Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

DJ questions

[es] :: Muzička produkcija :: DJ questions

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 16358 | Odgovora: 50 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Milos Vujovic
Network support engineer
NCR Corporation
Pancevo

Član broj: 202
Poruke: 194

ICQ: 51031539
Sajt: www.facebook.com/milosvuj..


Profil

icon DJ questions14.07.2002. u 03:19 - pre 264 meseci
Ne znam da li je ovo pravi forum za ova pitanja ali sta se moze:

1.Kako DJ-evi prave sample-ove na plocama?
2.Zasto stalno mora bas PLOCA da bude,jel zbog lakog skrecovanja?
3.Koji je dobar program na kompu za pravljenje sample-ova?
PENTIUM - Produces Enormous Numbers Through Incorrect Understanding of
Mathematics
 
Odgovor na temu

impaque
Ivan Savčić
YUnet International
Beograd, Zvezdara

Član broj: 717
Poruke: 939
*.73.EUnet.yu

ICQ: 27215173
Sajt: www.imped.net


Profil

icon Re: DJ questions15.07.2002. u 00:32 - pre 264 meseci
1. mislim da se ovde nismo razumeli...

2. plocha... zato shto se najlakshe miksuje, zato shto je od plastike koju svi mnogo vole i da ne vrte sa nje ne bi bili 'okej' po mishljenju mnogih. eh, precenjeni vinil...

3. definishi 'sempl' da bi se bolje razumeli.
 
Odgovor na temu

UroS
uros.net inc. Head manager
yu/sr/bgd

Član broj: 3
Poruke: 1953
*.verat.net

ICQ: 44960289
Sajt: www.uros.net


+1 Profil

icon Re: DJ questions15.07.2002. u 02:33 - pre 264 meseci
stvarno to sto kazes precenjeni vinil... jeste ima dosta prednosti u mixovanju jednostavnije muzike tipa minimal techno, breakbeat, dnb, ali kada lik uzme i vrti dab, rege, psy trance i sl. na vinilu mislim da za to stvarno nema potrebe

cena prosecnog duplog cd playera sa pitch controlom je cak i niza od 2 technicsa 1210 napr.

a ovo prvo je valjda mislio kako djevi narezuju ploce ?
ako je to pitanje onda je odgovor da to ne rade oni nego kupe u prodavnici ploca plocu...

inace dj pusta muziku producent pravi muziku a kada neko uzme i uzivo radi sa semplerima ritam masinom sekvencerima i klavijaturama to se naziva live act

a da se pogresno ne razumemo dj moze biti sva tri od ovoga

eno ti daren emerson lik je valjda pravio muziku sa ostalim likovima u underworldu i stekao je slavu i ime i sve i sad trazio ne znam ni ja kolko para da bi na exitu izvrteo par komercijalnih hitica i sl.
one-thousand, three-hundred and thirty-seven.
 
Odgovor na temu

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
*.beograd-3.tehnicom.net

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: DJ questions15.07.2002. u 11:58 - pre 264 meseci
Ma mislim da DJ-jevi sebe dizu u nebesa, po tom pitanju evo primer je RUS koji sve pusta preko mp3-a i kada je prosle godine pravio neki partyt tj pustao muziku ladno su ga ljudi prozivali tipa sta ti si kao faca pa nemoras da kupujes ploce, a mi smo budale pa placamo za plocu 20-30 dm.

Kao satro mp3 nije priznat za pustanje, isto kao sto nisu hteli da prihvate CD-ove, e pa ja mogu da kazem techno je proizvod digitalije, i kao takav trebalo bi da se fura direktno sa digitalnog medijuma, a ne kao satro ploca mislim to je analogni signal, ma pun mi je *rac tih nadri DJ-jeva.

