Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Putovanje u Hrvatsku!

elitemadzone.org :: MadZone :: Putovanje u Hrvatsku!

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 28065 | Odgovora: 61 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

srdjandakic

Član broj: 11297
Poruke: 430
*.sbb.co.yu.



+14 Profil

icon Re: Putovanje u Hrvatsku!04.06.2005. u 16:21 - pre 230 meseci
Moja iskustva sa HR policijom u poslednje vreme su , onako onako... a sve ovo je iz nekoliko odlazaka tokom prošle godine:

Blizu naše granice bio sam zaustavljen zbog obilaženja dugačke kolone (opravdano) i uzet mi pasoš, da bi me pustio malo kasnije uz opomenu da to ne radim više i da pitam sledećeg policajca gde da skrenem za obilazak, ako mi se žuri.

Na samoj granici, nikad nije bilo problema sa carinicima i graničnom policijom.

U Umagu se našao neki mladi policajac da se proserava vozaču mini-busa "da li si ovde prvi put", "a 1991. gde si bio", i sl. Jedan u busu je rekao "bio sam ja tenkom pa se ne sećam da li sam prošao ovuda", ali srećom tiho :)

U Iloku sam uspeo da se izgubim, stao sam pored policijskog auta, pitao za put prema sremskoj strani granice, lepo su mi objasnili.

U Umagu su nam prekinuli organizovanu žurku 2 firme u hotelu kada je počela da se pušta Ceca. Nastavili smo u gradu gde se iz par kafana čula ta ista Ceca, a provod do jutra je bio fenomenalan, uključujući i kontakte sa lokalnim stanovništvom.

U Rijeci nije bilo problema sa ostavljanjem kola na ulici, preko noći.

Na autoputu stisneš 130-140, dovoljno da te policija ne cima i da proletiš za par sati ako ti je frka. Trudiš se da ne pokazuješ 3 prsta ako ti neko pokaže srednji, i to se dešavalo.

U Novoj Gradiški na autoputu sam seo u restoran čija jedna polovina izgleda kao popularniji nivo Counter Strikea, druga je fino sredjena. Činjenica da sam bio jedini sa NS tablama tamo, a da je bilo dosta lokalne ekipe (zaključio po tablicama) uticala je da gledam kroz prozor i da mi ne bude baš prijatno, ali to je i navika iz nekih drugih krajeva (neuspostavljanje eye-contacta u nepoznatoj sredini)

Prolazak kroz Tovarnik i tim delom do autoputa takodje nije bio prijatan, kada se vide na šta liče one kuće, kako te gledaju ljudi, kad vidiš table sa oznakama "opasnost od mina" i sl. Ne znam šta bih radio da mi je auto tamo stao.

U Dubrovniku konobari nisu baš delovali oduševljeno našom posetom, ne kažem da su trebali da padnu na dupe, ali čini mi se da je ispod renomea takve turističke destinacije, pre mi liči na bahatiju uslugu na ž.stanici u Baru :)

Odlazak na more... Sestra mi je išla na Korčulu, i bilo je poneka provokacija u kafiću od strane hrvatskih mladića, ali to mi liči na odnos npr. Zagrepčana i Splićana, tako neko bockanje, ništa kritično.

 
Odgovor na temu

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

flylord
Član broj: 2954
Poruke: 3859
212.62.53.*

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: Putovanje u Hrvatsku!19.07.2005. u 16:17 - pre 228 meseci
Moderatorska poruka
Tema je zapoceta pre nego sam ja postao mod na MZ, tako da nemam obicaj da tek tako retroaktivno brisem cele teme. Tema takodje vredja nacionalna osecanja nekih korisnika (koji se se javili na PP), i pretila je da ode u pogresnom smeru.
Za sve one koje zanima letovanje, imaju
http://www.elitesecurity.org/t...76-Kuda-kako-na-letovanje-2005
gde mogu da diskutuju o bilo kojoj destinaciji
Hvala na razumevanju

[Ovu poruku je menjao flylord dana 19.07.2005. u 20:51 GMT+1]
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Putovanje u Hrvatsku!

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 28065 | Odgovora: 61 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.