Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koji DVD Recorder ?

[es] :: Multimedijalni uređaji :: Koji DVD Recorder ?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 17557 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zljk

Član broj: 25924
Poruke: 24
82.117.193.*



Profil

icon Koji DVD Recorder ?16.05.2005. u 17:33 - pre 229 meseci
Koji DVD Recorder da kupim ? Potrebno mi je da:

1) Snima na RW medije (ne HDD)
2) Moze da cita DIVx
3) Moze da cita DIVx sa DVDja na kome se nalazi vise DIVX filmova u vise direktorijuma
4) Cita sto vise formata titlova
5) Nije bucan
6) Cita MP3jke (ovo bas i nije neophodno, ali bilo bi lepo)

 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Koji DVD Recorder ?16.05.2005. u 18:16 - pre 229 meseci
Pozdrav,

ukoliko mislis na racunarsku komponentu, pogledaj temu http://www.elitesecurity.org/tema/83841-Odabir-DVD-RW-snimaca a ako mislis na stand alone uredjaj, ne znam ima li trenutno neki koji cita Divx ili ga cita kako treba (forum je prepun opisa uredjaja koji citaju Divx i muka koje izu uz to i takvo citanje).
 
Odgovor na temu

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
*.dialup.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: Koji DVD Recorder ?16.05.2005. u 20:43 - pre 229 meseci
Mislim da sve to moze Xoro HSD 505,jedino nisam siguran aza 3) i 4).
Cena mu je 270 eur.Nisam siguran da li je on najbolja kupovina za te pare ali dobra sigurno jeste.
Jeftiniju varijantu imas u obliku Daewoo 1000(ima neku oznaku pre 1000 ;)) za oko 230 eur.
Sto se tice brendiranijih marki,osnovni Philips i Sony modeli su malo iznad 300 eur,naprimer Sony GX300 je 320 eur.Meni vise nekako mirise da ce mi sony dati bolji snimnjen materijal od Xora...sta ti ja znam...tako mi se cini samo.
 
Odgovor na temu

zljk

Član broj: 25924
Poruke: 24
82.117.193.*



Profil

icon Re: Koji DVD Recorder ?17.05.2005. u 15:25 - pre 229 meseci
Imao sam na umu externi dvd video recorder, ne dvd rezac za komp. Imam gomilu DIVX filmova koje sam narezao na DVDjeve zbog prostora pa ne bih da kupim nesto sto ce me prisiliti da ih ponovo rezem na cd-ove da bih mogao da ih gledam :)
 
Odgovor na temu

indicator1
BGD

Član broj: 4248
Poruke: 533
*.ppp-bg.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: Koji DVD Recorder ?18.05.2005. u 08:34 - pre 229 meseci
I ja nesto gledam DVD recorder-e i mogu ti reci da je bolje da zaboravis na DIVX, mnogo bolje ces proci ako kupis 2 odvojena uredjaja, snimac i DVD/DIVX plejer. Neces akati svoj (skupo placeni) snimac za pustanje kojekakvih filmova iz klubova i pirata rezanih na 48X koji mal-mal pa seckaju, a i ono sto sam video, kod snimaca je DIVX na jadnom nivou (losi titlovi/nema titlova, nema novi kodeka, ...). Ova varijanta je samo malo skuplja, a uvek mozes DivX da iskopiras na DVD i da das komsiji da ga pogleda na svom non-DivX plejeru.

Ovaj Sony od 320e nije los, ali ima par sitnica koje mu fale. Gde ima Pioneer-a, na forumima tvrde da su vrlo dobri, ali kod nas ono malo sto ih ima su papreno skupi. Treba mi snimac sa RF ulazom, necu da palim svaki put TV kad nesto hocu da snimim (da ne pricamo o nocnom snimanju).
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Koji DVD Recorder ?18.05.2005. u 10:50 - pre 229 meseci
Pozdrav,

ovo je jedna ispravna logika kako rece indikator, zaista treba razdvojiti snimanje od gledanja u cilju ocuvanja uredjaja. Licno iskustvo sto se snimanja tice je zasnovano na Panasonikovom modelu 55, u medjuvremenu se pojavio i model 65 sa iee1394 sa fronta ali tada ga nije bilo i snimanje je sasvim OK, nekih 50-ak diskova do sada samo jedan puk'o ali vec smo na njemu videli da je los, imao je ostecenja ali smo ipak pokusali. Ne cita Divx ali nije tome ni namenjen, jedini je problem cena koja je u maloprodaji verovatno jos uvek nesto iznad 300 eura dok sam video neki Daewoo model za cca 200 eura da se reklamira, koliko je dobar, ne znam.
 
