Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Griffin pustio BB5 platformu

[es] :: GSM - servisiranje :: Griffin pustio BB5 platformu

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 8122 | Odgovora: 48 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

SkyElectronic
Sky Electronic

Član broj: 50084
Poruke: 103
*.proxy.astra-net.com.

ICQ: 193052779
Sajt: www.skyworks.co.yu


Profil

icon Re: Griffin pustio BB5 platformu22.05.2005. u 09:15 - pre 230 meseci
@Dejan Matijevic

Stvarno prijatelju ne znam o cemu pricas. Malo si pobrkao pojmove. Ja i sad kazem da je GSMKEY dobra stvar i sve ga vise ljudi uzima. Ako ti je do znanja prvi je izbacio LG 3300 unlcok i repair, C62 je sad free, imas fles za sve LG sa orginalnim fajlovima, mnogo skuplje stvarcice to nemaju (npr RedBOx i sad nema fles za C2200, 3300...) Tako da li je nesto skup copy paste programa to mroas da dokazes, jer ako neko nema resenje (npr c62) odakle ga to kopirase??? Sta je tebi Mirewk rekao ili nije ne znam. Znam celu istinu tako da nije problem i da ti je kazem (mislim na c62 resenje).

A sto se tice Lasera i Zuleje - znam za njihov "rat", jedino sto sto si naveo za prednost griffina je sto nesto radi brze nego drugi (RSA bez flesovanja...) zato sam odgovorio, da bi znali drugi ljudi eto to sam nastavio. i GTI je za sad jedna velika skupa igracka koja ne radi nista vise nego mnogo jeftinije stvari, ali se nadam da ce biti i 2000e samo ako ce raditi nesto sto nista nece.

Pozdrav

PS nemoj da me prozivas oko GSMKey ja stojim i dalje iza toga niceg se ne stidim i bas mi je drago kad neko zove i kaze HVALA super stvar isplatim ga za 10 dana!!! a dosta ih je takvih
Pozdrav, Milan
 
Odgovor na temu

legija
Nezaposlen
Banja Luka

Član broj: 3570
Poruke: 1479
*.wless.skaut.net.



+42 Profil

icon Re: Griffin pustio BB5 platformu22.05.2005. u 11:06 - pre 230 meseci
Ne bih zeleo da ova tema izraste u neki fight, to nam ne treba, ali naravno, moram reci par stvari.

-GSMKey

Pa brate, i sad im visi na sajtu nesto kao ovo:

- MOtorola service
Vxxx unlock, "soon" Cxxx , "soon" 3G.
- Panasonic service:
X60, X66, "Soon" X70 all versions, "Soon" all panasonic
Isto je bilo i za C62, u vrijeme kad su se pojavili V26 pa kasnije V28.

Ja poznajem najmanje 10 kolega koji su kupili GSMkey SAMO zbog C62, jer eto, kao, bice "soon" - soon= malo morgen.

Problem je u tome kad neko da 200 evra za nesto, posle je kraci za tih 200 evra da kupi neku drugu soluciju. Izgubi posao, izgubi pare, a bogami i obraz.
Posle su svi ipak kupovali griffin logove, zato sto to radi, a i zato sto nema drugog rjesenja. Prodao sam na HILJADE logova, i svi momci koji su kupili preko 100 logova su naravno, kupili i GSMkey, zbog onog "soon".
Ne mislim da je to dobro za rejting -;)

@silicva

Pazi, to sto sam napisao je iz mog licnog iskustva. Mozda me nisi dobro shvatio, evo , pokusacu da pojasnim.

Radi se o tome da Tornado jednom kad krene da flesa telefon, nece prijaviti neku gresku koju niko ne ume da ti pojasni.
Kad butujes telefon tornado, lepo ti prijavi flash ID, dakle tacan model flash chipa, ako ima neki problem dobijes tacnu adresu gde je stalo brisanje ili pisanje, a to onim koji se iole razumiju u servisiranje puno znaci.
Ja sam imao neprijatno iskustvo sa griffinom i 9210 - flesao sam telefon, greskom upisao pogresan PPM, i nakon grudog flesanja samo sam dobio nekakav error u hexadecimalnom formatu, nesto kao FFFFC1. Niko bre nije mogao da mi kaze gde je zapelo - jasno mi je bilo da je je jedan flash chip neispravan, ali koji ?
Lepo nadjem SM level 4 manual za telefon, okacim ga na matrix koji sam dobio u medjuvremenu, krenem sa brisanje i matrix prijavi tacnu adresu.
Pogledas u SM memory map i vidis da je data adresa u D351, zamenim ga i sve ok.
Sve rijeseno za 15 minuta.

