Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vitiligo bolest - Jel' imao neko takvih problema i kako ih je rešio? 'Ajde budete mi od pomoći hvala

[es] :: Nauka :: Vitiligo bolest - Jel' imao neko takvih problema i kako ih je rešio? 'Ajde budete mi od pomoći hvala
(Zaključana tema (lock), by superbaka)

[ Pregleda: 18034 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Silencer
Mitrović Stevan
Smederevo

Član broj: 399
Poruke: 480
*.dial.b92.net.

ICQ: 76958890


+72 Profil

icon Vitiligo bolest - Jel' imao neko takvih problema i kako ih je rešio? 'Ajde budete mi od pomoći hvala10.05.2005. u 19:30 - pre 229 meseci
Vec dve godine kako imam te fleke oko ociju (SUNCE KAD ME UDARI BAS SE PRIMETI) i pocelo je da mi se siri. Lekar mi je rekao da uzmem neku kremu VITIX da je mazem jedno 6 meseci i godinu dana. AKO NEKO ZNA GDE MOZE DA SE NADJE NEK MI JAVI PLZ!!!
Ovde kod mene u Smederevu nema :(

Jel imao neko takvih problema i kako ih je resio? Ajde budete mi od pomoci hvala.

[Ovu poruku je menjao secret dana 11.05.2005. u 12:29 GMT+1]
 
0

Not now, John!

Član broj: 231
Poruke: 1318
*.teol.net.



+4 Profil

icon Re: Vitiligo bolest Jel imao neko takvih problema i kako ih je resio? Ajde budete mi od pomoci hvala10.05.2005. u 20:39 - pre 229 meseci
Mislim da je već bila tema o vitiligu gdje su neki ponudili neke lijekove. Potraži.
"I'd take the awe of understanding over the awe of ignorance any day."
- Douglas Adams
 
0

ŽIKI

Član broj: 57957
Poruke: 145



+41 Profil

icon Re: Vitiligo bolest Jel imao neko takvih problema i kako ih je resio? Ajde budete mi od pomoci hvala.11.05.2005. u 01:10 - pre 229 meseci
Evo pogledaj ovu temu.

http://www.elitesecurity.org/tema/22694

Inace i ja imam vitiligo; napisacu ti sutra detaljno sta i kako koristim, pa ce ti valjda pomoci.
 
0

Silencer
Mitrović Stevan
Smederevo

Član broj: 399
Poruke: 480
*.dial.b92.net.

ICQ: 76958890


+72 Profil

icon Re: Vitiligo bolest - Jel' imao neko takvih problema i kako ih je rešio? 'Ajde budete mi od pomoći h11.05.2005. u 15:58 - pre 229 meseci
Fala mada ona tema mi nije nesto pomogla :(
Ajd reci mi sta si ti poceo da radis i jel ima nekih uspeha ?
 
0

ŽIKI

Član broj: 57957
Poruke: 145



+41 Profil

icon Re: Vitiligo bolest - Jel' imao neko takvih problema i kako ih je rešio? 'Ajde budete mi od pomoći hvala12.05.2005. u 00:46 - pre 229 meseci
I meni je prvo krenulo oko ociju pre 4 godine, pa se sledeceg leta prosirilo na celo i oko zulufa. Inace siri se samo leti kad sam izlozen suncu. Isao sam kod par dermatologa i svi pricaju istu pricu kako se ne zna sta to uzrokuje, kako je repigmentacija neizvesna i sa najskupljim kremama,...to leto sam mislim koristio Placental kremu ali ni nista nije pomogla. treceg leta je pocelo jos da se siri,pa sam poceo sam da trazim po net-u, i slucajno nasao neku kompaniju iz kanade koja se bavi time. posto znam neke ljude tamo kad su to leto dosli doneli su mi tu kremu, i odmah sam poceo da je koristim(bio sam vrlo skeptican posle 2 godine neuspeha da makar zaustavim sirenje) i rezultati su poceli da se vide vec posle mesec dana-smanjilo se sirenje, negde je pocela da se vraca boja. ta krema se zove Novitil. bocica je od 125ml, ali meni jos uvek traje(koristim je samo leti kad je suncano), evo sad ce trece leto kako cu je koristiti. meni su se dosta smanjile fleke, imam jos par njih ali se toliko i ne primecuju. mislim da mu je cena sad negde oko 80$, pogledaj na www.dermabest.com tamo ces naci jos informacija o tome kako se koristi, koje bi testove trebao da uradis pre nego sto pocnes tretman,... ako te jos nesto zanima ti pitaj.
 
