Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

[Word - Excel] Kako stampati obrasce ?

[es] :: Office :: Word :: [Word - Excel] Kako stampati obrasce ?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 13785 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

GZ73000
Zvezdan Zorkic
Novi Sad

Član broj: 31132
Poruke: 59
*.dlp134.bih.net.ba.

Sajt: www.ourlevel.org


Profil

icon [Word - Excel] Kako stampati obrasce ?12.05.2005. u 14:35 - pre 230 meseci
Cijenjeni znalci...

Evo skoro cijeli dan trazim informaciju sto ovde sto na google i ne ide mi a interesuje me sledece...

Imam obrazac koji izdaje jedan zavod (naravno nepopunjen), da bi se ubrzalo popunjavanje takvog obrasca putem racunara od ovlastene osobe ja nikako ne mogu da skontam kako to ide..

Dakle imam stampan obrazac..
Kako da na racunaru imam vidljiv obrazac da popunim i u printer da ubacim ovaj gotov da bi mi printer stampao samo ono sto treba da se popuni..

Mozda sam malo bio nejasan ali oni koji znaju sta zelim mogu da mi pomognu..

Vjerujte da sam se vise sludio raznoraznim upitima bez rezultata..

Da li obrazac da skeniram, u kom programu je to moguce odraditi, i na kraju koji je najednostavniji postupak za to ako moze uopste da bude..

Uspio sam nekako to u MS Word ali nisam zadovoljan jer sam obrazac pokusao da stavim kao background ali mi nije naravno po dimenzijama i ne vidi se citav..

Jos jedno molim ako je potrebno znanje programiranja za to,, iskren da budem nisam tome vjest... U godinama sam pa mi ucenje tesko ide..

Mnogo vas pozdravljam i unaprijed zahvaljujem...
ourlevel.org
 
Odgovor na temu

downer

Član broj: 29779
Poruke: 351
*.yubc.net.



+5 Profil

icon Re: [Word - Excel] Kako stampati obrasce ?12.05.2005. u 15:13 - pre 230 meseci
Probaj sledeće:
1. Skeniraj obrazac u što boljoj rezoluciji.
2. Startuj Word pa ubaci sliku na uobičajen način (Insert/Picture/From File...)
3. Na Picture Toolbaru (trebao bi da se vidi kada klineš na sliku, ako se ne vidi idi na View/Toolbars/Picture) klikni na ikonicu Text Wrapping (ima nekog psa na sebi) i tu izaberi BEHIND TEXT.
4. Razvuci sliku preko cele strane (ne bi bilo loše da ištampaš probnu kopiju, da bi bio siguran da se sve vidi).
5. Sada selektuj sliku i stisni Ctrl-X (ili Edit/Cut).
6. Idi na View/Header and Footer pa stisni Ctrl-V (ili Edit/Paste). Na ovaj način je slika u zoni Headera i Footera, što znači da ne možeš da je pomeriš ili izmeniš na bilo koji način. Izadji iz Header and Footer moda klikom na Close na H&F toolbaru.
7. Sada ideš na View/Toolbar/Forms i kada se pojavi Forms Toolbar ubacuješ TextBoxove (AB) na svako mesto gde treba da se otkuca text. Malo treba vremena da "ubodeš" pozicije ali samo polako:)
8. Kada sve to završiš klikneš na ikonicu Katanca na Forms toolbaru i sa Tab prelaziš iz jednog u drugo polje.

Nadam se da će uspeti, nisam probao, ali to mi jedino pada na pamet. Javi šta si uradio.

pozdrav
 
Odgovor na temu

GZ73000
Zvezdan Zorkic
Novi Sad

Član broj: 31132
Poruke: 59
*.dlp134.bih.net.ba.

Sajt: www.ourlevel.org


Profil

icon Re: [Word - Excel] Kako stampati obrasce ?12.05.2005. u 15:17 - pre 230 meseci
Evo upravo cu da sledim ovo tvoje uputstvo i napisacu sta sam uradio..

