Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

mapa srbije i beograda za ipaq

[es] :: GPS :: mapa srbije i beograda za ipaq

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 74391 | Odgovora: 70 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

scekic
jaksa scekic
beograd

Član broj: 11772
Poruke: 7
192.165.213.*



Profil

icon Re: mapa srbije i beograda za ipaq18.07.2005. u 10:00 - pre 228 meseci
"Imam recimo Garmin que, to je program za Pocket PC koji radi sa Garminovim mapama pa i sa svim rutabilnim ali nisam uspeo da ga nateram da radi sa klasicnim GPS-om. "


Koliko sa secam po nekim forumima garminov softwer ne moze da radi sa klasicnim GPS uredjajem jer Garmin ima neki svoj protokol.Medjutim,Garminov GPS uredja ka npr BT 10 moze da radi sa drugim sofwerom,ali mora da se "prebaci" na klasican NMEA protokol

J
 
Odgovor na temu

petarta
Petar Tanaskovic
Pozega

Član broj: 28357
Poruke: 729
212.62.39.*



Profil

icon Re: mapa srbije i beograda za ipaq18.07.2005. u 10:47 - pre 228 meseci
Citat:
scekic:Koliko sa secam po nekim forumima garminov softwer ne moze da radi sa klasicnim GPS uredjajem jer Garmin ima neki svoj protokol.Medjutim,Garminov GPS uredja ka npr BT 10 moze da radi sa drugim sofwerom,ali mora da se "prebaci" na klasican NMEA protokol



Video sam da ne moze da radi sa klasicnim GPS-om, ali kako bih znao da se nisam malo mucio.

Citat:
scekic: Samo pitanje,extenzija vtm, a zar pocket ne trazi extenziju img,mozda gresim,a inace il valja nesto ta verzija 1.0 kakva su iskustva
j


Sto se tice ekstenzije to nema veze sa Pocket PC-om vec sa programima koji koriste odredjene fajlove. Inace 1.0 nije los ali ima nekih nepreciznosti. Recimo vozis se nekim delom puta a on pokazuje da si 10 m van puta ili recimo u Beogradu ide Kneza milosa do glavne poste i odjednom nema ulice! Takovska nije ucrtana. Citao sam u PC PRESS-u da je sve to ispravljeno u novoj verziji i da su u Beogradu ucrtali do poslednje ulice.
Inace iako ne rutabilan ova se karta "isplatila" u par navrata. Recimo udes na ibarskoj ti vidis koji od sporednih puteva obilazi to mesto i prodjes. Neverovatno ali zaista da nisam imao tu kartu verovatno ne bi znao da kroz neka sela ide put!!!
 
Odgovor na temu

Radivojevic

Član broj: 64421
Poruke: 8
212.200.23.*



Profil

icon Re: mapa srbije i beograda za ipaq11.08.2005. u 19:51 - pre 227 meseci
Imam Garmin BT 10 i Garmin Que software na Qutek-u, sve radi super sa kartom SiCG 2.0 ali posto nisam iz Beg bio sam dokon i nacrtao kartu Paracina, imam je u IMG fajlu ali kako da je ubacim a da je Que "vidi"? MapSource preko koga se uploaduju mape koje zelis u Que ne mogu da otvorim IMG fajl, kada ga samo iskopiram on je ne vidi. Postoji li neki konvertor ili sam dzaba crtao ;-(
 
Odgovor na temu

Andrej Čvoro

Član broj: 10151
Poruke: 848
*.beotel.net.



+2 Profil

icon Re: mapa srbije i beograda za ipaq27.08.2005. u 13:49 - pre 227 meseci
A jel ima neki free program za GPS navigaciju?Gledam,ovi tomtom-ovi kostaju i po 300$.I jel moze neko da mi posalje mapu beograda za pocket pc na acvoro et gmail tacka com ?



Pozdrav
 
Odgovor na temu

petarta
Petar Tanaskovic
Pozega

Član broj: 28357
Poruke: 729
*.250.eunet.yu.



Profil

icon Re: mapa srbije i beograda za ipaq27.08.2005. u 21:33 - pre 226 meseci
Citat:
andrej: Gledam,ovi tomtom-ovi kostaju i po 300$.
Pozdrav
Vala vrede svaku paru. Koristio sam TomTom 5 po Italiji, Franc., Nemackoj i mislim da je to definitivno najbolji program za navigaciju. Apsolutno ne razmisljas o putu, adresama, prenocistu, restoranu... On misli za tebe! Neverovatno, plus sa zvanicnog sajta skines voice na srpskom.
 