0

AleksandarNS
Consultant
Novi Sad/Beograd

Član broj: 36938
Poruke: 1209
*.neobee.net.



+4 Profil

icon Re: Vitiligo bolest - Jel' imao neko takvih problema i kako ih je rešio? 'Ajde budete mi od pomoći h12.05.2005. u 18:36 - pre 229 meseci
i ja imam problem sa tim fakin vitiligom...medjutim malo se razlikuje izgleda od vasheg. ja ga imam od rodjenja (ili od malih nogu, nisam siguran tachno). imam ga oko ochiju vec godinama i nikada se ne shiri (bar nije do sada). jedino kada se na meni primeti je, naravno, leti (kada lice pocrni). mene zanima da li si uspeo nekako skroz da ga iskorenish u predelu oko ochiju za vreme leta?

sad sam se setio josh nechega. moja tetka mi je jednom prilikom dala broj telefona u bg-u. mislim da se firma zove lepota&zdravlje. uglavnom, oni prodaju neku kremu protiv vitiliga (za sva mesta sem oko ochiju) i neke tablete (koje su navodno pogodne za mesta gde krema ne moze da se stavlja). uglavnom, mene su zanimale te tablete, jer ja imam vitiligo samo oko ochiju. e sad, ako se dobro secam, nachin korischenja tableta (kako su mi rekli preko telefona) je da 2 puta nedeljno uzmete tu tabletu (sa nekim sokom, jer valjda stvara probleme muchnine ako se uzme sa nekom odredjenom technosti) i onda da sunchate mesta sa vitiligom sat-dva. ukoliko nije leto onda morate da kupite lampu za sunchanje (slichne onima shto se koriste u solarijumima).
ovo je bilo pre godinu-dve. ja se nikada nisam usudio da uzimam te tablete jer se bojim mogucih komplikacija.
It's a big mistake to allow computer to realise that you are in a hurry.
 
0

AleksandarNS
Consultant
Novi Sad/Beograd

Član broj: 36938
Poruke: 1209
*.neobee.net.



+4 Profil

icon Re: Vitiligo bolest - Jel' imao neko takvih problema i kako ih je rešio? 'Ajde budete mi od pomoći h12.05.2005. u 19:06 - pre 229 meseci
a pogledajte i ovo
http://php.doktor.co.yu/forum/...p?t=629&highlight=vitiligo
(poslednji post na strani)
It's a big mistake to allow computer to realise that you are in a hurry.
 
0

*Guru*
Odgovoran za sektor lasera
Porec - Hrvatska

Član broj: 14343
Poruke: 155
*.dialin.iskon.hr.

ICQ: 163401474


Profil

icon Re: Vitiligo bolest - Jel' imao neko takvih problema i kako ih je rešio? 'Ajde budete mi od pomoći hvala14.05.2005. u 22:54 - pre 229 meseci
Ako se netko od vas odluci za alternativni korak neka potrazi dermatolosku ambulantu koja ima excimerski laser ( nisam siguran dalu uopce u Srbiji itko ima taj laser). Rezultati kod alopecije,vitiliga i psorijaze su vrlo dobri i to bez upotrebe kemijskih sredstva.
Dve su stvari beskrajne svemir..i ljudska glupost..
 
0

AleksandarNS
Consultant
Novi Sad/Beograd

Član broj: 36938
Poruke: 1209
*.neobee.net.



+4 Profil

icon Re: Vitiligo bolest - Jel' imao neko takvih problema i kako ih je rešio? 'Ajde budete mi od pomoći h15.05.2005. u 14:39 - pre 229 meseci
@*Guru*
da li je to tvoje lichno iskustvo?

aha...tek sam sad pogledao tvoj profil...zaposlen si u jednoj takvoj ustanovi?
ajde, ako ti nije problem, malo preciznije o tim dobrim rezultatima.
It's a big mistake to allow computer to realise that you are in a hurry.
 
0

*Guru*
Odgovoran za sektor lasera
Porec - Hrvatska

Član broj: 14343
Poruke: 155
*.protec.it.

