Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Mikrotik ne prepoznaje karticu Senao NL-2511MP+ Wireless MiniPCI adapter

[es] :: Wireless :: Mikrotik :: Mikrotik ne prepoznaje karticu Senao NL-2511MP+ Wireless MiniPCI adapter

Strane: 1 2

[ Pregleda: 13504 | Odgovora: 37 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

psu43npv

Član broj: 12309
Poruke: 165
*.gromnet.net.



Profil

icon Mikrotik ne prepoznaje karticu Senao NL-2511MP+ Wireless MiniPCI adapter13.05.2005. u 00:23 - pre 230 meseci
Uzeo sam u Netiksu Senao NL-2511MP+ Wireless MiniPCI adapter 802.11b i adapter koji ide i ubacio u racunar.

Instalirao sam mikrotika proverio sta je aktivno od hardver i nije prepoznao karticu samo vidi mrezu kartu dok ovo uopste ne vidi.

Da li neko zna u cemu je problem?

Hvala
 
Odgovor na temu

PPZ
Elektronicar, Panasonic professional
Broadcast equipment Authorized Service
Atina, Grcka

Član broj: 8528
Poruke: 2404
217.171.49.*

ICQ: 38998013


+4 Profil

icon Re: Mikrotik ne prepoznaje karticu Senao NL-2511MP+ Wireless MiniPCI adapter13.05.2005. u 20:02 - pre 230 meseci
Koji MikroTik? Mozda imas problem sa maticnom plocom? Koju maticnu koristis? Jesi probao da postavis karticu u drugi PCI slot? Jeli ti maticna ploca sa PCI 2.2 ili 2.1 slotovima? Daj jos neku informaciju.
Sva sreca sto sam svestan svoje nesvesti.U suprotnom bih bio nesvestan svoje svesti...
 
Odgovor na temu

psu43npv

Član broj: 12309
Poruke: 165
*.gromnet.net.



Profil

icon Re: Mikrotik ne prepoznaje karticu Senao NL-2511MP+ Wireless MiniPCI adapter13.05.2005. u 22:13 - pre 230 meseci
Verzija Mikrotika 2.8.26, maticnu plocu ne znam koja je posto sam uzeo brend P2 Compaq pa ne znam koju su maticu ubacili unutra.

Kad odem na system resource irq print da pogledam dal ima u listi ne prijavljuje uopste da ima sta pod prism2 ili nesto slicno.

Za PCI slot ti ne bi znao reci koji je dal je 2.2 ili 2.1.

Probao sam i na jednom i na drugom PCI slotu i kad sve ponovo pogledam isto prijavljuje sta je sve aktivno.





 
Odgovor na temu

Neelix
enis januzi
TV Servis

Član broj: 24246
Poruke: 114
82.114.67.*

Sajt: www.darkr-clan.com


Profil

icon Re: Mikrotik ne prepoznaje karticu Senao NL-2511MP+ Wireless MiniPCI adapter13.05.2005. u 22:35 - pre 230 meseci
ako je ruter pentium 1 morash promeniti ruter minimum pentium 2 400mhz i da ne zaboravis da instalirash wireless.pnk bez toga neqe raditi.
 
Odgovor na temu

psu43npv

Član broj: 12309
Poruke: 165
*.gromnet.net.



Profil

icon Re: Mikrotik ne prepoznaje karticu Senao NL-2511MP+ Wireless MiniPCI adapter13.05.2005. u 23:01 - pre 230 meseci
Karticu sam testirao na drugom racunaru gde je podignut Windows za svaki slucaj da proverim da li je kartica ispravna ili ne. Sve je prepoznao bez ikakvih problema prijavio koja je kartica, drajveri rade sve radi.

Sto se tice konfiguracije Compaq P2, 450mhz, 128 ram, 6.4gb hdd, mrezna,

Instalirao sam kompletno ceo mikrotik sa svim opcijama.