Mislim nabavite program kojise zove TRAKTOR, i sluzi za pustanje muzike, tj dj-inga pa da vidim da li sa time ne moze da se uradi valjani mix, tj mislim da moze sve da se uradi isto kao sto bi radio i na ploci, jedino sto ne mozes da se izivljavas ono kao da imas 3 gramofona ko sto radi misjah
 
Odgovor na temu

UroS
uros.net inc. Head manager
yu/sr/bgd

Član broj: 3
Poruke: 1953
*.verat.net

ICQ: 44960289
Sajt: www.uros.net


+1 Profil

icon Re: DJ questions15.07.2002. u 17:47 - pre 264 meseci
pazi sad ovako... mp3 ne moze da se poredi sa cdom ili vinilom a razlog je kvalitet zvuka... ti kad kompresujes mp3 u 192 kbps-a opet se u nekoj muzici i na kvalitetnom ozvucenju moze primetiti razlika nego kad je muzika sa ploce ili cd-a

a sto se tice traktora imam ga ja i super je ali opet ne moze se traktor porediti sa pravom opremom jel prava oprema je mnogo dinamicnija i manje ogranicena i mozes postici mnogo vise sa tim...

al glavna stvar kod dj-a nije kako on pravi prelaze mixuje i sl(mada je i to manje vise bitan faktor) vec izbor muzike, reakcija na publiku, tempo i sve ostalo...
one-thousand, three-hundred and thirty-seven.
 
Odgovor na temu

yagroo
Djordje Grujic
ZR

Član broj: 4667
Poruke: 62
*.dial.InfoSky.Net

ICQ: 148011015
Sajt: www.djgrooya.tk


Profil

icon Re: DJ questions15.07.2002. u 20:26 - pre 264 meseci
Radim kao DJ u Zrenjaninskoj diskoteci vec 2 godine "Mravinjak" ako je neko cuo,u startu da razjasnim da se ne pustaju stvari koje zahtevaju rad na vinilu mada ne bi bilo lose>
Problem je sto svaki ambiciozni DJ zeli da radi sa plocama jer je to standard ,ali kod nas su uslovi za to malo zahtevni,da ne racunamo gramafone koji su uzasno skupi i oprema,uzmimo u obzir samo ploce 30-50 evra je svaka novija trazena.Ko to moze sebi da priusti od dj honorara????
Bitno je napomenuti da bez 70 ploca ne vredi ni da pocinjes!
Ploce su strava ali puno kostaju i dostupne su samo Dj-evima koji ih dobijaju dzabe radi promovisanja materijala!
 
Odgovor na temu

Ni ten ichi ryu

Član broj: 4489
Poruke: 2043
*.ipt.aol.com



+1 Profil

icon Re: DJ questions15.07.2002. u 23:18 - pre 264 meseci
Meni se čini da nije najlakše miksati ploče. Lakše je koristiti neki jeftini softver, muziku možeš da skineš s neta za jako kratko vreme i udri. Naravno sve zavisi kako se gleda na celu stvar. Ja nikako ne bih voleo da odem na žurku na kojoj će neko puštati mp3. Još gore bi bilo da kombinuje mp3 i cd jer verovatno više od 90% ljudi može bez ikakvih problema da provali razliku. mp3 je za kućno slušanje jer je mali fajl, dostupan je i besplatan. Za komercijalnu upotrebu bi morao da imaš velika muda :)
Takođe, nikad nisam razumeo zašto dj-evi koriste ploče. Gramfonska ploča je dosta slabijeg kvaliteta nego cd. Cd ima odnos signal/šum 90dB, dok je taj isti odnos kod gramofonske ploče oko 56dB.
FBzP
 