Odgovor na temu

Andrej Čvoro

Član broj: 10151
Poruke: 848
*.beotel.net.



+2 Profil

icon Re: mapa srbije i beograda za ipaq27.08.2005. u 22:17 - pre 226 meseci
Ok,jasno mi je to,ali ne razmisljam o tome da dajem tolike pare za software
 
Odgovor na temu

Lightspeed
Bogdan Bizic
Beograd

Član broj: 24693
Poruke: 12
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: mapa srbije i beograda za ipaq28.08.2005. u 22:03 - pre 226 meseci

Sto se tice Garmina, kod nas postoji diler ali su cene prevelike. Preko neta sam kupio CF Que 1620 i cena je oko 3 puta manja nego kod nas (sve stiglo novo neotpakovano i bez placanja carine posto je ispod granice koja se carini) tako da kada se uzme u obzir da za SCG mapu se dobije neki popust uz kupljen uredjaj kod nas, to se ne isplati u odnosu na kombinaciju nov uredjaj (kupljen napolju) plus puna cena za SCG mapu.

 
Odgovor na temu

petarta
Petar Tanaskovic
Pozega

Član broj: 28357
Poruke: 729
212.62.39.*



Profil

icon Re: mapa srbije i beograda za ipaq28.08.2005. u 23:22 - pre 226 meseci
Da, ali problem sa tim Garminovim softverom je sto radi samo sa Garminovim antenama. Probao sam i sa klasicnom antenom nece da radi!
 
Odgovor na temu

Andrej Čvoro

Član broj: 10151
Poruke: 848
*.beotel.net.



+2 Profil

icon ASUS a620bt + GM210 GPS reciver + OziExplorer = ne radi :(29.08.2005. u 12:53 - pre 226 meseci
Uz asus a620bt pocket pc sam dobio i neki gps risiver GM210.Povezao sam ih kablom,instalirao ozi explorer na pocket pc-u,i kada pokusam da se konektujem,javi mi gresku "No data recived from GPS".Jel zna neko u cemu je problem?



Pozdrav
 
Odgovor na temu

petarta
Petar Tanaskovic
Pozega

Član broj: 28357
Poruke: 729
212.62.39.*



Profil

icon Re: mapa srbije i beograda za ipaq29.08.2005. u 17:08 - pre 226 meseci
Pretpostavljam da nisi dobro izvrsio konfiguraciju GPS uredjaja. Dakle programu moras reci gde se nalazi uredjaj (obicno COM1) kojom brzinom radi uredjaj (Baud Rate - obicno 4800).... Pokusaj ponovo, pa javi!
 
Odgovor na temu

Andrej Čvoro

Član broj: 10151
Poruke: 848
*.beotel.net.



+2 Profil

icon Re: mapa srbije i beograda za ipaq29.08.2005. u 19:54 - pre 226 meseci
Isprobao sve moguce kombinacije podesavanja,al i dalje ne radi.Jel moram da budem napolju da bi mogao da uhvati signal?
 
Odgovor na temu

petarta
Petar Tanaskovic
Pozega

Član broj: 28357
Poruke: 729
212.62.39.*



Profil

icon Re: mapa srbije i beograda za ipaq29.08.2005. u 22:48 - pre 226 meseci
Jedna od bitnih stvari je da budes NAPOLJU!
 
Odgovor na temu

Andrej Čvoro

Član broj: 10151
Poruke: 848
*.beotel.net.



+2 Profil

icon Re: mapa srbije i beograda za ipaq30.08.2005. u 11:22 - pre 226 meseci
Probah i napolju,al nece da moze.Ne znam da li treba da ukljucim ono Sirf u podesavanjima?I jel bi to trebalo da radi u svim delovima grada?
 
Odgovor na temu

Andrej Čvoro

Član broj: 10151
Poruke: 848
*.beotel.net.



+2 Profil

icon Re: mapa srbije i beograda za ipaq04.09.2005. u 23:13 - pre 226 meseci
Ljudi help!
Zar niko nema nikakav predlog?
 
Odgovor na temu

petarta
Petar Tanaskovic
Pozega

Član broj: 28357
Poruke: 729
212.62.39.*



Profil

icon Re: mapa srbije i beograda za ipaq05.09.2005. u 09:13 - pre 226 meseci
U, pa ti nisi jos resio problem!