ICQ: 163401474


Profil

icon Re: Vitiligo bolest - Jel' imao neko takvih problema i kako ih je rešio? 'Ajde budete mi od pomoći hvala27.05.2005. u 12:03 - pre 229 meseci
Excimerski laser emitira 308nm lasersku svjetlost. Upravo je ta valna duljina za sada dala najbolje rezultate na tim patologijama. Razlika u obicnim UV lampama i ovog uredjaja je tip svjetla. Laser je monohromatski, koherentan, visokosmjeren izvor koji moze na tkiva prenjeti ogromnu kolicinu energije i u tome lezi ta prednost u odnosu na klasicnu UV lampu. Osobno ne bolujem o tih patologija no vidjeo sam rezultate i s obzirom na to da se postizu bez upotrebe kemijskih sredstva danas je to najbolja terapija. No kao sto sam rekao cisto sumljam da to netko ima u SiCG.
Dve su stvari beskrajne svemir..i ljudska glupost..
 
0

maki...
nova pazova

Član broj: 60091
Poruke: 1
*.freeserbia.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Vitiligo bolest - Jel' imao neko takvih problema i kako ih je rešio? 'Ajde budete mi od pomoći hvala01.06.2005. u 22:41 - pre 229 meseci
Rangelov Georgi iz Dimitrovgrada pravi kreme i caj za vitiligo koje ja koristim i koje uz dosta strpljenja i sto vise suncanja daju mnogo dobre rezultate vracanja pigmenta. njegov tel. je 010/361-841 i 064/136-2325
 
0

anja_goblin

Član broj: 57124
Poruke: 2
*.absolutok.com.



Profil

icon Re: Vitiligo bolest - Jel' imao neko takvih problema i kako ih je rešio? 'Ajde budete mi od pomoći hvala01.06.2005. u 23:14 - pre 229 meseci
Imam isti problem i narucila sam caj i melem od gospodina Rangelova. Bas sam znatizeljna da li ce biti rezultata. Naravno, iste cu vam javiti krajem leta.
P.S. Inace, mislim da br. mobilnog nije tacan, pa mu se javite na fiksni.
 
0

AleksandarNS
Consultant
Novi Sad/Beograd

Član broj: 36938
Poruke: 1209
*.dialup.neobee.net.



+4 Profil

icon Re: Vitiligo bolest - Jel' imao neko takvih problema i kako ih je rešio? 'Ajde budete mi od pomoći h02.06.2005. u 00:06 - pre 229 meseci
nemoj zaboraviti da nas obavestish :)
It's a big mistake to allow computer to realise that you are in a hurry.
 
0

anja_goblin

Član broj: 57124
Poruke: 2
*.absolutok.com.



Profil

icon Re: Vitiligo bolest - Jel' imao neko takvih problema i kako ih je rešio? 'Ajde budete mi od pomoći hvala29.08.2005. u 23:31 - pre 226 meseci
Citat:
AleksandarNS: nemoj zaboraviti da nas obavestish :)


Naravno, vaspitali su me da ne dajem lazna obecanja :)
Inace, ovaj melem i caj zaista deluju, ali treba biti uporan. Meni se pigment povratio ispod usana, ali ne i na kapku, mada su se pojavile male pigmentisane povrsine.
 
0

AleksandarNS
Consultant
Novi Sad/Beograd

Član broj: 36938
Poruke: 1209
*.pat-pool.nsad.sbb.co.yu.



+4 Profil

icon Re: Vitiligo bolest - Jel' imao neko takvih problema i kako ih je rešio? 'Ajde budete mi od pomoći h31.08.2005. u 22:00 - pre 226 meseci
hm...ako ti nije problem, poshalji mi PP ako ti se poboljsha pigment na kapcima (jer ja jedino sa njima imam problem).
It's a big mistake to allow computer to realise that you are in a hurry.
 
0

superbaka

Član broj: 5290
Poruke: 2924



+1298 Profil

icon Re: Vitiligo bolest - Jel' imao neko takvih problema i kako ih je rešio? 'Ajde budete mi od pomoći h02.07.2006. u 20:04 - pre 215 meseci
starija tema:
http://www.elitesecurity.org/t22694-0-Vitiligo
 
0

[es] :: Nauka :: Vitiligo bolest - Jel' imao neko takvih problema i kako ih je rešio? 'Ajde budete mi od pomoći hvala
(Zaključana tema (lock), by superbaka)

[ Pregleda: 18034 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.