Sve ovo gore navedeno su moja licna iskustva, naravno. Prednosti griffina su daleko veci broj funkcija, i stabilan support sto se tice novih telefona. Treba priznati da je griffin dugo na trzistu, od samog pocetka DCT-4 platforme, a gdje su ostali ?
Neelix II - kloniran i bez supporta
AFD - ukinut
Neelix III -nista spektakularno
Prodigy - Kloniran i prakticno bez supporta
Matrix - jednostavno umro -;)
Pro flasher - nema supporta
JAF - na trzistu je nesto manje od godinu dana, ima dosta dobrih stvari, ali ISKRENO da ti kazem HW je tako lose dizajniran da je to za plakati. Jeste, radi BB-5, ali zato imas na stotine problema sa DCT-4.
Tornado je dosao kasno, i ne mogu ga komentarisati.

Sa griffinom vidimo konstantan napredak, uprkos to me sto je boks kloniran vec odavno. Support je tu, kao sto se vidi cak i sada kad su izbacili GTI, dobili smo odlican update.
 
Odgovor na temu

silicva
bgd

Član broj: 32582
Poruke: 541
*.vdial.verat.net.

ICQ: 99618664


Profil

icon Re: Griffin pustio BB5 platformu22.05.2005. u 11:18 - pre 230 meseci

ja sam samo hteo reci da je meni griffin vise puta ispeglao neke stvari gde tornado nije mogao ni da bekne! te se sto se toga tice pokazao kao bolji!

poslednji primer koga se secam od skora tornado nije mogao na jednom Ngage-u da resi contact retailer, a grifin iz prve!
sreca, sreca, radost !!!
 
Odgovor na temu

Dejan Matijevic
Saturn

Član broj: 9136
Poruke: 1127
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Re: Griffin pustio BB5 platformu22.05.2005. u 13:22 - pre 230 meseci
@sky

LG C3300 sam radio čim je izašao na tržište na T-Com-u, selektujući model C2200, nijedan nisam ubio do sada, koristim Vygis, imam skoro sve fleševe sa HR-om, za sve modele koji su prodavani u HR i čak za neke koji nisu... GSMkey je za mene i za mnogo ljudi koje poznajem s***** i ostat će to zauvijek, ja to mogu tvrditi jer sam ga imao a ti nemaš GTI. U tome ipak ima razlike. Istina o kojoj govoriš... kažeš znam celu istinu... ti znaš ono što ti je Mirek prezentirao, nigdje ne stoji da je to što on kaže istina... ja sam car Kineski, jel to istina, ajd dokaži da nisam. Ni ne poznaješ me. Kao što rekoh, GSMkey=lameri

@drgrga

Što se tiče drgrge i njegovog komentara, samo pogledaj datum kad su ti postovi pisani i bit će ti jasno, ako znaš računati. Sad i JAF radi sa novim fleš updateom, jer je autor dao support za novi fleš update, tornado trenutno ne podržava novi fleš update... to apsolutno nema veze sa tezom treba li GTI ili ne... ja imam JAF, Griffin, par komada Tornada, nemam PBB i ne treba mi, od sutra imam GTI, a najviše bi volio original FPS8 ili 11... Ja nisam nikad rekao da je griffin box prava stvar, čak štaviše, odbacio sam ga davno u ladicu gdje skuplja prašinu... mi ovdje pričamo o GTI box-u jarane a ne o griffin box-u, znaš ima razlike

Ljudi, ovo postaje zamorno, isključujem se iz daljnjih komentara, ja ipak imam pamenijeg posla.... zaradjivanje novaca
***Shark***
 
Odgovor na temu

silicva
bgd

Član broj: 32582
Poruke: 541
*.vdial.verat.net.