Odgovor na temu

UroS
uros.net inc. Head manager
yu/sr/bgd

Član broj: 3
Poruke: 1953
*.verat.net

ICQ: 44960289
Sajt: www.uros.net


+1 Profil

icon Re: DJ questions16.07.2002. u 20:07 - pre 264 meseci
prvo ploce nikako ne kostaju od 50-70 evra to ne znam od koga si cuo... ali pogledaj sajtove tipa www.web-records.com i sl. i videces da su cene za singl od 10-20 eura a lp do 25

a inace dj znaci valjda disque jockey(disque na francuskom ploca) al ne disc kao compact disc vec kao ploce i ta rec je nastala jos pre nego sto su nastali diskovi... tako da sad obicno likove koji pustaju sa cd plejera zovu cdj-i no dobro...

a takodje nisam siguran za to da cd ima bolji kvalitet od ploce jer znam sigurno da meni na zurci mnogo bolje zvuci sa ploce nego diska...
one-thousand, three-hundred and thirty-seven.
 
Odgovor na temu

Ni ten ichi ryu

Član broj: 4489
Poruke: 2043
*.ipt.aol.com



+1 Profil

icon Re: DJ questions17.07.2002. u 00:13 - pre 264 meseci
cd sigurno ima bolji kvalitet zvuka nego plocha.
evo jos jedan podatak o tome:) Gramofonska zvuchnica (pick-up, tj igla) ima faktor harmonijskih izoblicenja 3%, kasetofon ima 2, studijski magnetofon ima 0.8%, a cd plejer manje od 0.005%.
osim toga, na racun dj-cdj:) compact disc player je po tehnickom svetu poznat i kao digitalni gramofon(mada ne mislim da bi trebalo tako da bude), cd medijum kao digitalna plocha; kad pogledas na to sa takve tacke gledista, skontas da je sistem rada veoma slichan, s tim da cd plejer koristi laserski 'pick-up' za razliku od gramofona....
e sad, pre par godina sam citao o razvoju digitalnog gramofona, koji ce umesto igle koristiti lasersku zvucnicu; naravno pustao bi klasicne gramofonske ploce, ali bi laser navodno uspeo da otkloni sve negativne efekte koriscenja gramofona, kao sto je krckanje, suskanje usled ogrebotina i slabog kvaliteta ploca.... takodje je trebao da kosta oko 10.000 maraka. Medjutim, pricao sam sa jednim svojim profesorom koji kaze da nikad nije cuo za nesto tako, tako da eto, ispada da je samo glasina....
FBzP
 
Odgovor na temu

torbica
Zoran Torbica
community manager
Vracar, Beograd

Član broj: 187
Poruke: 1780
*.yubc.net

ICQ: 36726092
Sajt: www.aikstednja.rs


+1 Profil

icon Re: DJ questions17.07.2002. u 04:26 - pre 264 meseci
elem ono sto slabo zna, ja sam DJ u penziji... prestao sam '95 da radim.
Poceo sam na techniksovim 1210 i bilo je slatko ali verujete cim su se pojavili CD playeri presao sam na njih. Ovo prolece smo Suki i ja pustali muziku sa compa na Kopu, Atomixmp3 se zove.
Elem trazili nama da pustimo i tehno. Priznajem da ne kapiram tehno uopste. Ali avaj, sve je ljude, bolje i to nego narodnjaci :(
Donesu nama par CD-ova i mi ih izgrebujemo... Da napomenem da sam mislio da je to muuuuuuuuuuudro slovo pustati tehno. Onda prvi put tokom veceri ja sa hausa predjem na tehno i to ubodem otprilike, bez sluski :))) i onda sam samo cekao prelaze i palio strobo po osecaju, slagao druge stvari proizvoljno i epilog:
ljudi su bili prezadovoljni :))))))
moje misljenje da je teze raditi sa pesmama gde ima vokala i koje su poznate nego sa tehnom. Dj moze da lupa u serpu a da ti mislis da tako treba.
A sarene ploce :))))) Kakva prevara :))))) ko ona smesa za palacinke :))))) Cist marketing, naduvavanje honorara :))))))
www.aikstednja.rs mesec stednje 2010/ www.snajper.rs servis za media planiranje na Internetu
 
