Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

COM+, .NET Enterprise Services, Web Services...

[es] :: .NET :: COM+, .NET Enterprise Services, Web Services...

[ Pregleda: 4144 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

havramm
Miroslav Havram
Software Developer / Engineer
Beograd

Član broj: 4603
Poruke: 255
*.beograd-2.tehnicom.net



Profil

icon COM+, .NET Enterprise Services, Web Services...08.07.2002. u 22:43 - pre 265 meseci
Ima li jos koga da ga zanimaju ove teme?? Saljite svoja pitanja i odgovore....

A sada jedan moj problem....

Napravio sam COM+ komponentu i instalirao je na jednom racunaru. Napravio sam njen proxy (za remote pristup), i instalirao ga na drugom racunaru (na kome je IIS sa .NET Framework-om). Sve ovo mi je potrebno da bih u svom diplomskom demonstrirao mogucnosti .NET-a u distribuiranom okruzenju, pa sam napravio ASP.NET aplikaciju koja treba da koristi tu COM+ komponentu... Medjutim, tu se javljaju problemi posto navodno je ASPNET procesu zabranjen pristup necemu!? A cemu, to nisam uspeo da provalim... Bio bih vrlo srecan i zadovoljan ako bi mi neko ukazao "put kojim treba da se zaputim"...
If it's a girl then they're gonna call it Sigourney, after an actress. If it's a boy, then they're gonna call it Rodney, after Dave!
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
199.171.112.*



+6 Profil

icon Re: COM+, .NET Enterprise Services, Web Services...10.07.2002. u 17:10 - pre 265 meseci
Hmmm, dobro došao u svet DCOM-a. Koliko znam, problemi sa kojima se srećeš su prilično uobičajeni. Za početak, pogledaj ovaj članak u dva dela, koji pokriva temu sigurnosti kod DCOM aplikacija.

http://www.codeguru.com/activex/COMSecurity1.html
 
Odgovor na temu

havramm
Miroslav Havram
Software Developer / Engineer
Beograd

Član broj: 4603
Poruke: 255
*.beograd-2.tehnicom.net



Profil

icon Re: COM+, .NET Enterprise Services, Web Services...12.07.2002. u 19:04 - pre 265 meseci
Hmmm, Hmmm... Kao prvo, Hvala na odgovoru! Sto se tice ostalog, mislim da se nismo bas najbolje razumeli... Sve to mi nije potrebno za COM i DCOM vec za COM+ u .NET okruzenju (sada Enterprise Services). konkretno me interesuje da li je potrebno dati neka posebna prava pristupa ASPNET nalogu (servis koji obradjuje asp.net zahteve) na direktorijum (c:\\program files\complus applications\{...GUID...}) u kome je instaliran proxy za COM+ Remote Server...
If it's a girl then they're gonna call it Sigourney, after an actress. If it's a boy, then they're gonna call it Rodney, after Dave!
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: COM+, .NET Enterprise Services, Web Services...

[ Pregleda: 4144 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.