 
Odgovor na temu

yz4mb

Član broj: 56154
Poruke: 3
62.108.114.*



Profil

icon Re: Mikrotik ne prepoznaje karticu Senao NL-2511MP+ Wireless MiniPCI adapter13.05.2005. u 23:47 - pre 230 meseci
Ja sam imao isti problem sa tom karticom,koja je inace uzeta u netiksu.Nakon razgovora sa njima,rekli su da nova serija tih kartica ima nekih problema i da nece da radi kao AP pod mikrotikom.
Zamolili su da vratim karticu i da ce dati jednu iz starog kontigenta robe,koja radi 1000%

 
Odgovor na temu

PPZ
Elektronicar, Panasonic professional
Broadcast equipment Authorized Service
Atina, Grcka

Član broj: 8528
Poruke: 2404
217.171.49.*

ICQ: 38998013


+4 Profil

icon Re: Mikrotik ne prepoznaje karticu Senao NL-2511MP+ Wireless MiniPCI adapter14.05.2005. u 10:15 - pre 230 meseci
NEEEEEEEE, to nikako nece da radi na BRAND kompjuteru !!!!

Narocito ne na Compaq-u.Filozofija da je bolje koristii brand kompjutere ne vazi u slucaju mikrotika.Compaq ima splitter za PCI slotove, tako da SVI pci uzimaju isti IRQ (shared) pa zato nece da radi.Ja sam probao na Compaqu i NE RADI.Bolje probaj na nekoj mikrotik masini koja vec radi, ako mozes.A sa druge strane opet ostaje varijanta neispravne kartice.....
Sva sreca sto sam svestan svoje nesvesti.U suprotnom bih bio nesvestan svoje svesti...
 
Odgovor na temu

psu43npv

Član broj: 12309
Poruke: 165
*.gromnet.net.



Profil

icon Re: Mikrotik ne prepoznaje karticu Senao NL-2511MP+ Wireless MiniPCI adapter15.05.2005. u 18:10 - pre 230 meseci
Hvala

U pitanju je bila verzija PCI slota pa sam zamenio racunar za drugi i sad sve radi.
 
Odgovor na temu

astery
n/a

Član broj: 1570
Poruke: 176
*.bxy.org.yu.



+1 Profil

icon Re: Mikrotik ne prepoznaje karticu Senao NL-2511MP+ Wireless MiniPCI adapter17.07.2006. u 22:44 - pre 216 meseci
Citat:
NEEEEEEEE, to nikako nece da radi na BRAND kompjuteru !!!!

Narocito ne na Compaq-u.Filozofija da je bolje koristii brand kompjutere ne vazi u slucaju mikrotika.Compaq ima splitter za PCI slotove, tako da SVI pci uzimaju isti IRQ (shared) pa zato nece da radi.Ja sam probao na Compaqu i NE RADI.Bolje probaj na nekoj mikrotik masini koja vec radi, ako mozes.A sa druge strane opet ostaje varijanta neispravne kartice.....




problem je kod mini pci to pci adaptera.....neki hoce da rade neki nece....ja imam na compaq p2 masini mikrotik i sve radi kako treba....pre neki dan smo ja i drugar pokusavali na istu mashinu instalirati mt sa novim adapterima (cm9) kupljenim kod nasih dobavljaca i mt ne vidi ni jednu karticu..(a probali smo ih vise)......kad smo stvaili moj adapter (kartica cm9) sve radi bez problema.....


modedit: please quote properly

[Ovu poruku je menjao djricky dana 18.07.2006. u 00:38 GMT+1]
 
Odgovor na temu

20Recoba
Beograd

Član broj: 15714
Poruke: 81
*.maksnet.net.



