Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

zasto nece da pamti ekstenziju?(borland)

[es] :: C/C++ programiranje :: zasto nece da pamti ekstenziju?(borland)

[ Pregleda: 1740 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

IDE

Član broj: 53403
Poruke: 586
*.crnagora.net.



Profil

icon zasto nece da pamti ekstenziju?(borland)14.05.2005. u 20:47 - pre 230 meseci
ako npr. uzmemo memo komponentu, napravimo dugme "save as" , tj. "save" za tekst koji ce se ukucati u memo komponentu, podesimo "Filter" od SaveDialog-a da npr. pamti dokumente kao *.txt , pa npr *.cpp, pa *.*, pa....
i prilikom snimanja damo ime fajla, npr "ellitesecurity" , a ispod stavimo na Text Files (*.txt) da bi "save dialog" znao koju ekstenziju da dodijeli fajlu, on bi trebao taj fajl snimiti kao : "elitesecurity.txt"...
e pa problem je sljedeci: ja sam to sve uradio: podesio SaveDialog Filter (u object inspector-u) koje sve ekstenzije da nudi, napisao kod (doduse nije isti kao u borlandovim zvanicnim primjerima, ali RADI...100% odradjuje posao...ali mi on snimi uvijek fajl kao "elitesecurity", znaci bez .txt, i normalno takav fajl se ne moze jednostavnim dvoklikom otvoriti, i inace nije u redu to tako...
u cemu sam pogrijesio, tj sta sam propustio...samo da napomenem: ako kao ime fajla upisem elitesecurity.txt , onda bude sve u redu...
da li mozda kod moj ne sadrzi neku naredbu koju kod za "save" mora OBAVEZNO imati (ponavljam: kod mi super radi, osim toga dijela), ili je nesto drugo u pitanju??
mozda treba jos nesto podesiti u object inspector-u? ili u necem drugom...?
ako zna ko...
there's something out there
waiting for us,
and it ain't no man...
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4902
*.nat-pool.po.sbb.co.yu.

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: zasto nece da pamti ekstenziju?(borland)15.05.2005. u 08:27 - pre 230 meseci
Sve što je vezano za snimanje sa ekstenzijom je tvoja odgovornost. Na primer
ako imas TSaveDialog čiji je Filter property:

"Obogaćene tekstualne datoteke (*.rtf)|*.rtf|Tekstualne datoteke (*.txt)|*.txt";

...tj. dva reda (dve stavke). Onda pre stvarnog snimanaja treba izabranu stavku
(ekstenziju) iz ComboBoxa da pročitaš preko FilterIndex propertija i sam promeniš
na način kako ti treba.

Code:

// netestirano!
// ...
AnsiString FILE;
// ...
if ( SaveDialog1->FilterIndex == 0 )
{
   FAJL = ChangeFileExt( SaveDialog1->FileName, ".txt" );
}
else
{
   FAJL = ChangeFileExt( SaveDialog1->FileName, ".rtf" );
}
// ...
Memo1->Lines->SaveToFile( FAJL );


E sad, ovo je samo primer, treba tu još dorade. Moraš sam da pregledaš koje sve
funkcije ima BCB za rad sa fajlovima/folderima:

ExtractFileExt
ExtractFileDir
ExtractFileDrive
ExtractFileName
ExtractFilePath
ChangeFileExt
DirectoryExists

...itd.


 
Odgovor na temu

IDE

Član broj: 53403
Poruke: 586
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: zasto nece da pamti ekstenziju?(borland)15.05.2005. u 11:45 - pre 230 meseci
pa...pogledacu...
u svakom slucaju:hvala ti...
there's something out there
waiting for us,
and it ain't no man...
 
Odgovor na temu

IDE

Član broj: 53403
Poruke: 586
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: zasto nece da pamti ekstenziju?(borland)15.05.2005. u 14:29 - pre 230 meseci
cackao sam malo po HELP-u i nasao sam:

u object inspector-u se pod "default ext:" (tako nesto) stavi koju hocemo da zaista bude default , i onda radi...mozda ima jos nesto,ne mogu se sada sjetiti... nasrecu, nema petljanja sa kodom, sve se podesi u object inspector-u.
e sad, zasto ono prije nije radilo kad odaberem koju hocu exstenziju,a sada da-ne znam!!
there's something out there
waiting for us,
and it ain't no man...
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4902
*.nat-pool.po.sbb.co.yu.

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: zasto nece da pamti ekstenziju?(borland)15.05.2005. u 19:23 - pre 230 meseci
kada radis sa ekstenzijama i zelis da se dijalog ponasa profesionalno, moraces
da zaboravis Object Inspector i pocnes sam da programiras.

Na primer, ako si dao ime datoteci: fajl.txt, onda program moze da ti taj fajl
preimenuje u fajl.txt.txt, a to sigurno ne zelis.

Dalje, ako je TXT po defaultu, a ti si otvorio RTF, onda je logicno kada kasnije
nakon poziva opcije Save As, RTF deo bude u prvom planu *A NE DEFAULT*.

Dakle, FilterIndex ti resava sve to....
 
Odgovor na temu

IDE

Član broj: 53403
Poruke: 586
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: zasto nece da pamti ekstenziju?(borland)16.05.2005. u 11:00 - pre 230 meseci
pa da, naravno!!ja sam i koristio SaveDialog Fildter Index!!
i normalno ako neko zeli da tekst sacuva kao *.rtf, on ce onda odabrati prilikom sacuvavanja u index-u "Rich text format (*.rtf)"|*.rtf a ako samo ide na "save" fajla koji je prethodno otvoren, pa promjenjen, ja sam prilikom sacuvavanja stavio otprilike kao:
switch(OpenDialog->FilterIndex)
pa ce vidjeti ako je Filter Index otvorenog fajla bio neki koji ima Rich tekst format, onda se podesava RichEdit1->PlainText->false, i sacuvace se kako treba (ako je otvoren *.rtf, a postavice se RichEdit1->PlainText->true; ako se ide samo na "save", a otvoren je *.txt fajl...i to mi savrseno radi...
kod koji sam napravio , fajl.txt.txt vidi kao fajl.txt , i tako ga i sacuvava, a ne kao fajl.txt.txt, tako da o tome ne brinem...sada je sve u redu...
znaci kombinovao sam i object inspector i samo kodiranje...
(malo sam mozda lose sve ovo objasnio, ali mi izrazavanje nije bas jaca strana...) :-)
there's something out there
waiting for us,
and it ain't no man...
 
Odgovor na temu

[es] :: C/C++ programiranje :: zasto nece da pamti ekstenziju?(borland)

[ Pregleda: 1740 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.