Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Funkcije, integrali i jos kojesta...

[es] :: Matematika :: Funkcije, integrali i jos kojesta...

[ Pregleda: 4098 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

wex-alpha
Sarajevo

Član broj: 7580
Poruke: 845
*.rb-163.bih.net.ba.



+13 Profil

icon Funkcije, integrali i jos kojesta...11.05.2005. u 06:58 - pre 230 meseci
Da li ima program ili knjiga koja rjecito objasnjava izradu funkcija (kroz sve korake), isto tako i za integrale.

Trebam spremati matematiku, ali bih volio probati sam. Imam dosta nekakvih knjiga, Apsen, Uscumlic... ali to mi je skroz konfuzno.

Kao sto postoji mnogo knjiga tipa za 21 dan za dosta oblasti, vjerovatno postoji nesto tako za matematiku?

Mozda nesto kao :

1. cas
Ovo ti je funkcija a u njoj ima brojeva :)...


Hvala
 
Odgovor na temu

KPYU
Karan Predrag

Član broj: 36769
Poruke: 143
*.nspoint.net.



Profil

icon Re: Funkcije, integrali i jos kojesta...11.05.2005. u 13:58 - pre 230 meseci
Takva knjiga, naravno ne postoji. Za pojedine fakultete postoje (ponekad) knjige tipa "Spremite ispit za 21 dan", ali nikad "Naučite celu analizu & sve oko f-ja za ..."

Ove "za 21 dan" naravno podrazumevaju da ti pri tome znaš srednješkolsku matematiku jaaako dobro jer knjiga sa naslovom "Nauči sve što si trebao da naučiš za 4 godine srednje škole i još mnooogo toga novog za 21 dan" zvuči kao najsmešnija sprdnja.

Napomenuću da na pojedinim fakultetima knjige podrazumevaju da ti vladaš srednjoškolskim gradivom (rešavanje lin, kvad itd nejednačina, trigonometrijske formule, limesi), pa one nekima izgledaju skroz z'brda-z'dolane, dok druge "podsećaju" studente na činjenice koje oni (studenti), je li, nesumnjivo znaju.
 
Odgovor na temu

[es] :: Matematika :: Funkcije, integrali i jos kojesta...

[ Pregleda: 4098 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.