Odgovor na temu

zljk

Član broj: 25924
Poruke: 24
82.117.193.*



Profil

icon Re: Koji DVD Recorder ?18.05.2005. u 10:59 - pre 229 meseci
Hm... Jos jedno, mozda glupo pitanje... Koji od tih recordera ima tuner, tj ne zahteva da TV bude ukljucen ?
 
Odgovor na temu

indicator1
BGD

Član broj: 4248
Poruke: 533
*.ppp-bg.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: Koji DVD Recorder ?20.05.2005. u 11:39 - pre 229 meseci
Npr svi Pioneer-i, mene zanima imali negde DVR-220 po nekoj normalnoj ceni (do 250e) ili DVR-320 ?
 
Odgovor na temu

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
*.ppp-bg.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: Koji DVD Recorder ?23.05.2005. u 20:42 - pre 229 meseci
Pioneer,po meni ako ces da uzimas bez HDD-a idi na 220-icu(nepotrebno ici na 320-icu samo zbog DV IN/OUT-a).

Za Pioneer i Panasonic kazu da su najbolji,kod Panasonica je jedino mana to sto ne snima na DVD-RW diskove(vec na njihov RAM format).

Inace sa HDD-om po meni je best buy Pioneer DVR 420(kome bas treba DV prikljucak nek ide ne 520-icu).
 
Odgovor na temu

kojovici

Član broj: 40669
Poruke: 159
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: Koji DVD Recorder ?23.05.2005. u 21:24 - pre 229 meseci
Pre nekoliko nedelja sam kupio dvd rekorder Daewoo dqr-1000 o kome ste pricali, pre nego sto sam ga kupio trazio sam nesto o njemu na internetu i nasao sam samo jednu stranu iz hrvatskog caspoisa "bug" koji opisuje njegove karakteristike i ne govore nista lose o njemu, ali bez obzira na to ja sam ga kupio i uocio sledece mane koje sam pre kupovine i predpostavljao da ce ih biti: prvo sto sam primetio je bio sat koji je bez obzira kako namestis vreme on stavi neko svoje vreme koje je obicno vracao 10 minuta od tacnog vremena, ali provalio sam da kada namestis tacno vreme i bez obzira sto on vrati 10 minuta unazad posle neka dva dana on sam stavi vreme koje sam ja prethodno stavio i sada nemam problem sa tim, bas nesvakidasnje zar ne?! Sledeca mana koja je mnogo ozbiljnija je sto ne trpi diskove loseg kvaliteta npr. probao sam no-name i intenso diskove i trzali su na njemu, dok sam recimo te iste diskove probao kod drugara na LG dvd plejeru i nije bilo nikakvih problema kao i na mom pioneer dvd-u na kompu, a na verbatimovim i tdk-a diskovima radi normalno. E sad ona najgora mana, posto na njemu pise da snima samo na dvd+R i dvd+RW diskovima, ja sam u pocetku snimao samo na dvd+RW disku (TDK) i zaista fantasticno snima, slika je zaista vrhunskog kvaliteta, i ono sto me je posebno odusevilo je sto prilikom rada je gotovo potpuno necujan, ali kada sam ubacio prazan dvd+R disk on ga je jednostavno izbacio, zvao sam servisera i on mi je rekao da zna za taj problem jer ga ima kod kuce i objasnio mi je da on jednostavno ima losu kompatibilnost sa medijima koji se trenutno mogu kupiti i da je jedino uspeo da snimi na Imation dvd+R diskove, ali ja te diskove nisam mogao nigde da nadjem jer imaju samo Imation dvd-R a dvd+R jos nije video nasu zemlju, ali i ti diskovi bi uskoro trebalo da ugledaju svetlost dana, dok je taj serviser dobio te diskove iz grcke, tako bar kaze. Ipak pored svega kada pogledamo cenu to ipak nije losa kupovina, ali samo ako imate dvd rezac na kompu da sa dvd+RW-a prebacite na dvd- ili dvd+ R disk. Bio sam malo opsirniji ali ako vidimo da bas nema puno podataka na internetu o njemu ovo moje iskustvo je dobro doslo.
 
