Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Gigabyte GA-7VAX problem sa main BIOS-om

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Gigabyte GA-7VAX problem sa main BIOS-om

[ Pregleda: 3794 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nikolac
voodoons
Novi Sad

Član broj: 24374
Poruke: 280
*.ftn.ns.ac.yu.

Sajt: www.pcaxe.com


Profil

icon Gigabyte GA-7VAX problem sa main BIOS-om22.05.2005. u 23:49 - pre 230 meseci
Problem je u tome da kad promenim bilo sta u biosu, ali bilo sta, nece da pali posle toga. Verzija biosa je F13. Sreca, pa ima backup bios, pa ga onda drugi put kad ga palim figne iz njega inace nemam pojma sta bih radio. U Q-Flash utilitiju u biosu prekopiram sadrzaj backup biosa u main bios i sve radi ok, dok se ne promeni bilo koja stavka u biosu, pa onda izpocetka.
Ponekad nece da ucita windows, stane pre onog loading.... tj. posle iscitavanja svega sto imam u racunaru.
Sada ga butujem iz backup biosa i prima izmene u biosu ali ne znam koliko ce tako dok ne pocne da pravi isti problem sa backup biosom, puj, puj.....

Probao sam da ga flashujem iz windowsa na f4, i na f10 i uvek ista prica.... Flopi mi ne radi pa sam morao iz windowsa........

STA mu je? jel definitivno BIOS ili je mozda do memorije, procesora......??

Bilo kakva pomoc, bilo kakav predlog, su dobrodosli.......


poz svima
 
Odgovor na temu

VRKY

Član broj: 21087
Poruke: 4690
*.adsl.net.t-com.hr.



+8 Profil

icon Re: Gigabyte GA-7VAX problem sa main BIOS-om23.05.2005. u 12:16 - pre 230 meseci
Provaj ga ponovno nadogradit (BIOS), posudi od nekog floppy i slijedi ove upute:

http://www.elitesecurity.org/t...6-flashovanje-biosa-na-srpskom
. . .

I provaj resetirati BIOS na ploči, premda ne vjerujem da će to pomoći.
 
Odgovor na temu

nikolac
voodoons
Novi Sad

Član broj: 24374
Poruke: 280
*.ftn.ns.ac.yu.

Sajt: www.pcaxe.com


Profil

icon Re: Gigabyte GA-7VAX problem sa main BIOS-om23.05.2005. u 17:30 - pre 230 meseci
Probacu sa flopijem mada sumnjam...
Na ploci nema konektora za clear cmos, tj. postoji predvidjeno mesto za to na ploci ali konektori jednostavno ne postoje.
Probao sam da izvadim bateriju, dignem tako sistem, ponovo vratim bateriju ali nista... Da nije problem u bateriji?
Napominjem, backup bios radi ok, problem je samo sa main biosom.
 
Odgovor na temu

sabrina
tu i tamo
FIUME

Član broj: 29401
Poruke: 425
*.dialin.iskon.hr.

Sajt: www.inet.hr/~darupcic


Profil

icon Re: Gigabyte GA-7VAX problem sa main BIOS-om24.05.2005. u 03:59 - pre 230 meseci
100% baterija...

ako flešanje MAIN BIOS-a prođe bez greške , onda je u pitanju baterija...jer fleš programi imaju verifikaciju pa jave obavezno da nije sjeo podatak ...

trošak ...baterija nova
CATY FANATIC... cnc-project
 
Odgovor na temu

nikolac
voodoons
Novi Sad

Član broj: 24374
Poruke: 280
*.ftn.ns.ac.yu.

Sajt: www.pcaxe.com


Profil

icon Re: Gigabyte GA-7VAX problem sa main BIOS-om25.05.2005. u 21:10 - pre 230 meseci
A gde bi mogao da nabavim tu bateriju?
Da odem kod nekog casovnicara sa baterijom da pitam?

A kako sve lepo radi sa backup bios-om? Problem se javlja samo kada dizem sistem iz main bios-a?
 
Odgovor na temu

mleposavic_lepi
Milan Leposavić
Privatno
Trstenik

Član broj: 16661
Poruke: 585
213.244.197.*

Jabber: mleposavic@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Gigabyte GA-7VAX problem sa main BIOS-om25.05.2005. u 23:25 - pre 230 meseci
Pa fleshuj plocu sa novom verzijom BIOS-a pa vidi da li se javljaju isti problemi.

