Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

GLScene - mali primercic (lavirint - editor+igra)

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: GLScene - mali primercic (lavirint - editor+igra)

[ Pregleda: 2229 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Srki_82
Srdjan Tot
Me @ My Home
Ljubljana

Član broj: 28226
Poruke: 1403
82.208.201.*

ICQ: 246436949


+10 Profil

icon GLScene - mali primercic (lavirint - editor+igra)27.05.2005. u 18:57 - pre 230 meseci
Danas smo se selili na poslu pa nismo nista ozbiljno radili i iskoristio sam to vreme da napravim malu igricu uz pomoc GLScene. Klasicni lavirint... treba pronaci izlaz. Malo sam zurio da uradim sve pre kraja radnog vremena pa ima malo bugova (uglavnom u editoru).

MazeEditor je program za pravljenje i menjanje nivoa. Da bi igra mogla da ih ucita nivo mora imati naziv "LevelX.maz" gde je X broj nivoa (1, 2, 3... 10, 11... 100... 1000...). Bitno je samo da nivoima dajete redom brojeve jer ako ima 1, 2, 3 pa onda 5 igra ce ucitati prva 3 nivoa i onda kazati da nema vise. To je to sto je vezano za nazive. Samo editovanje ide ovako... veci deo forme zauzima 3D pregled lavirinta. Navigacija se vrsi pomeranjem misa blizu neke od ivica i tada ce slika da se skroluje u zeljenom pravcu. Klikom na srednji taster misa mozete rotirati sliku. Postavljanje zidova se vrsi levim tasterom misa. Bitno je izabrati texturu u prvom comboboxu da bi moglo da se crta. Ako je textura podesena na "-Delete-" ili se drzi Ctrl prilikom klika zid na zeljenoj poziciji ce biti izbrisan. Postavljanje poda se vrsi na isti nacin samo sto se postavlja na desni klik i textura se bira u drugom comboboxu. FillWall i FillTile popunjava ceo lavirint zidovima odnosno podom izabrane texture. Load i Save... rade to sto rade Ucitava odnosno snima nivo. Kada se Start checkbox ukljuci sledeci levi klik na lavirintu ce postaviti mesto odakle ce igrac krenuti (crvena kocka), a End mesto koje oznacava kraj lavirinta (zelena kocka). Na kraju 2 edita i button se koriste za pravljenje novog nivoa. U edite se upisuje sirina i duzina lavirinta u poljima i klikom na dugme prazan lavirint je kreiran.
Prilikom snimanja se ne proverava da li su svi potrebni elementi na mestu. Zato pre snimanja obavezno ogranicite lavirint zidovima kako igrac ne bi mogao da izadje u "prazan prostor", postavite mesto za pocetak i kraj.

Maze je igra koja ucitava nivoe pravljene MazeEditorom. Cilj je jednostavan... pronaci put od crvene do zelene kocke, tj... pronaci put kroz lavirint. Kontrole su
w - napred
s - nazad
a - levo
d - desno
mis - pogled
Napravio sam 3 nivoa za probu.
Ovaj programcic i igra su uradjeni za oko 20 minuta (po 4-5 minuta od ponedeljka do danas, tj. petka). Zaista je lako uraditi ovakve stvarcice u GLScene

Link: http://www.geocities.com/srki_82/MazeBin.zip
 
Odgovor na temu

Bojan Kopanja
Bojan Kopanja
Senior Web Developer, ZeusSoftware
Stara Pazova

Član broj: 6155
Poruke: 507
80.93.238.*

ICQ: 346697685
Sajt: www.zeussoftware.rs


Profil

icon Re: GLScene - mali primercic (lavirint - editor+igra)27.05.2005. u 23:16 - pre 230 meseci
Mislim stvarno e... Svaka cast covece! Pa neka onda neko kaze da Delphi nije dobar za game developere .
 
Odgovor na temu

Nemanja Avramović
Engineering Manager
MENU Technologies
Beograd, Srbija

Član broj: 32202
Poruke: 4391
*.yu1.net.

Sajt: https://avramovic.info


+46 Profil

icon Re: GLScene - mali primercic (lavirint - editor+igra)28.05.2005. u 01:41 - pre 230 meseci
ja kazem da si ti lud covek :D

way2go man!
Laravel Srbija.

[NE PRUŽAM PODRŠKU ZA PHP PREKO PRIVATNIH PORUKA!]
 
Odgovor na temu

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: GLScene - mali primercic (lavirint - editor+igra)

[ Pregleda: 2229 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.