+1 Profil

icon Re: Mikrotik ne prepoznaje karticu Senao NL-2511MP+ Wireless MiniPCI adapter17.07.2006. u 23:27 - pre 216 meseci
Citat:
problem je kod mini pci to pci adaptera.....neki hoce da rade neki nece....ja imam na compaq p2 masini mikrotik i sve radi kako treba....pre neki dan smo ja i drugar pokusavali na istu mashinu instalirati mt sa novim adapterima (cm9) kupljenim kod nasih dobavljaca i mt ne vidi ni jednu karticu..(a probali smo ih vise)......kad smo stvaili moj adapter (kartica cm9) sve radi bez problema.....


Cekaj, je l' problem do kartice ili miniPCItoPCI adaptera? Kako sam skapirao, izgleda da pricas od adapteru, a ne o kartici?
 
Odgovor na temu

djricky
IT & Network Engineer
AS200305
Beograd

SuperModerator
Član broj: 1046
Poruke: 4042
*.master-ricky.magnetplus.net.

Sajt: https://v6.rs


+225 Profil

icon Re: Mikrotik ne prepoznaje karticu Senao NL-2511MP+ Wireless MiniPCI adapter17.07.2006. u 23:39 - pre 216 meseci
Citat:
astery: problem je kod mini pci to pci adaptera....


cini mi se da je mislio na adapter
“Choose a job you like, and you will never have to work a day of your life”
“Looking at small advantages prevents great affairs from being accomplished”

"Great power comes with great electricity bills"
"The fact that there's a highway to Hell but only a stairway to Heaven says a lot about
anticipated traffic volume"
"Fate: protects fools, little children, and ships named NCC-1701"
 
Odgovor na temu

astery
n/a

Član broj: 1570
Poruke: 176
*.bxy.org.yu.



+1 Profil

icon Re: Mikrotik ne prepoznaje karticu Senao NL-2511MP+ Wireless MiniPCI adapter18.07.2006. u 07:51 - pre 216 meseci
...da upravo tako...adapter je problem.....

mini pci kartica moze da bude blio koja sa atheros chip-om........
 
Odgovor na temu

HHHHHH

Član broj: 98524
Poruke: 48
*.COOL.ADSL.VLine.verat.net.



Profil

icon Re: Mikrotik ne prepoznaje karticu Senao NL-2511MP+ Wireless MiniPCI adapter18.07.2006. u 09:30 - pre 216 meseci

Da samo primetim da je u kartici SENAO NL 2511MP+ Prizmin cip a ne atheros.
Atherus je u ovoj novoj verziji - SENAO NMP 8602 A B G 400mW

Sve ispravne 2511/8602 treba da podrzavaju AP / Klijent mod u Mikrotiku, adaptere sa MiniPCI na PCI itd..

Kako god, proslo mi je puno MiniPCI kroz ruke i mogu vam reci da njih od 10% do 30% uopste nerade kako treba u samom startu (fabricka greska), tako da je sasvim moguce da vam upravo nevalja MiniPCI kartica.

Takodje u velikom broju slucajeva bio je problem sa adapterima i mikrotikom koji isto tako cesto puta nerade u samom startu.

Sve u svemu ?





Volim da jedem malu decu za doručak.
 
Odgovor na temu

aprasevic
Alen Prasevic
Kamenica

Član broj: 19878
Poruke: 10
82.114.73.*

Sajt: www.luxembourgserbs.com w..


Profil

icon Re: Mikrotik ne prepoznaje karticu Senao NL-2511MP+ Wireless MiniPCI adapter13.08.2006. u 16:45 - pre 215 meseci
Pozdrav ljudi,

Problem je sa miniPCI to PCI adapterom u Netiksu. Trenutno imaju sam adaptere za PCI 2.2 koji rade na 3.3v, a compaq II sa PCI slotovima koji se stekaju u plocu ima problem radi samo sa PCI 2.1


Pozdrav
Alen
 
Odgovor na temu

Le Piaf
Bgd

Član broj: 1871
Poruke: 41
*.eth-wifi.verat.net.