Baterija je standardna za sve ploce i ima oznaku CR2032. Tako i kazi kad je budes kupovao. Cena je od 50-100 din. Trebalo bi da je nadjes bez problema, probaj u bilo kojoj radnji koja prodaje baterije.
::DFI LP DK 790FXB-M2RSH::AMD PhenomII [email protected] +100mV::TT BigWater735+BlackIce 360::4GB Corsair XMS2 Dominator 1066MHz::Gainward HD4870 512MB GDDR5::2xWD Raptor 74GB RAID::Auzentech X-Fi Prelude 7.1::BigTower TT Armor+::Enermax Galaxy 1000W PSU::LG Flatron W2252TQ 22"::APC SmartUPS 1500I::BluRay LG GBW-H10N::Logitech Z5500::Logitech Desktop MX 5500 Revolution::
 
Odgovor na temu

sabrina
tu i tamo
FIUME

Član broj: 29401
Poruke: 425
*.dialin.iskon.hr.

Sajt: www.inet.hr/~darupcic


Profil

icon Re: Gigabyte GA-7VAX problem sa main BIOS-om26.05.2005. u 13:43 - pre 230 meseci
jest malo čudno da iz MAIN BIOSA imaš problem no , jedina ideja je da baterija zeza,...jer ipak ne može da se fleša MAIN , a da greška bude ne prepoznata od strane programa !...


nema smisla....probaj s time za početak,,,kako reče CR 2032

verovatno je to problem ....
CATY FANATIC... cnc-project
 
Odgovor na temu

nikolac
voodoons
Novi Sad

Član broj: 24374
Poruke: 280
*.ftn.ns.ac.yu.

Sajt: www.pcaxe.com


Profil

icon Re: Gigabyte GA-7VAX problem sa main BIOS-om31.05.2005. u 17:57 - pre 230 meseci
znaci, nabavio sam floppy, fleshovao bios sa diskete,,,,,
nabavio novu bateriju, stavio,,,,,,,
i opet isto,,,,,,,,

problem je izgleda u dual bios/q-flash utility...
kada ukljucim opciju "WIDE RANGE PROTECTION" (koja bi trebala da omoguci da se sistem digne iz backup biosa kada nesto nije u redu sa main biosom) onda imam pomenuti problem.....
Medjutim kada iskljucim tu opciju, a posle toga napravim neke izmene u main biosu, sistem se dize normalno, sto sa ukljucenom opcijom "WIDE......" ne ide nikako...
E sada, ako bi postavio previse agresivne parametre, recimo memorije, tako da sistem nece da se digne, morao bih da vadim bateriju pa je vracam jer na ploci ne postoji Clear CMOS jumper.
Flesovao sam i main i backup bios odvojeno iz Q-flash utility, flesovao sam ga i sa diskete bez i sa svim opcijama "reset, clear..."... stalno ista prica.
E, da, jos jedan problem ne znam jel vezan za ovo ovde. Naime kada je u biosu ukljucen S3 power mod, pa ga bacim na sleep, te ga ukljucim ne dize se direktno u windows iz rama kako bi trebalo, vec kao da je bio skroz iskljucen, sve od pocetka...

Nije mi jasno sta je dovelo do pomenutih problema i jel ima leka i koji je..
 
Odgovor na temu

sabrina
tu i tamo
FIUME

Član broj: 29401
Poruke: 425
*.dialin.iskon.hr.

Sajt: www.inet.hr/~darupcic


Profil

icon Re: Gigabyte GA-7VAX problem sa main BIOS-om31.05.2005. u 21:59 - pre 230 meseci
za S3 ..zaboravi...to je kod Giginih ploča vječni problem,...

ima za moju PRO2 neki dodatak ...no kako sam instalirao neku šugu od XP-a opšte ne podržava suspend ni hibernaciju...

ovo oko biosa nešto mora da je pogrešno postavljeno...

da ti nije uključena ona funkcija da pri restartanju učita default postavke ?...
ne može biti da je flešanje prošlo , a da imaš problem s bootanjem na njemu...

potraži tu funkciju...za reset postavki...


CATY FANATIC... cnc-project
 
Odgovor na temu

nikolac
voodoons
Novi Sad

Član broj: 24374
Poruke: 280
*.16.eunet.yu.