Odgovor na temu

yagroo
Djordje Grujic
ZR

Član broj: 4667
Poruke: 62
*.dial.InfoSky.Net

ICQ: 148011015
Sajt: www.djgrooya.tk


Profil

icon Re: DJ questions17.07.2002. u 18:58 - pre 264 meseci
Rad sa plocama je po meni rezervisan za ljude koji se time bas jako profesionalno bave,mada sam citao da je izasao neki pioneer-ov cd dual pitch player koji razbija ima cak i mogucnost skreca i simulaciju kao rad na plocama
 
Odgovor na temu

Ni ten ichi ryu

Član broj: 4489
Poruke: 2043
*.ipt.aol.com



+1 Profil

icon Re: DJ questions17.07.2002. u 19:16 - pre 264 meseci
http://www.pioneer.co.uk/twincdmenu.php3

ali nije isti feeling...
FBzP
 
Odgovor na temu

torbica
Zoran Torbica
community manager
Vracar, Beograd

Član broj: 187
Poruke: 1780
*.yubc.net

ICQ: 36726092
Sajt: www.aikstednja.rs


+1 Profil

icon Re: DJ questions17.07.2002. u 19:28 - pre 264 meseci
Citat:
yagroo:
Rad sa plocama je po meni rezervisan za ljude koji se time bas jako profesionalno bave,mada sam citao da je izasao neki pioneer-ov cd dual pitch player koji razbija ima cak i mogucnost skreca i simulaciju kao rad na plocama

ma da gramofoni su mudro slovo.......
www.aikstednja.rs mesec stednje 2010/ www.snajper.rs servis za media planiranje na Internetu
 
Odgovor na temu

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
*.beograd-3.tehnicom.net

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: DJ questions17.07.2002. u 23:48 - pre 264 meseci
Citat:
UroS:
pazi sad ovako... mp3 ne moze da se poredi sa cdom ili vinilom a razlog je kvalitet zvuka... ti kad kompresujes mp3 u 192 kbps-a opet se u nekoj muzici i na kvalitetnom ozvucenju moze primetiti razlika nego kad je muzika sa ploce ili cd-a


Da 192 je malo ali 256 ili 320 retko ko moze da izvali, jedino ako si bash producent.

Citat:
UroS:
al glavna stvar kod dj-a nije kako on pravi prelaze mixuje i sl(mada je i to manje vise bitan faktor) vec izbor muzike, reakcija na publiku, tempo i sve ostalo...


Tacno tako mix traje 3-5 sekundi, ostalo je feeling izbora, mada ako tip nezna lepo da umixuje dzaba mu sto mozda ima najbolji izbor muzike.
 
Odgovor na temu

UroS
uros.net inc. Head manager
yu/sr/bgd

Član broj: 3
Poruke: 1953
*.verat.net

ICQ: 44960289
Sajt: www.uros.net


+1 Profil

icon Re: DJ questions18.07.2002. u 03:14 - pre 264 meseci
pa sad 3-5 sekundi zavisi u kojoj muzici... moze prelaz da traje i po 2 minuta... a moze da predje direktno sa pesme na pesmu i da zvuci super... a ovo sto se tice scratchovanja na cd playeru to je isto cista komercija, marketing nazovi ga kako oces... sto bi neko to radio... nego ima sad zanimljivih mixera sa ugradjenim semplerom od po 5-6 sekundi i podesis mu da automatski snimi sa kanala lup i onda samo sa jednim lupom se zezas i slicno to je sad kao popularno izvalio sam...
pa onda automatski meri bpm i slicno i kosta 1200 $...
http://www.djmart.com/djgear/pioneerdjm600.html
one-thousand, three-hundred and thirty-seven.
 
