Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Win 98 ne vidi Win xp i obrnuto , zasto?

[es] :: SOHO Networking :: Win 98 ne vidi Win xp i obrnuto , zasto?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 10568 | Odgovora: 27 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mrki05101967
R.S.

Član broj: 38175
Poruke: 50
*.prijedor.com.



Profil

icon Re: Win 98 ne vidi Win xp i obrnuto , zasto?06.06.2005. u 06:30 - pre 229 meseci
Znas sta plavigor,

U svakom slucaju hvala za pomoc,ali ovaj netbeui kilavi preko xp-a da to nije normalno i planiram odustati.Nego reci mi da li znas koji opseg adresa i subnet maski "lupa" net beui,jer preko "ipconfig" komande nista ne vidim(Ip adress 0.0.0.0 i Subnet Mask takodje 0.0.0.0)

Pozdrav.


Pametnije je lukavo se povuci nego hrabro poginuti.
 
Odgovor na temu

plavigor
Igor Petrović
Beograd

Član broj: 24239
Poruke: 1551
*.yubc.net.



+10 Profil

icon Re: Win 98 ne vidi Win xp i obrnuto , zasto?06.06.2005. u 09:35 - pre 229 meseci
IP adrese koristi samo TCP/IP protokol. NetBEUI ne koristi takav vid obelezavanja kompjutera (kao sto si i sam primetio). NetBEUI, izmedju ostalog, koristi NetBIOS za predstavljanje racunara na mrezi, kao i za ostvarivanje sesije sa drugim racunarom.
XP-a verovatno ometa TCP/IP, ali on se (videli smo) ne moze deinstalirati, a samo onemogucavanje izgleda da nije dovoljno. Ja bih probao da sa 98-ica deinstaliram TCP/IP, tj. ostavio bih samo NetBEUI. U tom slucaju, 98-ice ce komunicirati samo na NetBEUI-u, a XP ce na njemu i odgovoriti. Eto, to je teorija, a praksa... Ako to i izvedes lepo i budes zadovoljan time, javi se momcima u Redmondu, mozda ce vratiti NetBEUI u XP.
Pozdrav.
 
Odgovor na temu

gavra20
BG

Član broj: 61192
Poruke: 65
*.eunet.yu.



+5 Profil

icon Re: Win 98 ne vidi Win xp i obrnuto , zasto?20.08.2005. u 18:22 - pre 227 meseci
Imam vrlo slican problem kao i Dario.
Sve sam pokusao od onoga sto ste predlagali, ali nikako da proradi.
Moj slucaj je ovakav.
Imam dva racunara (win98 c particija, winXP d particija) koja su umrezena preko switcha.
Na taj switch dolazi uplink sa ADSL modem routera (Sezamov conexant).
Sve ovo idealno funkcionise kada racunare podignem pod win98.
Vide se i medjusobno i izlaze preko routera na Internet (znaci mreza je fizicki u redu?).
U win98 podesavanja su sva automatska (Obtain an IP address automaticly, Obtain DNS automaticly).
Racunari su u istoj radnoj grupi (WORKGROUP).
Kada se racunari podignu u winXP (jedan ili drugi ili oba) nista ne funkcionise.
Racunari se medjusobno nevide, niti mogu na net.
Mogu samo da pingujem localhost.
Podesavao sam i staticke IP adrese ali ni to ne funkcionise.
Radna grupa je bila podesena na XPWORKGROUP (zbog sudaranja imena radnih grupa na win98 i winXP).
Da li je moguce da driveri za mrezne karte za XP nisu u redu?
XP ih vidi kao Asound 10/100M ethernet, a win98 kao 10/100M ethernet card.
Skidao sam neke drivere sa neta za Asound, ali pri instalaciji Windows kaze da je bolje da zadrzi stare drivere.
E da imam i jos jedan racunar winXP koji je direktno vezan na router i on ladno izlazi na net (nije podesen da se vidi sa druga dva, ima sva automatska podesavanja).
Ima li neko resenje za ovo?
Hvala!
 
