Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Snifer prijavljuje da ap koristi WPA enkripciju iako moj ISP kaze da nema istu

[es] :: Wireless :: Snifer prijavljuje da ap koristi WPA enkripciju iako moj ISP kaze da nema istu

[ Pregleda: 2331 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

VladaS79
Pancevo

Član broj: 16055
Poruke: 87
*.3dnet.co.yu.



Profil

icon Snifer prijavljuje da ap koristi WPA enkripciju iako moj ISP kaze da nema istu26.05.2005. u 23:54 - pre 229 meseci

Iako wireless koristim vec godinu i po' dana ovako nesto mi se jos nije dogodilo. U cemu je problem. Moj ISP koristi sektorske antene te sam u prilici da vidim vise njih a dve mogu da koristim. Pre izvesnog vremena stvari su pocele da funkcionisu ocajno. Signal je normalan kao sto je bio i ranije; nakacim se na internet bez problema (VPN), ali gotovo da nemam protoka. Web mi radi ocajno, nekad otvara strane "neverovatnim" brzinama od 100 B/s. E sada ja sam primetio da mi na jednom ap-u (jednom od ona dva koja mogu da koristim a koji ima losiji signal, citavih -85 dBm) net radi bolje, ali opet ne onako kako bi trebao. Kako god bilo, kad sam sniferom skenirao etar on je izbacio da svi ap-ovi mog ISP-a koriste WPA enkripciju, osim onog na kome mi net radi bolje. Nazovem provajdera a on kaze da oni uopste nemaju WPA. I meni je logicno da nemaju zato sto mogu da se nakacim na ap (drugi od ona dva, sa boljim signalom -69 dBm) bez podesene enkripcije sa moje strane ali s druge strane nemam protok. Da li je moguce da postoji odredjena nekompatibilnost uredjaja ili nesto slicno, mada ni to mi nedeluje kao neko razumno objasnjenje jer je sve to do pre nekog vremena funkcionisalo besprekorno.

pozdrav
Vlada
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Snifer prijavljuje da ap koristi WPA enkripciju iako moj ISP kaze da nema istu

[ Pregleda: 2331 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.