Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Optika - koji kablovi, koji konverteri?

[es] :: Enterprise Networking :: Optika - koji kablovi, koji konverteri?

[ Pregleda: 3632 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nesh-co

Član broj: 28977
Poruke: 544



+378 Profil

icon Optika - koji kablovi, koji konverteri?24.05.2005. u 00:00 - pre 229 meseci
Zamolio bih sve kompetentne i one dobre volje da me upute replikom ili linkom na neki sajt ili e-book gde je debil-friendly objasnjeno kako splajsovati mehanicki i fuziono opticke kablove i kako inace izvesti ovu operaciju sa svim tipovima kablova multimodnim, singlemodnim, koje konvertere konkretno koristiti - pri tom mislim na tip konvertora, a akcenat bih stavio na gigabit, jer po meni megabit na optici nema neku posebnu svrhu, pogotovo sad posle ovakvog pada cena optickih uredjaja.
Kupujem alat i upustio bih se u to, nemam mnogo para, pa mi je svaka pametna informacija korisna. Nameravam ovima da se bavim.
Unapred zahvalan.
PS
Ja cu naravno svoja iskustva preneti svakom zainteresovanom, a mozete pogledati i odgovor koji sam dao za mrezenje dva racunara koji je postavio jedan nas prijatelj sa foruma. Uspeo sam da povezem 30 kuca u Prokuplju UTP kablom i to radi savrseno 100Mbit-a skoro godinu dana.
Javite se molim Vas pomocicu Vam, pomognite mi.
Hvala

 
Odgovor na temu

mindmaster
marko selakovic
none
U kuci

Član broj: 56606
Poruke: 145
*.smin.sezampro.yu.

Sajt: www.surcin.org


+1 Profil

icon Re: Optika - koji kablovi, koji konverteri?01.06.2005. u 23:05 - pre 229 meseci
opticki alat ti je mnogo skup- bas mnogo!!!!. a i kablovi nesmeju da se savijaju, jer pucaju ,a onda si na*ebo jer je kabal skup kao otrov, a jos ako imas i konektore na krajevima ko slag na tortu!!! Mislim da ti je to los izbor i da nadjes nesto jednostavnije, jeftinije i brze!!!
 
Odgovor na temu

netiks
Beograd

Član broj: 58606
Poruke: 66
*.sbb.co.yu.

Sajt: www.netiks.rs


+1 Profil

icon Re: Optika - koji kablovi, koji konverteri?26.06.2005. u 01:07 - pre 228 meseci
Pre par godina su i 10/100Mb/s kartice bile strasno skupe a sada mogu da se kupe za par eura. Isto ce se desiti i 10/100/1000 Mb/s karticama u roku od pola godine, godinu dana. Tako je bilo i sa fiber optikom. Nekada je bila skupa, ali vise to zaista nije pogotovu za pouzdanost, brzine i domet koji nudi. Obicno je skuplje samo postavljanje fiber optickog kabla nego sam kabl. Fiber kabl sa npr. 12 vlakana single-mode 9/125 mikrona, indoor / outdoor vec kosta tek nesto vise od 1 eur / m sa ukljucenim pdv-om. A daje mogucnost da se Gigabit 1000Base-LX na 1000Mb/s dobaci i na par desetina kilometara. Smetnje, gromove i sl. zaboravite....
NETIKS - Wireless oprema 2.4GHz/3.5GHz/5GHz, ADSL ruteri, DSLAM-ovi, VoIP telefoni, Asterisk kartice, IP video nadzor, telefonske centrale, fiber optika, Gigabit i 10GB L2/L3 svicevi, SHDSL & SHDSL.bis, VDSL2, HPNA, PowerLine, UPS-ovi i inverteri, komponente za kabliranje kat. 5E/6/6A/7, RS232/422/485 oprema, industrijska mrezna oprema, IPS, 3G & EDGE & GPRS i dr. mrezna i komunikaciona oprema...
 
Odgovor na temu

[es] :: Enterprise Networking :: Optika - koji kablovi, koji konverteri?

[ Pregleda: 3632 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.