Odgovor na temu

yagroo
Djordje Grujic
ZR

Član broj: 4667
Poruke: 62
*.dial.InfoSky.Net

ICQ: 148011015
Sajt: www.djgrooya.tk


Profil

icon Re: DJ questions18.07.2002. u 06:30 - pre 264 meseci
Ok mozda nije isti feelinga li je daleko ekonomicnije od ploce s`obzirom da te cd plafon kosta 10dm
Prednost gramafona po meni glavna je scrach i regulacija brzine prstom,ukoliko pobegne beat!
 
Odgovor na temu

Ni ten ichi ryu

Član broj: 4489
Poruke: 2043
*.ipt.aol.com



+1 Profil

icon Re: DJ questions18.07.2002. u 07:45 - pre 264 meseci
Citat:

Da 192 je malo ali 256 ili 320 retko ko moze da izvali, jedino ako si bash producent.


uopste ne mora da znachi:) Ja bez problema izvaljujem razliku izmedju mp3-320kbps i cd-a, naravno zavisno od ozvuchenja. A nisam producent:))

sta hocu da kazem: postoji prilicno veliki broj ljudi koji imaju istrenirano uvo. Postoje ljudi koji smatraju mp3 degradiranim zvukom (haj-faisti?), jer im je cilj da slusaju muziku onako kako je ona napravljena(pun dinamicki i frekvencijski ospeg). U tome je cela razlika snimanja muzike izmedju cubase-a na sb16 karti ili analognog snimka na nekom 40-kanalnom stolu od $500.000. Takodje, 99% studenata muzickih akademija ima savrsen sluh, i veoma lako procene razliku od par Hz. a mp3 smanjuje frekvencijski opseg, i jebiga:)
ja da imam kesha da kupim sve diskove koje zelim, nikada ne bih drzao nijedan mp3 na kompu.
FBzP
 
Odgovor na temu

hodac
Stevan Sisakovic
Project Manager PoletGrupa

Član broj: 192
Poruke: 506
*.verat.net

Sajt: www.poletgrupa.com


Profil

icon Re: DJ questions19.07.2002. u 10:12 - pre 264 meseci
Ja mislim da vam je uros vec objasnio gde je sta pogodno.U minimalu je ploca uglavnom neophodna, dok se kod psy trance ploce koriste samo istripovani likovi, jer se psy ne mixuje, vec se psy samo pusta,(ako ne racunamo neke koji rade sa semplera ali live je live),I tu je najvaznije pratiti i drzati ritam.
A to sta je lakse, logicno da je najlakse mixovati elektronsku muziku, iz vise razloga, u sustini najmanje su razlike i u brzini pesama odredjenih el. pravaca.
A neka softverska resenja jos nisu toliko dobra da bi mogla da zamene cd, iako sam procitao podatak da je u nemckoj neki i to pokusavaju, po meni kom samo za live act.
 
Odgovor na temu

UroS
uros.net inc. Head manager
yu/sr/bgd

Član broj: 3
Poruke: 1953
*.verat.net

ICQ: 44960289
Sajt: www.uros.net


+1 Profil

icon Re: DJ questions19.07.2002. u 18:16 - pre 264 meseci
Citat:
yagroo:
cd plafon kosta 10dm



jok... original disk ti kosta isto koliko i ploca

sem sto kod nas naravno mozes nabaviti ne-original diskove... koji su uglavnom burnovani mp3evi pa ti sad vidi sta ces
one-thousand, three-hundred and thirty-seven.
 
Odgovor na temu

hodac
Stevan Sisakovic
Project Manager PoletGrupa

Član broj: 192
Poruke: 506
*.verat.net

Sajt: www.poletgrupa.com


Profil

icon Re: DJ questions22.07.2002. u 00:28 - pre 264 meseci
Cd je plafon 10 dm,
Kada odes iz yu i svratis u neki cd shop videces da je ovo smesno, otprilike se krecu od 30-45 dm.Ploce nisam gledao,
 
Odgovor na temu

[es] :: Muzička produkcija :: DJ questions

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 16358 | Odgovora: 50 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.