Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koji Firewire kabl uzeti????

[es] :: Digitalne kamere :: Koji Firewire kabl uzeti????

[ Pregleda: 6159 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

DrSale
USA

Član broj: 37820
Poruke: 139
*.mayo.edu.



Profil

icon Koji Firewire kabl uzeti????19.05.2005. u 17:35 - pre 230 meseci
Planiram da kupim miniDV kameru Panasonic GS31... Uz nju ne ide firewire kabl, vec se kupuje posebno. Tip koji radi tamo mi kaze da taj kabl kosta 20$ (uzgred od nedavno sam u USA). Medjutim drugar koji je ovde vec par godina, kaze mi - nemoj tu da kupujes, naci cemo preko interneta jeftinije. I stvarno moze da se nadje jeftinije ali naisao sam na problem KOJI firewire kabl uzeti. Tamo pisu silne neke varijante 4 to 4 pin, 6 to 6 pin, 4 to 6 pin, i jos neki konverteri. Pretpostavljam da ja treba da kupim prvo kameru, procitam uputstvo i vidim koji mi treba kabl. A sa druge strane, da li sve firewire kartice na kompjuteru imaju isti prikljucak i kakav je da li 4 ili 6 pina. Da napomenem da sam na polju firewire kartica i kablova potpuno nov. Do pre mesec dana dok sam bio u Beogradu, sam imao staru Hi8 kameru sa koje sam drugacije prebacivao na komp...
Pozdrav svima
Sale
Minnesota >>> Munze Konza
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Koji Firewire kabl uzeti????19.05.2005. u 22:58 - pre 230 meseci
Sacekaj d akupis kameru. Na njoj je verovtno 4 pin konektor a na racunarima je obicno 6 pin. Nije lose d akupis oba, tako da mozes da ga upotrebis u svakoj situaciji (4 na 4 ti treba ako kopiras sa kemre na kameri ili sa kamere na laptop).
 
Odgovor na temu

RINCAM

Član broj: 57594
Poruke: 11
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Re: Koji Firewire kabl uzeti????23.05.2005. u 08:05 - pre 230 meseci
Najvjerovatnije 4/6 ili 6/6 . Razlika u je u napajanju - ima li uredjaj vlastiti izvor dok radi s kompom 4/6 ili se napaja preko kompa 6/6. Ali svakako jos provjeri.. Na konektoru kamere lijepo se vide pinovi, a komp je gotovo sigurno 6 pinski prikljucak.

 
Odgovor na temu

starko
Beograd

Član broj: 31878
Poruke: 41
*.beotel.net.



+1 Profil

icon Re: Koji Firewire kabl uzeti????23.05.2005. u 12:51 - pre 230 meseci
Ja sam moju kameru(canon XM2,3 ccd)platio 1700eur.U USA se ista takva zove GL2,i mnogi mi kazu da je odlicna,mada ja nisam provalio sta sve moze.Na vecini kamera je 4-pinska uitcnica,a na kompu je 6-pinska.Na ploci,ako ti je komp novije generacije,imas fire-wire(IEEE 1394) uticnice.Ja sam taj kabl dobio uz pinnacle-ovu video kartu(studio 9 de luxe).
 
Odgovor na temu

DrSale
USA

Član broj: 37820
Poruke: 139
*.mayo.edu.



Profil

icon Re: Koji Firewire kabl uzeti????23.05.2005. u 15:59 - pre 230 meseci
hvala na odgovorima. video sam u prodavnici da na kameri ima 4-pin prikljucak a na kompu jeste 6-pinski. Tako da ce mi trebati 4-6 pinski kabl. Posto ce kamera valjda koristiti svoju bateriju kao napajanje, onda pretpostavljam da mi nece trebati 6-6 pin kabl. Ovo je pitanje za RINCAM-a?
Hvala jos jednom prijatelji
Minnesota >>> Munze Konza
 
Odgovor na temu

RINCAM

Član broj: 57594
Poruke: 11
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Re: Koji Firewire kabl uzeti????24.05.2005. u 09:57 - pre 230 meseci
Da, treba ti 4/6. Medjutim vrlo vjerovatno ces morati koristiti ispravljac (sigurno ga dobijes uz kameru-provjeri), a ne baterije (nemaju dovoljno kapaciteta). Baterije ti sluze samo kod snimanja i eventualno pregledavanja na licu mjesta (jos nisam vidio da snimanje ne izazove bar malu znatizelju)..

Dakle, editiranje i streaming i slicno - > ispravljac.
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalne kamere :: Koji Firewire kabl uzeti????

[ Pregleda: 6159 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.