Jabber: lepiaf@bgwireless.net


Profil

icon Re: Mikrotik ne prepoznaje karticu Senao NL-2511MP+ Wireless MiniPCI adapter13.08.2006. u 22:06 - pre 215 meseci
OK ljudi, NE morate da koristite mPCI kartice, pobogu Kod nas mozhete naci i skroz valjane dual band TrendNET PCI kartice sa atheros chipom(5413) koje bez problema rade na Mikrotiku (a i na windozeu). Shto se tiche pci 2.1 i 2.2 postoji mogucnost prepravke ploche - dovodjenjem "dodatnog" napona tamo gde fali

cyah
LePiaf
 
Odgovor na temu

circulation
beograd

Član broj: 114867
Poruke: 36
*.static.sbb.co.yu.

ICQ: 72879107
Sajt: www.myspace.com/circulati..


Profil

icon Re: Mikrotik ne prepoznaje karticu Senao NL-2511MP+ Wireless MiniPCI adapter21.11.2006. u 13:06 - pre 211 meseci
slazem se sa le piaf-om.
 
Odgovor na temu

HHHHHH

Član broj: 98524
Poruke: 48
*.adsl.verat.net.



Profil

icon Re: Mikrotik ne prepoznaje karticu Senao NL-2511MP+ Wireless MiniPCI adapter21.11.2006. u 17:55 - pre 211 meseci
NESLAŽEM SE ! Moramo koristiti MiniPCI !

TrendNET - to je proizvođač za široku potrošnju i krajne klijente, nikako nije nešto što treba koristiti u bavljenju profesijonalnim Wireless Internet Provajdingom niti može da se poredi sa Senao opremom o kojoj je tema.

MiniPCI se koristi za posebne primene u ISP u sledećim situacijama:

1. Ubacivanje u WRAP ili Mikrotik board
2. Stavljanje u PCI adapter kad treba 200mW ili 400mW izlazna snaga

Kad budete imali PCI od 400mW ili PCI koji možete da gurnete u WRAP onda možete da kažete da smo ... zato što koristimo MiniPCI, ovako ispade da smo mi glupi jer koristimo MiniPCI i nismo čuli da postoje PCI kartice, a ustvari vi ste se povšno posvetili celoj tematici jer vam je cilj samo da se reklamirate a ne i nešto da pomognete.

Pozdrav!


[Ovu poruku je menjao HHHHHH dana 21.11.2006. u 19:11 GMT+1]
Volim da jedem malu decu za doručak.
 
Odgovor na temu

mravko
Vladimir
NBG

Član broj: 121855
Poruke: 73
213.137.123.*



Profil

icon Re: Mikrotik ne prepoznaje karticu Senao NL-2511MP+ Wireless MiniPCI adapter21.11.2006. u 20:14 - pre 211 meseci
Citat:
HHHHHH: NESLAŽEM SE ! Moramo koristiti MiniPCI !

TrendNET - to je proizvođač za široku potrošnju i krajne klijente, nikako nije nešto što treba koristiti u bavljenju profesijonalnim Wireless Internet Provajdingom niti može da se poredi sa Senao opremom o kojoj je tema.

MiniPCI se koristi za posebne primene u ISP u sledećim situacijama:

1. Ubacivanje u WRAP ili Mikrotik board
2. Stavljanje u PCI adapter kad treba 200mW ili 400mW izlazna snaga

Kad budete imali PCI od 400mW ili PCI koji možete da gurnete u WRAP onda možete da kažete da smo ... zato što koristimo MiniPCI, ovako ispade da smo mi glupi jer koristimo MiniPCI i nismo čuli da postoje PCI kartice, a ustvari vi ste se povšno posvetili celoj tematici jer vam je cilj samo da se reklamirate a ne i nešto da pomognete.

Pozdrav!


[Ovu poruku je menjao HHHHHH dana 21.11.2006. u 19:11 GMT+1]



Ma daj bre o cemu ti pricas???

