Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa USB portom.

[es] :: Ostali hardver :: Problem sa USB portom.

[ Pregleda: 1974 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Problem sa USB portom.14.05.2005. u 19:38 - pre 230 meseci
Imam jedan malo čudan problem. Kada povežem digitalni fotoaparat na USB od kućišta, windows ga ne prepoznaje, ali kad ga ukuljučim pozadi na USB od matične ploče, onda ga prepozna i radi ok. E sad, taj USB od kućišta je sto-posto ispravan, jer preko njega skoro svaki dan priključujem mobilni telefon i svaki put radi bez ikakvih problema (i dalje). Za digitalni aparat nisam morao da instaliram nikakve posebne drajvere (sistem ga je prepoznao bez problema) dok za mobilni telefon imam instaliran drajver za USB kabl (Prolific). Jedino što mi pada na pamet je (mada možda nema nikakve veze sa ovim) da pošto je telefon bio prikačen na USB od kućišta kada je bio instaliran drajver za njegov kabl, to sada možda na neki način pravi neki konflikt? Nisam još probao da deinstaliram USB kabl od telefona pa onda da probam, budući da sam ga jedva namestio, ali mogu probati i to ako ništa drugo ne preostane. Nadam se da sve ovo ne zvuči previše konfuzno, ali ako treba objasniću detaljnije. Operativni sistem je WinXP SP2.
 
Odgovor na temu

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.adsl.net.t-com.hr.



+10 Profil

icon Re: Problem sa USB portom.15.05.2005. u 20:28 - pre 230 meseci
probaj jos nesto, bilo sto neki skener zakaciti na taj usb na kucistu pa da vidimo rezultate
ps: koja je maticna i ostatak konfiguracije ?

 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Problem sa USB portom.15.05.2005. u 21:59 - pre 230 meseci
Probao sam i mp3 plejer i radi ok (plejer bez kabla, samo se "ubode"), do sada ne radi jedino fotoaparat. Ploča je Asus A7N266-VM i Athlon 1700, ostatak konfiguracije mislim da ne igra veliku ulogu? Probao sam i sa deinstalacijom drajvera za USB kabl od telefona ali ništa. Pada mi na pamet da je možda kabl kojim povezujem fotoaparat i računar uzrok problema? Probaću da nabavim drugi, ali ako i to nije onda stvarno više ne znam šta bi moglo biti.

[Ovu poruku je menjao Bryan Fury dana 16.05.2005. u 13:57 GMT+1]
 
Odgovor na temu

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.adsl.net.t-com.hr.



+10 Profil

icon Re: Problem sa USB portom.16.05.2005. u 12:09 - pre 230 meseci
nije kabel ako s tim istim kabelom radi na drugom usb portu

 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Problem sa USB portom.16.05.2005. u 13:02 - pre 230 meseci
Hm... možda, ali kad podvučem, ispada da su ispravni i kabl i usb port i fotoapart, ali iz nekog razloga "neće da sarađuje" ;) U principu, mogu ja i dalje koristiti onaj usb gde radi, ali bi bilo mnogo zgodnije kada bih mogao korisiti taj prednji od kućišta. Kabl mi je pao na pamet što možda ovaj što imam nije baš najobičniji (mini-usb na jednom kraju a video i usb na drugom)
 
Odgovor na temu

[es] :: Ostali hardver :: Problem sa USB portom.

[ Pregleda: 1974 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.