Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Olympus camedia c-370

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Olympus camedia c-370

[ Pregleda: 2966 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

micky076
Rijeka

Član broj: 56461
Poruke: 6
*.net4u.hr.



Profil

icon Olympus camedia c-37024.05.2005. u 18:47 - pre 230 meseci
Ima mozda neko iskustva s njim dali ima izrazen sum pri slikanju u mraku ili u kuci.
tj.dali da ga kupim
i koji bi mozda bio u istom cjenovnom rangu s njim i da ima i opticki zoom a da podrzava sd carticu.
 
Odgovor na temu

Axel DPS

Član broj: 51060
Poruke: 541
*.yubc.net.



Profil

icon Re: Olympus camedia c-37028.05.2005. u 00:35 - pre 230 meseci
Nikon 4100 nebo i zemlja
 
Odgovor na temu

Not now, John!

Član broj: 231
Poruke: 1318
*.teol.net.



+4 Profil

icon Re: Olympus camedia c-37028.05.2005. u 11:34 - pre 230 meseci
Citat:
micky076: Ima mozda neko iskustva s njim dali ima izrazen sum pri slikanju u mraku ili u kuci.
tj.dali da ga kupim
i koji bi mozda bio u istom cjenovnom rangu s njim i da ima i opticki zoom a da podrzava sd carticu.

Eno ti na http://photobucket.com/albums/y287/grandecohonas nekoliko noćnih fotografija (237, 238, 252 i 253), pa sam zaključi. Ustanovio sam da je tim foto-apatratom gotovo nemoguće fotografisati noću. Jedina mogućnost je da postaviš foto-aparat na nešto i da uključiš self-timer da okine, dakle foto-aparat se ne smije pomjeriti ni malo tokom ekspozicije.
"I'd take the awe of understanding over the awe of ignorance any day."
- Douglas Adams
 
Odgovor na temu

perakojot
novi sad

Član broj: 10760
Poruke: 127
*.041net.co.yu.

Sajt: www.doki.co.sr


Profil

icon Re: Olympus camedia c-37029.05.2005. u 22:38 - pre 229 meseci
.
Citat:
Not now, John!: Eno ti na http://photobucket.com/albums/y287/grandecohonas nekoliko noćnih fotografija (237, 238, 252 i 253), pa sam zaključi. Ustanovio sam da je tim foto-apatratom gotovo nemoguće fotografisati noću. Jedina mogućnost je da postaviš foto-aparat na nešto i da uključiš self-timer da okine, dakle foto-aparat se ne smije pomjeriti ni malo tokom ekspozicije.


Ni jednim fotoaparatom nije moguce slikati nocu bez dodatnog osvetljenja ili tronozca. Ustvari moguce je, ali sliku neces dobiti vec neku mutljavinu, duzina ekspozicije CCD-a je u tom slucaju uvek ispod 1/30sec a pri tako maloj brzini dovoljan je i mali pokret ruke da se slikani objekat "razmaze" i ne bude ostar.

za C-370 stvarno ne znam ali da odgovorim delimicno, prejak sum je generalno boljka olympusa (ne sekiraj se i ja koristim oly-a :) ) pretrazi malo po googlu ima sigurno nekih primera i testova.
Pozdrav
zashto si me bacio u staaaaaru reku misisipi...
 
Odgovor na temu

Not now, John!

Član broj: 231
Poruke: 1318
*.teol.net.



+4 Profil

icon Re: Olympus camedia c-37030.05.2005. u 00:18 - pre 229 meseci
Citat:
perakojot:Ni jednim fotoaparatom nije moguce slikati nocu bez dodatnog osvetljenja ili tronozca. Ustvari moguce je, ali sliku neces dobiti vec neku mutljavinu, duzina ekspozicije CCD-a je u tom slucaju uvek ispod 1/30sec a pri tako maloj brzini dovoljan je i mali pokret ruke da se slikani objekat "razmaze" i ne bude ostar.

To mi je razumljivo za klasične foto-aparate (sa filmom), ali sam mislio da digitalni mogu vještački da posvijetle sliku. Za film je logično da pri malom osvjetljenju ekspozicija mora da traje duže, da bi pri izrađivanju filma sve slike bile vidljive, ali nije mi jasno kakve veze ima dužina osvjetljenja kod dig. foto-aparata? CCD su tranzistori valjda? Za tranzistor je svejedno koliko dugo je osvjetljen - struja kroz njega je ista?
Prijatelj mi ima neki Canon SLR, vrlo dobar foto-aparat, emulira 100-800 asa, pa i u mraku pravi vrlo jasne fotografije.
"I'd take the awe of understanding over the awe of ignorance any day."
- Douglas Adams
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Olympus camedia c-37030.05.2005. u 08:14 - pre 229 meseci
Kada fotografises sa malo svetla, onda produzis ekspoziciju. Ako je ekspozicija preduga ne mozes da fotografises iz ruke nego ti treba stativ. Tako se radi sa svakim fotoaparatom i mogu da se naprave dobre fotke. Kvalitet zavisi od kvaliteta fotoaparata.
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Olympus camedia c-370

[ Pregleda: 2966 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.