Hvala..
ourlevel.org
 
Odgovor na temu

GZ73000
Zvezdan Zorkic
Novi Sad

Član broj: 31132
Poruke: 59
*.dlp134.bih.net.ba.

Sajt: www.ourlevel.org


Profil

icon Re: [Word - Excel] Kako stampati obrasce ?12.05.2005. u 15:28 - pre 230 meseci
U prvi mah dok sam odradjivao po uputstvu ucinilo mi se vise nego odlicno, ali..
problem je sto mi je na praznom bijelom papiru stampao ubacenu sliku, obrazac.. Naime treba da stampa samo tekst koji unesem, a obrazac treba samo da vidim kako bih znao kako da popunjavam, ostaje mi jos ona opcija sa zakljucavanjem da vidim da nije to to.. Ako ima neko jos neko rjesenje molim da mi pomogne..

Stalo mi je do ovog mnogo.. Hvala...
ourlevel.org
 
Odgovor na temu

Andreavk
Beograd

Član broj: 49047
Poruke: 222
*.yubc.net.



Profil

icon Re: [Word - Excel] Kako stampati obrasce ?12.05.2005. u 17:25 - pre 230 meseci
Program se zove ABBY Fine Reader i sa njim mozes skenirani tekst i prepravljati i dopunjavati...
 
Odgovor na temu

GZ73000
Zvezdan Zorkic
Novi Sad

Član broj: 31132
Poruke: 59
*.dslam.ob.bih.net.ba.

Sajt: www.ourlevel.org


Profil

icon Re: [Word - Excel] Kako stampati obrasce ?12.05.2005. u 17:36 - pre 230 meseci
Hvala, pokusacu i ovu varijantu pa cu javiti sta sam uradio..

Doduse koristio sam program od ove firme ABBYY Transformer (za PDF) i veoma sam zadovoljan sa njim...

Hvala jos jednom za odgovore svima...GZ
ourlevel.org
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: [Word - Excel] Kako stampati obrasce ?12.05.2005. u 20:00 - pre 230 meseci
Citat:
Andreavk: Program se zove ABBY Fine Reader i sa njim mozes skenirani tekst i prepravljati i dopunjavati...


Opet ne čitaš pitanje? ;)
Čoveku ne želi da prepravlja skenirani dokument... čitaj ceo post, od početka...

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Andreavk
Beograd

Član broj: 49047
Poruke: 222
*.yubc.net.



Profil

icon Re: [Word - Excel] Kako stampati obrasce ?12.05.2005. u 23:23 - pre 230 meseci
:)
http://office.microsoft.com/en-us/assistance/HA010780311033.aspx
 
Odgovor na temu

tanasic
BiH

Član broj: 21160
Poruke: 44
*.teol.net.



Profil

icon Re: [Word - Excel] Kako stampati obrasce ?13.05.2005. u 00:35 - pre 230 meseci
Za te stvari su predvidjeni specijalizovani programi kao sto je Form Pilot Professional v2.00 (novija)
 
Odgovor na temu

kime1
Srbija

Član broj: 13275
Poruke: 939
*.dialup.neobee.net.



+2 Profil

icon Re: [Word - Excel] Kako stampati obrasce ?13.05.2005. u 02:27 - pre 230 meseci
Koliko sam ja shvatio,ti samo treba da prepoznaš skenirani dokument u Abbyy fine readeru i prebaciš u word,gde ćeš dalje da kucaš i štampaš....
Treba ti samo neka ok verzija Abbyy-a ,da nije sprint,tj. demo.
Program je "logičan",tako da tu nema problema.

Ako se baš ne snalaziš ,pošalji, ja ću ti prebaciti u word,ali sam da ispravljaš greške

 
Odgovor na temu

GZ73000
Zvezdan Zorkic
Novi Sad

Član broj: 31132
Poruke: 59
*.bih.net.ba.

Sajt: www.ourlevel.org


Profil

icon Re: [Word - Excel] Kako stampati obrasce ?13.05.2005. u 11:26 - pre 230 meseci
Hvala Vam sto ste ovu temu prihvatili kao ozbiljnu za mene..

