Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

servisiranje sony PC9e

[es] :: Digitalne kamere :: servisiranje sony PC9e

[ Pregleda: 3512 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

jost4x4
Stevan Jovanovic
tu sam iza tebe

Član broj: 58264
Poruke: 15
*.rodicmb.co.yu.



Profil

icon servisiranje sony PC9e14.05.2005. u 07:21 - pre 229 meseci
Vrisnuo mi je neki cip za DV in/out na Sony PC9e. Kamera radi totalno ok, jedino ne postoji mogucnost skidanja videa (a moglo je). Smrdljive jeftine Firewire kartice...Zanima me da li je neko slao kameru na servis u inostranstvo i koja su iskustva - postupak slanja, cena, vreme itd? (ovo mi je ponudjeno kao jedino resenje - neki Sony Austria servis sa nekom ludom laboratorijom za menjanje cipova). Thanx
You are seeing this error because I ...
 
Odgovor na temu

Marule

Član broj: 29642
Poruke: 132
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: servisiranje sony PC9e14.05.2005. u 07:54 - pre 229 meseci
Ja imam PC105E Sony kameru i imao sam pre godinu dana jedan kvar na njoj.
Mogu da ti preporucim Input servis na NBG kod Sava Centra,oni su sasvim ok sto se tice cena u odnosu na servis koji bi ti preporucili u Sonijevoj radnji u Bg(tamo bi te odrali).
Mogu da ti javim telefon pa da pokusas.
 
Odgovor na temu

jost4x4
Stevan Jovanovic
tu sam iza tebe

Član broj: 58264
Poruke: 15
*.rodicmb.co.yu.



Profil

icon Re: servisiranje sony PC9e14.05.2005. u 08:17 - pre 229 meseci
Bio sam kod njih, momci stvarno znaju sta rade. Pokusali su da je srede ali stvarno je specifican kvar, i cesto se desava na tim modelima. Navodno, Sony ne ugradjuje nikakav ?osigurac? (jbg, ne uznam ime e. komponenete) na konektor pa kako je taj cip osetljiv, lako se sprzi usled silnog povezivanja.

Oni su mi objasnili da u nasoj zemlji ne postoje uslovi (alat i laboratorija) kako bi se izvela ova popravka, pa su mi preporucili taj Sony Austria servis.

Mene zanima da li je iko slao kameru preko na servis? Kako zapakovati? Carina? Kolko se ceka? itd...

Jao, mnogo se nerviram oko toga
You are seeing this error because I ...
 
Odgovor na temu

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
*.ppp-bg.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: servisiranje sony PC9e14.05.2005. u 21:35 - pre 229 meseci
Posto imam isti model kamere kao ti,reci mi samo da li su ti rekli da se to desava zbog ukljucvanja "na zivo" ili ne?
Ne bih voleo da mi to crkne posto ipak ko ce da ide u Sony austriju.
 
Odgovor na temu

jost4x4
Stevan Jovanovic
tu sam iza tebe

Član broj: 58264
Poruke: 15
*.rodicmb.com.



Profil

icon Re: servisiranje sony PC9e16.05.2005. u 13:44 - pre 229 meseci
Preporuceno je da se kamera kaci ugasena, na ugasen komp pa da se upali po podizanju sistema. Bitnija stvar je da moras koristiti 4to4 pin kabl (pise u uputstvu malecnim fontom), jer ovaj klasicni 4to6 kabl ima liniju sa naponom koja ce u jednom trenutku sprziti cip, kod mene je trebalo nedelju dana. Tako pamet u glavu!
Sad su mi trazili 188 funti za popravku u Londonu, sto je totalno suludo...
You are seeing this error because I ...
 
Odgovor na temu

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
*.dialup.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: servisiranje sony PC9e16.05.2005. u 20:42 - pre 229 meseci
Ok ja korism vec 2 godine povezivanje preko fireware sa istim kablom,sto znaci da je izgleda moj taj "bespasan"(hocu reci kad nije crklo za 2 godine).
Zelim ti srecu u opravci.
 
Odgovor na temu

pecello
Nadj Robert
Vojvodina

Član broj: 13589
Poruke: 9
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: servisiranje sony PC9e02.07.2005. u 00:30 - pre 228 meseci
Ljudi imam prijatelja u Svajcarskoj radi u SONY servisu ,dolazi kuci u avgustu mozemo se povezati garantovano ce uraditi posteno i po prihvatljivoj ceni...
meni je sredio SONY DSCP72 dig.fotoaparat,jer je crkla u optici auto fokus mehanizam koji ne moze da se rastavlja...uhglavnom covek je uzeo pa je zamenuo komplet sve iznutra ! za 50 evra....pitacu ga za taj model nije problem ...
 
Odgovor na temu

Hajderman
Beograd

Član broj: 14576
Poruke: 33
80.93.240.*



+3 Profil

icon Re: servisiranje sony PC9e15.07.2005. u 10:14 - pre 227 meseci
Meni je riknuo Sony Clie PDA - ispao mi je na beton. Izgleda da su neki kontakti za na displayu osteceni. Uredjaj radi normalno, ali su neke linije na ekranu iskljucene. Kada ga stegnem u saci, vecina linija koje ne rade se ukljuci. Zna li neko gde mogu da pokusam da ga popravim?
 
Odgovor na temu

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
*.ppp-bg.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: servisiranje sony PC9e15.07.2005. u 16:47 - pre 227 meseci
Vidi u Input servisu,ako oni to ne rade(mada su ovlascen Sony servis) verovatno ce ti reci ko moze.
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalne kamere :: servisiranje sony PC9e

[ Pregleda: 3512 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.