Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Collation... ne razumem

[es] :: MySQL :: Collation... ne razumem

[ Pregleda: 3006 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Vuk Nikolić
Vuk Nikolić
Banovo Brdo, Beograd

Član broj: 4895
Poruke: 244
195.252.86.*

ICQ: 42139643
Sajt: www.letva.org


Profil

icon Collation... ne razumem08.05.2005. u 21:53 - pre 230 meseci
od kad sam stavio mysql 4 sve se vise zbunjujem.
za sredjivanje baze koristim phpmyadmin.

za forum koji pravim imam gomilu tabela.
i sad kad sam stavio novu verziju (upgrade stare baze) stavio sam za bazu da collation bude utf8_bin. ali za sve tabele (na glavnoj strani kad se prikaze baza) stoji da su latin1_swedish_ci, iz meni krajnje ne poznatog razloga.
onda udjem ja u npr tabelu adresar, i rucno promenim sva polja u utf8_bin (ima gomila jezika, ali ne i srpski koji mi treba), a tabela je idalje latin1_swedish_ci.

i sad su mi sva polja utf8_bin, a tabela latin1_swedish_ci,a cela baza utf8_bin.

moze li neko da mi objasni sta je uopste collation, citao sam manual, al ne znam sta sama rec znaci i cemu sluzi.

predpostavljam da je to razlog zasto neke skripte koje su radile ranije sad ne rade...
ako nije to onda sam u gadnom problemu :(
 
Odgovor na temu

Not now, John!

Član broj: 231
Poruke: 1318
*.teol.net.



+4 Profil

icon Re: Collation... ne razumem09.05.2005. u 00:49 - pre 230 meseci
Collation je sortiranje riječi. latin_swedish je podrazumijevan za MySQL. Ako si zadao unicode za tabelu, ona će biti unicode, bez obzira što je baza na nekom drugom. Collation za bazu je samo podrazumijevana vrijednost za nove tabele u toj bazi. Te tabele, koje su ostale na latin1_sweedish su kreirane prije nego što si promijenio collation za bazu u unicode. Svaka sljedeća tabela, koju kreiraš bi trebalo da je unicode.
"I'd take the awe of understanding over the awe of ignorance any day."
- Douglas Adams
 
Odgovor na temu

[es] :: MySQL :: Collation... ne razumem

[ Pregleda: 3006 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.