Mozda nisam bio dovoljno jasan pa cu da ponovim malo bolje...

Dakle, imam original obrazac koji je stampan u stampariji...

Takav obrazac treba da vidim na ekranu da bih mogao da popunim podatke koji treba da se popune.. Kada popunim podatke na racunaru onda taj original obrazac iz stamparije da umetnem u printer i odstampam samo znaci podatke koje napisem na kompjuteru.. Mislim da sam sada bio jasniji...

Mnogo bi mi znacilo kada bi mi dali rjesenje kako da ovo izvedem.

Jos jednom se zahvaljujem svim koji su se trudili da mi pomognu.. GZ.
ourlevel.org
 
Odgovor na temu

downer

Član broj: 29779
Poruke: 351
*.yubc.net.



+5 Profil

icon Re: [Word - Excel] Kako stampati obrasce ?13.05.2005. u 11:46 - pre 230 meseci
Zvezdane, pošalji mi taj obrazac na
dlovre [at] gmail.com i ja ću ti to prekucati u Word. Onda samo popunjavaš lepo u Wordu i štampaš.

 
Odgovor na temu

GZ73000
Zvezdan Zorkic
Novi Sad

Član broj: 31132
Poruke: 59
*.bih.net.ba.

Sajt: www.ourlevel.org


Profil

icon Re: [Word - Excel] Kako stampati obrasce ?14.05.2005. u 10:38 - pre 230 meseci
Poslao sam na navedenu adresu...

Hvala..
ourlevel.org
 
Odgovor na temu

joja
Aca Lukic

Član broj: 25865
Poruke: 30
*.air.tehnicom.net.



Profil

icon Re: [Word - Excel] Kako stampati obrasce ?15.05.2005. u 21:18 - pre 230 meseci
Coveku je potrebna samo matrica (sablon) koji nakon popunjavanja rubrika ne treba da se vidi na otstampanom primerku a ne scenirani dokument,word ili jpg .
Sloba
 
Odgovor na temu

goranbj
Hrvatska

Član broj: 17814
Poruke: 99
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Re: [Word - Excel] Kako stampati obrasce ?16.05.2005. u 18:33 - pre 230 meseci
To i ja trazim za popunjavanje npr. virmana (opće uplatnice i sl) da ne moram rucno ih ispisivat.
 
Odgovor na temu

GZ73000
Zvezdan Zorkic
Novi Sad

Član broj: 31132
Poruke: 59
*.pppoe105.bih.net.ba.

Sajt: www.ourlevel.org


Profil

icon Re: [Word - Excel] Kako stampati obrasce ?20.05.2005. u 14:39 - pre 230 meseci
Postovani znalci, jos uvijek nisam nasao rjesenje za ovo pitanje, da li ima jos nekih predloga i nacina da ovo uradim.. Prosto mi djeluje nezamislivo da se ovo ne moze da odradi a cuda se tako reci rade sa kompovima....

Nadam se da ce neko da napise neke bar smjernice odakle da se pocne pa da se eto istrazuje ako nista....

Pozdrav i hvala...GZ.
ourlevel.org
 
Odgovor na temu

todra
Todorov Ratko
Kragujevac

Član broj: 46809
Poruke: 203
*.yu
Via: [es] mailing liste



+4 Profil

icon Re: [Word - Excel] Kako stampati obrasce ?21.05.2005. u 22:44 - pre 230 meseci
Zdravo GZ73000,

Nesto najblize resenju koje trazis moze se dobiti u Excelu. Od svih
Office programa jedino je (u verzijama koje ja koristim) u njemu
moguce zabraniti stampanje nekog objekta.

Kada iskeniras obrazac insertuj njegovu sliku u Excel, prilagodi
margine stranice fizickim marginama obrazca, a sliku obrazca crop-uj
da ostane bez margina. Sliku povuci do gornjeg levog ugla, udji u
Format pictures i na kartici Properties odcekiraj polje Print objekts.
Proveri u Print Prewiev da li se slika obrazca vidi.

