Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Canon XM2 ako ga neko ima duze vreme

[es] :: Digitalne kamere :: Canon XM2 ako ga neko ima duze vreme

[ Pregleda: 2714 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
*.dialup.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Canon XM2 ako ga neko ima duze vreme21.05.2005. u 20:44 - pre 230 meseci
O Canonu XM2 sam dosta cuo cak sam imao i priliku da ga isprobam pre nesto vise od godinu dana.Doduse na vrlo kratko ali dovoljno za neku prvu impresiju.

Mene interesuje ako ga je neko od vas sa foruma(a znam da par ljudi ima XM2) kosristilo da mi kaze eto posle nekog vremena kakvi su utisci.
Canon ocigledno nema nameru da ga skorije menja posto XM3 nije ni u najavama(mada ja mislim da ce izaci 2006).
Najvise me interesuje realan rad.Da li za neke home video snimke smeta njegova velicina(ja koristim Sony PC serije koju u svakom slucaju i ako uzmem XM2 u neko dogledno vreme sigurno necu prodavati posto se odlicno pokazala-otprilike kao kad profi fotograf uzme dSLR zadrzi i kompaktni aparat).
Znam da mu se zastitnik od Sunca(onaj cetvrtasti koji se montira na objektiv) skida i da to donekle umanjuje njegovu velicinu.

Takodje me interesuje da li ga je neko od vas direktno uporedio(mislim na samplove nacinjene u identicnim uslovima,ali DV sampeove a ne ovo sa neta) sa GS400,koji me privlaci zbog njegove kompaktnosti ali me odbija zbog relativno losih low light performansi(losijih od mog Sony-a koji bih zadrzao).

Eto ako neko ima neka realna iskustva bilo bi super.

ps. tehnikalije za obe kamere znam napamet,tako da i sami mozete da pretpostavite da me specifikacija ne interesuje samo realan utisak,narocito na velicinu XM2 sa pogleda consumer korisnika,i kako se ona odrazava prilikom svakodnevne upotrebe(nosenja vamo-tamo).
 
Odgovor na temu

starko
Beograd

Član broj: 31878
Poruke: 41
195.252.87.*



+1 Profil

icon Re: Canon XM2 ako ga neko ima duze vreme24.05.2005. u 09:21 - pre 230 meseci
Ja imam XM2,ali nikako da provalim sta sve moze.Kupio sam je krajem marta od nekih likova koji su je dobili iz Svajcarske.Stara je oko godinu dana,i kazu da njie puno radila.Trenutno pokusavam da nabavim uputstvo na srpskom za nju.Ako te nesto extra zanima u vezi te kamere,pisi na [email protected]
 
Odgovor na temu

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
*.dialup.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: Canon XM2 ako ga neko ima duze vreme25.05.2005. u 15:25 - pre 230 meseci
interesuje me kvalitet integrisanog mikrofona.Tj.da li obavlja funkciju ok.(da ne moram da kupujem i eksterni mikrofon),pod tim podrazumevam da ne hvata zvuke kasetnog mehanizma,pritiskanja zoom tastera i i slicno?

Starko poslao sam ti mail,ne znam da li si ga procitao?
 
Odgovor na temu

damjan fras

Član broj: 51623
Poruke: 20
*.proxy.cg.yu.



Profil

icon Re: Canon XM2 ako ga neko ima duze vreme26.05.2005. u 00:01 - pre 230 meseci
ja ga koristim... budi bez brige sto se tice nezeljenih zvukova, ipak je ovo ozbiljan uredjaj!
 
Odgovor na temu

starko
Beograd

Član broj: 31878
Poruke: 41
*.beotel.net.



+1 Profil

icon Re: Canon XM2 ako ga neko ima duze vreme26.05.2005. u 09:09 - pre 230 meseci
Nisam primetio da mikrofon hvata zvuke koji dolaze od same kamere.Bar za sada,nisam imao nikakvih problema sa zvucima.Jedino mi je malo cudno zvuce glasovi posle unosenja u komp.,nekako deluju malo piskavije.Da li neko zna kako bih to mogao da podesim.Jos me zanima kako da uljucim opciju da mi snima datum i vreme?
 
Odgovor na temu

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
*.ppp-bg.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: Canon XM2 ako ga neko ima duze vreme26.05.2005. u 12:47 - pre 230 meseci
pazi sto se tice piskavosti,moguce da je problem u audio levelu.Imas sa strane manuelno podesavanje audio levela,pa mozda je na max.a i ako nije,lako ces proveriti igrajuci se sa tim,ili stavi na auto.

A sto se tice datuma i vremena,vidi ako snimak gledas samo na kompu,onda je to ne moguce-nazalost.
Ali ako gledas snimak na TV-u onda bi po defaultu trebao da se prikaze time code(datum i vreme)

U svakom slucaju,sredicemo nesto
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalne kamere :: Canon XM2 ako ga neko ima duze vreme

[ Pregleda: 2714 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.