Odgovor na temu

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
*.ppp-bg.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: Koji DVD Recorder ?23.05.2005. u 22:04 - pre 229 meseci
pa tvoje iskustvo nam je odlicno doslo.Znao sam da ima sigurno neke cake zbog cega ga jeftino prodaju.Trebaju da nagoveste da je preporucen disk Imitation DVD+R.
Sta ces tako je kako je.
Mada s'obzirom na cenu sigurno je ekstra stvar.

Reci u kom kvalitetu snima kad ga podesis na SP i LP(znaci na na makimalni kvalitet).Postoji li opcija variabilnog bit rate-a.
 
Odgovor na temu

kojovici

Član broj: 40669
Poruke: 159
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: Koji DVD Recorder ?23.05.2005. u 22:48 - pre 229 meseci
Sto se kvaliteta slike tice, postoje vise mode opcija, recimo na HQ snima u zaista vrhunskom kvalitetu identicno kao da gledam tv uzivo, ali u tom modu moze samo da snima 1 sat, na SP modu mogu da stanu 2 sata sto je i najcesca opcija, jer tesko da ima neki film do 1 sat vremena trajanja, u tom SP modu postoji kompresija ali veoma mala gotovo neprimetna, sto se tice LP moda od
3 sata snimanja slika je kao na bolje kompresovanom divx-u dok na EP i EP+ modu od 4 i 6 sati slika kao na standardno, odnosno malo losije kompresovanom divx-u. U svakom slucaju standard snimanja je na svim rekorderima isti bez obzira da li rekorder ima hard disk ili ne. Bilo bi dobro da se jednog dana pojave rekorderi koji snimaju na dual layer diskovima jer bi tu bilo sigurno 3 sata snimanja vrhunskog kvaliteta kao recimo HQ moda od 1 sat snimanja na singl layer disku. A sto se tice variable bit rate opcije nazalost tako nesto nema.
 
Odgovor na temu

dekica

Član broj: 35358
Poruke: 18
*.1.15.vie.surfer.at.



Profil

icon Re: Koji DVD Recorder ?25.06.2005. u 17:08 - pre 228 meseci
... I koji DVD Recorder pazariti da ima sve što je gore navedeno a da nije "Xoro HSD R505" (pošto sam ga ja kupio (pa VRATIO) i u tri sata se uverio da je đubre - bez da obrazlažem zašto jer je razloga na pretek!)?
 
Odgovor na temu

slavcesmart
nedelkovski slavco

Član broj: 91067
Poruke: 31
62.162.221.*



Profil

icon Re: Koji DVD Recorder ?13.04.2006. u 10:52 - pre 218 meseci
najjeftinija a vrl dobra varijanta ti je schokwave s1 cena je oko 200 eura inace ima sve ono sto trazis
sn
 
Odgovor na temu

predragz

Član broj: 85687
Poruke: 1
*.info-net.co.yu.



Profil

icon Re: Koji DVD Recorder ?09.06.2006. u 23:40 - pre 216 meseci
Sve je to super ali moj problem je sto ne znam gde mogu u Srbiji da kupim dvd rekorder marke Panasonic ?
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
..shall-bg.customer.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Koji DVD Recorder ?10.06.2006. u 07:44 - pre 216 meseci
Pozdrav,

naravno, na forumu neces ni saznati jer je takav Pravilnik u delu o reklamiranju. Ipak, privatne poruke ce mozda pomoci pa ako je neko raspozolen, eto nacina.
 