Sajt: www.pcaxe.com


Profil

icon Re: Gigabyte GA-7VAX problem sa main BIOS-om02.06.2005. u 23:14 - pre 230 meseci
Problem se javlja kada ukljucim "WIDE RANGE PROTECTION", opcija koja treba da omoguci da se sistem digne iz Backup BIOS-a ako nesto nije u redu sa Main BIOS-om.... Kada je ta opcija iskljucena, sve lepo radi, cak i S3 power mode...

Probao sam da ga flesujem i sa diskete, i iz samog Dual BIOS-a (i Main i Backup BIOS pojedinacno). Svaki put prodje flesovanje bez problema i posle toga radi sve, ali dok ne ukljucim tu opciju "WIDE RANGE PROTECTION".

Bez ukljucene te opcije nemam Dual BIOS, koja je jedna od stvari cime je GIGABYTE hvali. Ali, kako stoje stvari, taj Dual BIOS je za dzabe tu......

Citat:
sabrina
potraži tu funkciju...za reset postavki...


nema te opcije nigde, niti slicne.......
 
Odgovor na temu

sabrina
tu i tamo
FIUME

Član broj: 29401
Poruke: 425
*.dialin.iskon.hr.

Sajt: www.inet.hr/~darupcic


Profil

icon Re: Gigabyte GA-7VAX problem sa main BIOS-om03.06.2005. u 06:05 - pre 230 meseci
no važno je da si pronašao gde je problem



CATY FANATIC... cnc-project
 
Odgovor na temu

Raptor!
Beograd

Član broj: 60301
Poruke: 36
212.200.120.*



Profil

icon Re: Gigabyte GA-7VAX problem sa main BIOS-om04.06.2005. u 01:37 - pre 230 meseci
I meni treba baterija za Gigabyte plocu!

Da li su ZAISTA iste za SVE ploce i imaju oznaku CR2032 ?

Sta ce se desiti u slucaju da izvadim bateriju i stavim novu posle nekog vremena, hoce li mi se BIOS samo vratiti na default ili sta?

Prijatelju sto si postavio ovaj thread :) , reci mi molim te gde si je kupio, odnosno gde mogu da ocekujem da je ima, tj. da trazim?
 
Odgovor na temu

sabrina
tu i tamo
FIUME

Član broj: 29401
Poruke: 425
*.dialin.iskon.hr.

Sajt: www.inet.hr/~darupcic


Profil

icon Re: Gigabyte GA-7VAX problem sa main BIOS-om04.06.2005. u 06:47 - pre 230 meseci
bateriju možeš kupiti svagdje i sve su iste tako da je to oznaka za njih 3,3V CR2032

samo će ti se resetirati postavke pa ćeš morati ponovno podesiti ...ništa strašno
CATY FANATIC... cnc-project
 
Odgovor na temu

Raptor!
Beograd

Član broj: 60301
Poruke: 36
212.200.120.*



Profil

icon Re: Gigabyte GA-7VAX problem sa main BIOS-om04.06.2005. u 14:20 - pre 230 meseci
Upravo sam kupio, samo prodavac kaze da je to 3V, navodno nema 3,3V, oznaka je CR2032, Litijumska.

Da li sam dobro kupio? Da li se ta baterija ni po cemu ne razlikuje od fabricke?
 
Odgovor na temu

nikolac
voodoons
Novi Sad

Član broj: 24374
Poruke: 280
*.25.EUnet.yu.

Sajt: www.pcaxe.com


Profil

icon Re: Gigabyte GA-7VAX problem sa main BIOS-om04.06.2005. u 23:28 - pre 230 meseci
ma to je ta.....
 
Odgovor na temu

sabrina
tu i tamo
FIUME

Član broj: 29401
Poruke: 425
*.dialin.iskon.hr.

Sajt: www.inet.hr/~darupcic


Profil

icon Re: Gigabyte GA-7VAX problem sa main BIOS-om05.06.2005. u 06:28 - pre 230 meseci
jest...pogrešio sam...

3V....da..., ne zunam otkud sam izvukao 3,3V...valjda sam povezao Rail naojne s baterijom ...događa se...oprosti
CATY FANATIC... cnc-project
 
Odgovor na temu

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Gigabyte GA-7VAX problem sa main BIOS-om

[ Pregleda: 3794 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.