Odgovor na temu

Ser_Boyler
Stojkovic Vladimir
CBT, System and Network Administrator
Beograd

Član broj: 14424
Poruke: 377
*.beotel.net.

Jabber: ser_boyler@elitesecurity.org
ICQ: 172456664
Sajt: www.google.com/webhp?comp..


Profil

icon Re: Win 98 ne vidi Win xp i obrnuto , zasto?21.08.2005. u 10:13 - pre 227 meseci
@gavra20
Ako ti je taj treci racunar sa XP-om povezan sa ostala dva racunara mozes njemu da odredis da deli tu konekciju. Znaci Internet Connection Sharing na tom XP-u. Svi ostali racunari moraju imati podeseno automatsko dodeljivanje adresa jer ce ulogu "DHCP servera" preuzeti taj XP.
Mana je sto taj kompjuter mora da bude stalno upaljen jer mora da dodeli adrese ostalim kompjuterima. U slucaju da ga ne vide ostali kompjuteri nece moci da dobiju ispravnu IP adresu vec adresu iz APIPA opsega 169.254.0.0 i nece imati izlaz na net.
Slika govori više od 128K reči.
 
Odgovor na temu

gavra20
BG

Član broj: 61192
Poruke: 65
*.eunet.yu.



+5 Profil

icon Re: Win 98 ne vidi Win xp i obrnuto , zasto?21.08.2005. u 17:06 - pre 227 meseci
Zar ne bi trebalo da router vrsi funkciju DHCP servera?
Meni je upravo i bio cilj da se taj treci racunar gasi i da se ne vidi sa drugim racunarima. Sve ovo radi kada se druga dva racunara podignu u win98 (svi izlaze na net, i 98-ce se vide medjusobno, a ne vide treci XP).
Gasio sam i firewall na svim racunarima i opet nece.
Upravo se dogadja to da kad podignem jedan od racunara u winXP sa Obtain an IP automaticly on dobije adresu iz APIPA i ne izlazi na net, a kad ih podignem pod win98 router im dodeli adrese bez problema.
Ajd` u redu to sto ne izlaze na net, ali sto se bar ne vide ta dva racunara ako su u istoj radnoj grupi?
 
Odgovor na temu

gavra20
BG

Član broj: 61192
Poruke: 65
*.eunet.yu.



+5 Profil

icon Re: Win 98 ne vidi Win xp i obrnuto , zasto?24.08.2005. u 11:03 - pre 227 meseci
Resio sam problem!
Fazon je bio u tome sto driver za mreznu kartu koji je XP automatski postavio pri instalaciji nije odgovarao.
Kartica je Safeway, a XP je pronasao kao Asound. Firma Safeway vise ne postoji i verovatno zato nema drivera za XP, pa sam na netu nasao driver za winME i njega instalirao.
Sada sve funkcionise kako treba.
 
Odgovor na temu

filo
VETS
Beograd

Član broj: 8038
Poruke: 1240
195.252.117.*



Profil

icon Re: Win 98 ne vidi Win xp i obrnuto , zasto?24.08.2005. u 15:02 - pre 227 meseci
firma postoji samo sto se sad zove Sweex
 
Odgovor na temu

gavra20
BG

Član broj: 61192
Poruke: 65
*.rcub.bg.ac.yu.



+5 Profil

icon Re: Win 98 ne vidi Win xp i obrnuto , zasto?24.08.2005. u 17:54 - pre 227 meseci
Moj brzopleti zakljucak. Posto sam na nekom forumu nasao sajt firme Safeway (www.safeway.to) koji ne funkcionise pretpostavio sam da je firma kaput.
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: Win 98 ne vidi Win xp i obrnuto , zasto?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 10568 | Odgovora: 27 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.