Odgovor na temu

Apo
Dušan Milojević
Kos.Mitrovica

Član broj: 40748
Poruke: 20
212.62.51.*



Profil

icon Re: Koji DVD Recorder ?25.09.2006. u 20:18 - pre 213 meseci
Ovih dana nameravao sam da kupim neki standalone DVD-rekorder,da bih prebacio snimke sa VHS kaseta i
presao na bolji kvalitet slike,ali koliko sam mogao da vidim iz nekoliko foruma i utisaka drugih ljudi, nijedan
izgleda nije toliko pouzdan kao stari dobri VHS sto me mnogo cudi s obzirom na to od kada se DVD format
pojavio,a vec se prelazi na neke nove formate.

Ja moj SONY VHS video-rekorder(obican model) koristim vec nekoliko godina(5-6),koji je star oko 10
godina(ja sam ga uzeo od tetke jer ga skoro nisu ni upotrebljavali) minimum jedanput-dvaput nedeljno(za
snimanje i plus za gledanje) i NIKADA me nije izneverio ali bukvalno NIKADA, i znam koliko je nekome vazno
da ima poverenja u uredjaj jer mu je veoma vazno da to sto snima snimi kada iz nekog razloga to ne moze
da gleda direktno na TV-u(ja ga uglavnom programiram unapred kada nisam kuci za neki film ili emisiju ili
kad gledam neki drugi program). Bez obzira koju kasetu koristio, a presnimavam ih po 30-tak i vise puta i
snimak je i dalje zadovoljavajuci,a uzimam ih na pijaci(polovne) po 20-tak dinara i nikada mi VCR nije bio
izbirljiv po tom pitanju kao sto su DVD-rekorderi.Imam punu sigurnost da ce mi to sto sam programirao
preko tajmera biti i snimljeno,jedino ako emisija kasni mnogo kao na neke kanale pa mi kaseta iscuri.

Koliko vidim jeftinije varijante bilo poznate, bilo nepoznate marke DVD-rekordera nisu toliko pouzdane da
rade ono sto im je osnovna namena ili rade godinu dana i pocnu da zezaju, a izgleda da bi ovaj moj stari
VHS VCR sahranio i neki novi DVD-rekorder.

Postavlja se pitanje: da li neko poseduje neki DVD-rekorder(kucni) star godinu ili vise godina,a da mu radi i
dalje kao prvog dana i dali tako nesto danas moze da se kupi kod nas(za neku pristojnu cenu)?
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Koji DVD Recorder ?26.09.2006. u 10:51 - pre 213 meseci
Pozdrav,

tehnika se razvija brze nego ikada, sve za sta postoje tako dugacka iskustva tesko vise i mozes naci u prodaji, izlaze naslednici, ekvivalenti itd. ali svi smo svedoci koliko to nista ne znaci i svaki se model mora posmatrati zasebno.
 
Odgovor na temu

indicator1
BGD

Član broj: 4248
Poruke: 533
195.252.90.*



+1 Profil

icon Re: Koji DVD Recorder ?27.09.2006. u 00:18 - pre 213 meseci
Citat:
Apo:
Postavlja se pitanje: da li neko poseduje neki DVD-rekorder(kucni) star godinu ili vise godina,a da mu radi i
dalje kao prvog dana i dali tako nesto danas moze da se kupi kod nas(za neku pristojnu cenu)?



Naravno da poseduje, eto u mom okruzenju tri komada rade ( Sony, Pioneer i Panasonic) sasvim normalno, nikakvih problema nema.
Inace posedujem VHS panasonic star 20 godina, cudo tehnike iz tog vremena. I dan danas sam odusevljen njegovom izradom i kvalitetom ali ga pored DVD rekordera imam samo kao ukras, jednostavno vreme vhs-a je davno proslo.
 
Odgovor na temu

Apo
Dušan Milojević
Kos.Mitrovica

Član broj: 40748
Poruke: 20
212.62.51.*



Profil

icon Re: Koji DVD Recorder ?02.10.2006. u 09:57 - pre 212 meseci
Znaci samo brend.
 
Odgovor na temu

[es] :: Multimedijalni uređaji :: Koji DVD Recorder ?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 17557 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.