Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

lexmark z23 bezizlazna situacija, help!

[es] :: Ostali hardver :: lexmark z23 bezizlazna situacija, help!

[ Pregleda: 2328 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

oogabooga
zrenja senjic
Sisak

Član broj: 14391
Poruke: 422
*.zrlocal.net.

ICQ: 177951790


Profil

icon lexmark z23 bezizlazna situacija, help!14.05.2005. u 19:07 - pre 230 meseci
e ovako...posedujem doticni stampac vec 3 godine, i uvek je sve bilo u redu....medjutim, kertridzi koje sam punio dosta puta su na kraju umrli.....e sad, uzmem ja od zeta 2 crna kertridza koja je skoro ispraznio, i napunim ih, ali!!! stampac ih ne vidi uopste kad ih utaknem!!!!! e sad...primetio sam jedno, ova dva nova kertridza nose oznaku samo "17" dok su stariji imali oznaku 10N0217, i sto je najludje, taj stari vidi, a i zet ima jedan stari , i njega takodje vidi, ali je mnogo zacepljen i nema mu spasa....... mada, pre pola godine sam rodjaku napunio i ovaj noviji "17" kod mene, i radio je??! e sad, pre sam koristio drajvere sa cd-a, a sad sam skinuo sa sajta, jer sam zagubio cd....i sta sam jos primetio, kad u lexmark control center idem na install new cartridge, nudi mi samo ove starije oznake 10N2017 i 10N2016, i kod kolor i kod crnog.......aj pomagajte, kako da ga nateram da vidi ove nove???

thx

poz
 
Odgovor na temu

damiru_2
Damir Ulovec
Radim za klikere...
127.0.0.1

Član broj: 55541
Poruke: 819
195.252.85.*

Sajt: Pitajte me, možda ću Va..


+2 Profil

icon Re: lexmark z23 bezizlazna situacija, help!14.05.2005. u 20:53 - pre 230 meseci
Citat:
uzmem ja od zeta 2 crna kertridza koja je skoro ispraznio, i napunim ih, ali!!! stampac ih ne vidi uopste kad ih utaknem!!!!!

Kertridži su najverovatnije neispravni ako pored njih stoji znak pitanja. Ali ne znači 100% da takvi kertridži ne mogu da štampaju. Pokušaj ručno da definišeš koji su kertridži u pitanju, pa vidi da li će raditi.
Citat:
ova dva nova kertridza nose oznaku samo "17" dok su stariji imali oznaku 10N0217

27=10N0227 (kolor, pola kapaciteta)
17=10N0217 (crni, pola kapaciteta)
26=10N0226 (kolor, pun kapacitet)
16=10N0216 (crni, pun kapacitet)
Citat:
ali je mnogo zacepljen i nema mu spasa

Ako mu već nema spasa pokušaj ovo: u čašu (vatrostalnu ) punu vruće vode uroni kertridž, ali pazi da voda ne dođe do kontakata (elektronike). Drži ga tako oko 5 sekundi, a zatim ga osuši tako što ćeš uzeti jednu papirnu maramicu i pritisnuti njom dizne - tako da maramica upije što više tečnosti. Zatim povuci maramicu u jednom pravcu, kao da brišeš kertridž (bilo koji pravac u kojem se kertridž kreće dok je u štampaču i štampa na papir), ali naglašavam, samo u jednom od pravaca. Pokušaj da ga napuniš i vidi rezultat. ne pomaže u 100% slučajeva, ali meni je pomoglo mnogo puta (Z33).
Citat:
kad u lexmark control center idem na install new cartridge, nudi mi samo ove starije oznake 10N2017 i 10N2016, i kod kolor i kod crnog.......aj pomagajte, kako da ga nateram da vidi ove nove???

Skini sa interneta ponovo drajvere za štampač. Očigledno je da nisi skinuo dobre drajvere (skinuo si stare), jer novi imaju podršku za sva 4 gore navedena kertridža. Idi na Lexmarkov sajt i potraži. Ja ih imam ali su oko 10 MB veliki, što je previše za moju ultra-super-brzu vezu...

Pozdrav
- Je s' ti normalan? Ko bre da se skida go?
- Ja ću da se skinem do pojasa...
 
Odgovor na temu

oogabooga
zrenja senjic
Sisak

Član broj: 14391
Poruke: 422
*.zrlocal.net.

ICQ: 177951790


Profil

icon Re: lexmark z23 bezizlazna situacija, help!14.05.2005. u 23:07 - pre 230 meseci
aj probacu ovo sa starim kertridzom i vrucom vodom......
e sad, ova dva 17 kertidza se vide kod drugara u firmi......ima neki noviji model printera, z615 valjda, i tamo ih vidi.....
a skinuo sam drajver sa lezmarkovog sajt, i to jedini ponudjen? da nema mozda da se menja firmware u samom stampacu, pa da ga onda vidi??

hvala za odgovor i poz!

 
Odgovor na temu

damiru_2
Damir Ulovec
Radim za klikere...
127.0.0.1

Član broj: 55541
Poruke: 819
*.beotel.net.

Sajt: Pitajte me, možda ću Va..


+2 Profil

icon Re: lexmark z23 bezizlazna situacija, help!15.05.2005. u 08:39 - pre 230 meseci
Palo mi na pamet... Z23 je stariji model i ne može da radi sa tim kertridžima... Tj. nema iste drajvere kao Z33.
Ovako je kod mene:

1. Otvorio sam Lexmark Solution Center.
2. Kliknem na Contact Information (mali globus sa telefonom ispred).
3. Kliknem na Printer Software Update.
4. Kliknem na U.S. English (kada se učita web stranica).
5. Kliknem na Drivers and Downloads.
6. Kliknem na Inkjet Printers.
7. Kliknem na Z33 (tu je razlika).
8. Izaberem OS i downloadujem...

Ako si isto tako uradio, onda je jedini problem što u drajverima za Z23 nema podrške za novije kertridže (sa pola kapaciteta), a to je njihov propust, možda nameran...

Pozdrav
- Je s' ti normalan? Ko bre da se skida go?
- Ja ću da se skinem do pojasa...
 
Odgovor na temu

oogabooga
zrenja senjic
Sisak

Član broj: 14391
Poruke: 422
*.zrlocal.net.

ICQ: 177951790


Profil

icon Re: lexmark z23 bezizlazna situacija, help!15.05.2005. u 09:39 - pre 230 meseci
pa na drajveru pise z23-z33.....a vec sam radio sa istim takvim kertridzima od rodjaka, i to na mom lexmarku..... ma ovi kompjuteri su u stvari zona sumraka....:-(

poz
 
Odgovor na temu

[es] :: Ostali hardver :: lexmark z23 bezizlazna situacija, help!

[ Pregleda: 2328 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.