ICQ: 99618664


Profil

icon Re: Griffin pustio BB5 platformu22.05.2005. u 14:16 - pre 230 meseci
e pa gospodo tema glasi "Griffin pustio BB5 platformu" a vidi dokle je stiglo! alcatel lg gsmkey, gti, tornado bla bla bla, bolji je nije, kao mala deca, promasaj

@Dejan Matijevic

sa teme su poceli da skrecu X-cite, SkyElectronic, ....
pa vidi dokle je stiglo
sreca, sreca, radost !!!
 
Odgovor na temu

Dejan Matijevic
Saturn

Član broj: 9136
Poruke: 1127
*.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Griffin pustio BB5 platformu22.05.2005. u 19:41 - pre 230 meseci
Da imam kojim slučajem pravo na ispunjenje želje poželio bi da softver/box za unlock BB5 generacije bude 3000+ eura, da ima super zaštitu i da se na taj način kroz godinu dve očisti ovaj biznis od amatera...
***Shark***
 
Odgovor na temu

SkyElectronic
Sky Electronic

Član broj: 50084
Poruke: 103
*.proxy.astra-net.com.

ICQ: 193052779
Sajt: www.skyworks.co.yu


Profil

icon Re: Griffin pustio BB5 platformu23.05.2005. u 09:32 - pre 230 meseci
prvo nisam ja skrenuo sa teme vec drugi, pricom o BB5 flashu (kako ne radi, da i novi GTI ne radi...)

Mozemo se vratiti na tu temu. za sad sam imao priliku da probam kako radi i nije lose sa BB5. Da li ce biti (ako i GTI dobije UNLOCK) opcija za doplatu ne znam, lepo bi bilo pa neka bude 3000+ e da bi se odvojili PROFESIONALCI od AMATERA.

Pozdrav


PS @ Dejan
Ako mislis da si profesionalac time sto prodajes GTI mislim da si u zabludi!!!
Pozdrav, Milan
 
Odgovor na temu

Dejan Matijevic
Saturn

Član broj: 9136
Poruke: 1127
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Re: Griffin pustio BB5 platformu23.05.2005. u 09:59 - pre 230 meseci
Hehe, ja sam profesionalac zato što radim posao profesionalno, imam veliko tržište i puno mušterija, dosta solidne cijene i imam jako jako malo reklamacija, gotovo ništa, jer radim sa pravim alatom a ne alatom za lamere i amatere, raznim free softverom skupljenim kojekuda po netu itd... i sam sam svoj gazda što je najbitnije, ne ovisim o drugome... ne prodajem lažna obećanja mušterijama što će ti mnogi na ovom forumu potvrditi ako ih samo pitaš (u Srbija, Hrvatska i Bosna)... ne radim na crno već imam uredno prijavljenu firmu, plaćam doprinose državi itd... sve to nabrojano me razlikuje od amatera koji rade sve po 0.5 eura sa par kablova i free kalkulatorom

I još nešto, ja ne prodajem samo GTI već dosta toga, da ne nabrajam sad ovde ispast će da se reklamiram besplatno a to radije ne bih, radije platim reklamu koliko treba kao pravi profesionalac... ako hoćeš poslat ću ti kompletnu ponudu na email ili PP (oprema za unlock, servisna oprema, rezervni materijal itd...) pa vidi možeš li se naći u cijenama... ajd ako može još nešto, da prekinemo sa ovom glupom raspravom, stvarno smara sve ovdje.
***Shark***
 
Odgovor na temu

legija
Nezaposlen
Banja Luka

Član broj: 3570
Poruke: 1479
*.wless.skaut.net.



+42 Profil

icon Re: Griffin pustio BB5 platformu23.05.2005. u 10:13 - pre 230 meseci
@SkyElectronic

Od kuda ti ideja da griffin ne moze da flesa BB-5 ? Ti bi bar trebao da znas onu Njegosevu "A u ruke Mandusica Vuka . . . "
Za GTI ti nema sta da pricas bre, nisi ni video kako izgleda (osim mozda na slikama), a kamoli imao priliku da "testiras". Dakle, smiri malo hormone.

@Ostali

Temu cu da zakljucam, jer ne vodi nigde. Ako bas postoji interes da raspravljamo koji je nokia box najbolji, otvorite novu temu, pa ce da nastavimo.
 
Odgovor na temu

[es] :: GSM - servisiranje :: Griffin pustio BB5 platformu

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 8122 | Odgovora: 48 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.