Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Clarion 6.1 - Vasa iskustva i misljenje

[es] :: Baze podataka :: Clarion 6.1 - Vasa iskustva i misljenje

[ Pregleda: 3821 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

maxum

Član broj: 32629
Poruke: 9
*.halliburton.com.



Profil

icon Clarion 6.1 - Vasa iskustva i misljenje19.05.2005. u 10:06 - pre 230 meseci
Pozdrav svima,

Interesuje me da li neko ima vise iskustva u ovom razvojnom alatu?

Naime o cemu se radi, dobio sam instalacionu verziju Clariona 6.1 i poslije pola sata 'cackanja' uspio sam napraviti jednostavnu bazu podataka u exe formatu... na prvi pogled mi se svidja i uz upotrebu dodatnih alata moze se puno toga napraviti...

Za ovaj alat sam cuo tek nedavno pa rekoh da vidim da li neko ima vise informacija o ovom alatu, da li ima buducnost, da li se isplati uciti, jednostavno da cujem vasa misljenja...

 
Odgovor na temu

franjo_tahi
Franjo Tahi
Zagreb

Član broj: 34712
Poruke: 399
194.126.213.*



+1 Profil

icon Re: Clarion 6.1 - Vasa iskustva i misljenje23.05.2005. u 09:00 - pre 230 meseci
Ja sam do duše, pokušao raditi sa starijom verzijom.

Pokušaj napraviti program koji nije obuhvačen sa template-ima koji su ponuđeni. Tada to i nejde tako brzo.

Ako se već uči novo, zašto ne uzeti C# ili Delphi?
 
Odgovor na temu

snebojsavb
Nebojsa Stankovic
VB

Član broj: 62091
Poruke: 6
*.air.tehnicom.net.



Profil

icon Re: Clarion 6.1 - Vasa iskustva i misljenje24.06.2005. u 19:59 - pre 229 meseci
Pozdrav ....

Ako malo bolje pogledas oko sebe (na net-u) videces da su ljudi uglavnom sve sto ti trba za Clarion vec smislili. Neki to naplacuju, neki daju i za dz, uostalom, i to sto ispada ispod tvog Clarion cekica nije za badava :) .... valjda.

Mnogo brzo i lako formiras gomilu formi, report-a i slicno sto kada imas puno posla i nije tako lose. Kada za to bude potrebe, otvoris prazan clw-file pa raspleti. Sintaksu brzo naucis jer je slicna vec popularnim visual jezicima.

Vrlo lep skup drajvera za baze te vec ceka, narocito u 6.x (pogledaj npr Oracle)

Ako se malo pomucis pa naucis da piskaras po tzv. template-ime, mocices da dobijes vrlo brzo tvoje aplikacije sa sopstvenom obradnom paradigmom, dizajnom, sopstvenim jezikom i slicno....

Da se ne radi o prolaznoj modi pogledaj na softvelocity.com vrlo lepe prikaze o asp-u i slicnom.

Pogledaj malo i: http://clarionmag.com http://icetips.com i tako dalje ....
 
Odgovor na temu

[es] :: Baze podataka :: Clarion 6.1 - Vasa iskustva i misljenje

[ Pregleda: 3821 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.