Sada sledi postavljanje Text box-ova na mesta gde ce se unositi tekst.
Najbolje da uneses jedan, a kasnije ga kopiras potreban broj puta
(posto izvrsis sledeca podesavanja) i menjas velicinu. U podesavanjima
za Text box (Format Text box) podesi da nema boju okvira (kartica
Colors and Lines) - No line; na kartici Protection otcekiraj Lock
text; prema potrebi podesi i ostalo (poravnanje, font i sl.).

Uz poslednji Text box mozes postaviti jedan komandni taster kome ces
dodeliti Makro za stampanje.

Kada zavrsis sva podesavanja i uspesno odstampas obrazac, pozicioniraj
se na prvi Text box, idi na Tools | Protection | Protect Sheet pa
zakljucaj Sheet. Sada snimi Workbook. Kada ga sledeci put otvoris
fokus ce biti na prvom Text box-u, sledi unos teksta a tab tasterom
prelazak na sledeci Text box.

Ako precizno postavis sve objekte rezultat bi trebalo da bude OK.

Javi da li ovo zadovoljava i da li si uspeo.

Sve najbolje.
Ratko.
 
Odgovor na temu

GZ73000
Zvezdan Zorkic
Novi Sad

Član broj: 31132
Poruke: 59
*.dslam.ob.bih.net.ba.

Sajt: www.ourlevel.org


Profil

icon Re: [Word - Excel] Kako stampati obrasce ?22.05.2005. u 14:02 - pre 230 meseci
Hvala na muci oko mene..

Upravo cu da pokusam odraditi po ovom uputstvu.. AKo uspijem da odradim onako kako sam zelio javicu se sa velikom zahvalnoscu i naravno potvrditi ovu radnju tako da ako nekom bude trebalo ubuduce da se moze snaci na ovom primjeru..

Hvala jos jednom i odoh raditi.. Pozdrav.
ourlevel.org
 
Odgovor na temu

GZ73000
Zvezdan Zorkic
Novi Sad

Član broj: 31132
Poruke: 59
*.dslam.ob.bih.net.ba.

Sajt: www.ourlevel.org


Profil

icon Re: [Word - Excel] Kako stampati obrasce ?22.05.2005. u 15:41 - pre 230 meseci
Bravo MAJSTORE... MNoooooooooooooogo hvala..

Ovo ce da radi samo moram da primjetim da cu se dobro napatiti dok ne uklopim sve kako treba... Uglavnom mi odradjuje posao onako kako sam htio...

Mnogo pozdrava i hvala.. I jos za sve one kojima treba ovako nesto mogu da se koriste savjetom koji je todra ostavio..

Hvala jos jednom i pozdrav svima...
ourlevel.org
 
Odgovor na temu

ticma
MUP R Srbije
Novi Sad

Član broj: 8049
Poruke: 444
217.24.26.*

Sajt: www.piaggio.co.rs


Profil

icon Re: [Word - Excel] Kako stampati obrasce ?15.11.2005. u 18:13 - pre 224 meseci
I ja sam sledio uputstva i sve je fino na ekranu, ali kada pokusam da odstampam na virmanu nikako da pogodim prazna polja.
Stampac je Epson LX 400 i iz excela nece da stampa kako ga vidim na ekranu nego uvek krene nize i vise desno. Probao sam margine da smanjim na minimum i gore i dole ali nikako da pogodi, menjao povecanje u procentima ali kad pogodim jednu polovinu onda druga ispadne pored.
Sta jos moze da se uradi da bih podesio pravilno stampu??
www.piaggio.co.rs * Piaggio Free & Liberty scooter- tehnicka uputstva, slike, sastavljanje, tuning, oglasi, forum *
www.placevi.iz.rs --prodaja placeva u okolini Novog Sada--
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Word :: [Word - Excel] Kako stampati obrasce ?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 13785 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.