Ja slucajno imam u mom ruteru dve ove kartice ubodene i mogu ti reci da me trendnet nije razocarao..u istom ruteru imam i cm9tku...kartica savseno odradjuje posao i ja sam zadovoljan max i svaki sledeci link koji se bio radio je sa istim karticama odradjen i do sada nije bilo nikakvih problema...sto se tice odnos cena kvalitet ja sam odusevljen...ne moram netiksu da placam minipci i pingtail :D

Pokazacu vam kako sve to radi u praksi...samo za koji dan jer sam u frci
 
Odgovor na temu

Le Piaf
Bgd

Član broj: 1871
Poruke: 41
212.200.240.*

Jabber: lepiaf@bgwireless.net


Profil

icon Re: Mikrotik ne prepoznaje karticu Senao NL-2511MP+ Wireless MiniPCI adapter21.11.2006. u 20:27 - pre 211 meseci
oj!

NE moramo. Mozhemo. Ali poenta - NE moramo da koristimo mPCI kartice. Shta ako ti NE treba 200/400mW snaga? Shta ako se NE bavish provajdingom? Shta ako ipak imash PC-based ruter a samo zelish OK karticu? Shta ako ti je stalo do toga da se josh neko chuje u tom etru sem tebe? Ipak mislim da se MiniPCI standard zapravo najvishe koristi izmedju ostalih "profi-WISP-only-primena" u laptopima ;). Tipichnom srpskom wifi provajderu je na klasichnoj pristupnoj tachki poenta da ima shto shire pokrivanje kao i "snalazhljivost" opreme sa vecim brojem klijentske opreme i signala, a potreban bandwith od klijenta je blago recheno trivijalan, shto naravno vecina "profesionalnih" provajdera reshava izuzetno nelegalnim korishtjenjem nWatnih bustera i nedozvoljenih snaga u opsegu u kome zapravo ne bi trebalo uopshte da pomishljaju na taj posao. Sav taj senao, prism i ostalo, moracu te razocharati - ipak NE spadaju u profesionalnu opremu, koliko god da ona dobro funkcionishe. Sve ima svoju primenu, dakle calm down :)


cyah
LePiaf

p.s.
btw moj post je bio usmeren na mPCI->PCI problem, a neshto se ne secam da na wrap-u/routerboard plochama postoje standardni PCI slotovi :)

p.p.s. a i nemam veze sa bilo kakvim reklamiranjem ili prodajom bilo kakve mrezhne opreme, samo se ovime vec duzhe vreme bavim iz chistog hobija koristetji i pci i mpci i pcmcia i wrap i ruterbord i ostale moguce i nemoguce kombinacije opreme :)
 
Odgovor na temu

Pota_BGW
Milos Potic
Blok45

Član broj: 65738
Poruke: 3
*.adsl.verat.net.

Jabber: pota@b45.bg.wi
Sajt: www.bgwireless.net


Profil

icon Re: Mikrotik ne prepoznaje karticu Senao NL-2511MP+ Wireless MiniPCI adapter21.11.2006. u 23:10 - pre 211 meseci
Slicna je situacija i kod mene!
Imam mikrotik ruter na Sempronu 2800+ u njemu 5 wifi kartica, od toga dve cm9 i jedna TrendNET, i mogu vam reci da se TNET pokazao kao mnogo bolje resenje! Menjajuci linkove na karticama sa cm9 na TrendNET dobijao sam mnogo vise signala (iako sam pravio pigtail sa N na rpsma), a takodje i transfer se popravio! Sa cm9 sam izvlacio oko 45mbps, dok je sa trendnetom islo i do 60mbps, cak i po koji pik na 70mps :) Sve u svemu cfd400ka pa na nju rpsma i direkt na karticu, mnogo kulturno resenje ;)

a da ne pricamo o pipavosti ufl konektora na cm9-kama :(

definitivno moj izbor je trendnet
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Mikrotik :: Mikrotik ne prepoznaje karticu Senao NL-2511MP+ Wireless MiniPCI adapter

Strane: 1 2

[ Pregleda: 13504 | Odgovora: 37 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.