Citat:
andrej: Probah i napolju,al nece da moze.Ne znam da li treba da ukljucim ono Sirf u podesavanjima?I jel bi to trebalo da radi u svim delovima grada?


Vidi sve jedno je gde si! Kada se poveze sa antenom jednostavno ces znati da li radi jer ce ti (zavisi koji je program) ti prikazati trenutnu geografsku sirinu i duzinu i nadmorsku visinu. Kod tebe je sigurno problem do programa. Probaj neki drugi.
Recimo VITO Navigator, mozes ga skinuti sa
http://vitotechnology.com/en/products/navigator.html Program nije nesto posebno ali sigurno radim, tako da ce mo utvrditi da li je do programa.
 
Odgovor na temu

Andrej Čvoro

Član broj: 10151
Poruke: 848
*.beotel.net.



+2 Profil

icon Re: mapa srbije i beograda za ipaq05.09.2005. u 10:19 - pre 226 meseci
Hvala,evo sad cu da skinem program.I jos sam zaboravio da napomenem da PDA i risiver povezujem takozvanim "Y" kablom,tj. kablom koji je istovremeno punjac za auto i kabal koji povezuje pda i risiver.E sad nisam siguran da li mora da bude na punjenju u automobilu da bi radio...?Mislim jeste glupo,ali nisam upucen,a u uputstvu se ne spominje nikakav GPS :(


Poz
 
Odgovor na temu

petarta
Petar Tanaskovic
Pozega

Član broj: 28357
Poruke: 729
*.109.EUnet.yu.



Profil

icon Re: mapa srbije i beograda za ipaq05.09.2005. u 15:18 - pre 226 meseci
Citat:
andrej: Hvala,evo sad cu da skinem program.I jos sam zaboravio da napomenem da PDA i risiver povezujem takozvanim "Y" kablom,tj. kablom koji je istovremeno punjac za auto i kabal koji povezuje pda i risiver.E sad nisam siguran da li mora da bude na punjenju u automobilu da bi radio...?Mislim jeste glupo,ali nisam upucen,a u uputstvu se ne spominje nikakav GPS :(
Poz


Izgleda da cemo resiti i tvoj problem. :) 99.9 % da je zbog struje. Sto bi rekli nasi "a jesi li probao da ga ukljucis". Naime ako GPS receiver nema nezavisno napajanje (baterija), potrebno mu je napajanje, u ovom slucaju 12V uticnica!
 
Odgovor na temu

Andrej Čvoro

Član broj: 10151
Poruke: 848
*.beotel.net.



+2 Profil

icon Re: mapa srbije i beograda za ipaq05.09.2005. u 17:56 - pre 226 meseci


Dodje mi da placem

Ja sam PDA kupio najvise zbog GPS-a,a sada sam saznao da on radi samo u kolima...(imam 15 godina,i dok ja dobijem auto verovatno ce se korstiti neki novi standardi )

Da ne znas mozda jel postoji neki risiver koji se napaja preko uredjaja?Moj pocket pc ima CF slot,a vidjao sam dosta risivera koji idu preko Compact flash-a.

P.S. Ni vito ne moze da uhvati GPS signal,tako da je sigurno zbog napajanja


Poz,i hvala na ukazanoj pomoci
 
Odgovor na temu

petarta
Petar Tanaskovic
Pozega

Član broj: 28357
Poruke: 729
*.9.EUnet.yu.



Profil

icon Re: mapa srbije i beograda za ipaq05.09.2005. u 22:51 - pre 226 meseci
Ma ne ocajavaj, nemoras da imas kola, samo akumulator!:) Ma stvarno probaj sa nekom baterijom (ako imas UPS on ima 12V baterije) ili sa pretvaracem!
 
Odgovor na temu

Andrej Čvoro

Član broj: 10151
Poruke: 848
*.beotel.net.



+2 Profil

icon Re: mapa srbije i beograda za ipaq06.09.2005. u 11:12 - pre 226 meseci
Cekaj,ne izvaljujem,gde da ukljucim ovo?Jel to ono ispod upaljaca?

I tesko ce to ici sa baterijom,mislio sam kako ce mi biti tesko da nosim ove kablove i risiver pored uredjaja,a sada jos i bateriju :)
 
Odgovor na temu

[es] :: GPS :: mapa srbije i beograda za ipaq

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 74391 | Odgovora: 70 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.