Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

MP3

[es] :: Audio kompresija :: MP3

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9740 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tOwk
Danilo Šegan
Zemun/Beograd

Član broj: 94
Poruke: 2743
*.rcub.bg.ac.yu

ICQ: 9344053
Sajt: alas.matf.bg.ac.yu/~mm011..


+2 Profil

icon Re: MP327.07.2001. u 00:18 - pre 276 meseci
Ukoliko ne vidite kako se MIDI može posmatrati kao kompresija, ukratko:

Zapis jedne note i na kom instrumentu je treba odsvirati se pri reprodukciji pretvara u zapis frekvencija i na taj način se dobija znatno veći podatak koji se zatim pušta preko zvučne kartice ili već odgovarajućeg uređaja. Ukoliko koristite recimo "timidity" za reprodukciju MIDI fajlova preko DSP-a, jasno vam je na šta mislim.

Pod kompresijom u opštem slučaju podrazumevamo uklanjanje što većeg broja redudantnih podataka, pa je samim tim MIDI specijalizovan neverovatno efikasan vid kompresije.

Ukoliko se ne slažete sa ovom definicijom kompresije, izložite svoju, pa da razmotrimo i izanaliziramo.

Toliko.
Možda se moje mišljenje promenilo, ali ne i činjenica da sam u pravu.
 
Odgovor na temu

Ni ten ichi ryu

Član broj: 4489
Poruke: 2043
*.ipt.aol.com



+1 Profil

icon Re: MP327.07.2001. u 00:32 - pre 276 meseci
Citat:
Ivand je napisao:

E pa Mp3 jos smanjuje taj opseg recimo 200 hz pa do 10 khz.
mada Mp3 neradi samo to vec i ima jos par trikova na osnovu cega radi!

( sve vrednosti gore su date od prilike )


to nema veze s vezom. Ako ti je komp prikljucen na fino ozvucenje mozes to lako i da proveris: U Forge-u ili bilo kom drugom iole ozbiljnom programu za obradu pusti sinusni ton od recimo 40Hz i snimi ga kao mp3. Da vidis kako ce da groone!!!

U svakom slucaju je MIDI mnogo bolja stvar od bilo koje druge "kompresije", ali mana mu je sto nema mogucnosti za zezanje s njim. Svaku pesmu sa CD-a ili kasete ili sta god mozes da kompresujes u mp3 ili ra, ili koji god format, dok ti je za midi ipak potreban interfejs i klavijatura.
MIDI je zakon, i ostace zakon, i najjacha fora je sto moze da radi i na ATARI-ju, cak stavise je stabilan na ATARI-ju, i tako.......

truuuuuutoidni

FBzP
 
Odgovor na temu

hostbg

Član broj: 87
Poruke: 146
*.verat.net

Sajt: hostbg.hypermart.net


Profil

icon Re: MP327.07.2001. u 16:48 - pre 276 meseci
Towk sve to stoji sto ti kazes ali gde su tu zajednicke tacke, kolko vidim jedina zajednicka stvar je rec "kompresija". Koliko kapiram ovo kako objasnjavas kompresiju kod midija za nju smatras zapis note koju treba reprodukovati. Kod mp3, kolko kapiram kompresija se ogleda u "sakacenju" snimljenog i digitalizovanog zvuka.







Ok i jedno i drugo gledajmo kao kompresiju. Sto se toga tice mislim da si lepo objasnio da je i MIDI kompresija. Stvarno meni sad deluje oki taj nacin posmagtranja koji si rekao.







Inace i pored svega ovoga i dalje mislim da to nije dovoljna slicnost za pravljenje nekih poredjenja. Tom logikom mozemo porediti onda i pisanje i mp3. E to je mene zbunilo u mohikanovom postu. Posto ne znam bas kako sljaka mp3, a imam predstavu o midiju, kad ih je mohikan pomenuo zajedno zbunilo me je to sto sam istripovao da ih pominje zbog nekih zajednickih osobina.



Se thelo, se thelo,I wanna know Ki esy me thelis kai to xero Why can't it be just you and me For ever and ever
 
Odgovor na temu

hostbg

Član broj: 87
Poruke: 146
*.verat.net

Sajt: hostbg.hypermart.net


Profil

icon Re: MP328.07.2001. u 14:19 - pre 276 meseci
Citat:
Makojdis je napisao:

Jel zna neko kako se na osnovu duzine pesme racuna velicina.....da li tu uopste postoji neka veza




Auuuuu al smo trsli ;-))))))))))))) Vidi sta je decko pitao na pocetku ;-)
Se thelo, se thelo,I wanna know Ki esy me thelis kai to xero Why can't it be just you and me For ever and ever
 
Odgovor na temu

[es] :: Audio kompresija :: MP3

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9740 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.