Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

NETMOD bagovi? Ne prihvata pozive, itd...

[es] :: Fiksna telefonija :: NETMOD bagovi? Ne prihvata pozive, itd...

[ Pregleda: 3498 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon NETMOD bagovi? Ne prihvata pozive, itd...08.05.2005. u 13:15 - pre 230 meseci
Ima li negde lista NETMOD bagova i firmvera, odnosno spisak bagova koji su ispravljeni u određenom firmveru i promena koje on donosi?

Na onom grčkom sajtu intracom.gr imam samo informacije o povezivanju na internet preko USB ili COM porta, i drajveri i firmveri bez objašnjenja, ali me uopšte ne zanimaju bagovi vezani za USB ili COM već baš za rad telefonije.

Ovaj moj NETMOD kada ga resetujem, ili otkačim "U" kabl na minut, posle toga ne prihvata nikakve pozive sve dok prvi put ne podignem slušalicu na telefonu (analognom) makar na kratko. Kako sad ja da znam da li ću da rešim taj problem update-om (određenog) firmvera, i da li ću možda da dobijem neki novi bag sa novim firmverom?
 
Odgovor na temu

duck@
Dusan Nikolic

Član broj: 15393
Poruke: 367
*.bankerinter.net.



+1 Profil

icon Re: NETMOD bagovi? Ne prihvata pozive, itd...08.05.2005. u 14:14 - pre 230 meseci
HISTORY
----------
- nMsetup 2.28
1. Driver is compatible with Stand by and Hibernate features of Windows.
2. nMtsk has better stability and compatibility in relation to netMod's driver.
3. CAPI improvements.

Za starije drivere (cisto sumljam da ih ko koristi): [url]http://netmod.intracom.gr/downl/changes.txt[/url]

Spisak firmware-a sa promenama koje su uradjene:
http://netmod.intracom.gr/pdf/pdf_engl/sw_usb_changes.pdf

P.S. U srbiji su zastupljena dva modela Intracomovog NetMod-a:
Hardware version: V.30 USB
ciji je najnoviji firmware verzije 3.80

hardvare version: 60 USB
ciji je najnoviji firmware verzije 3.83

NetMod Configuration manager je verzija 3.3

Probaj da ga update-ujes u zavisnosti od toga sta imas. Mislim da ces tako da resis problem!
Srecno!
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: NETMOD bagovi? Ne prihvata pozive, itd...09.05.2005. u 09:10 - pre 230 meseci
Sajt im je bezveze, nema pravih informacija.

Inače, kako verzija 3.83 kada na delu sajta za Srbiju piše da je zadnja verzija 3.79? Ta verzija 3.83 je na delu sajta za Grčku, i to za hardver v.50, pa nešto nisam baš siguran da li bih smeo da flešujem sa njom.

Ne znam koju verziju hardvera i sofvera imam pošto tamo gde imam NetMod nemam kompjuter (a to je izgleda jedini način da proverim) pa bih morao da ga skidam i nosim na flešovanje. Medjutim pošto mi je default flash 700ms (koji sam odmah promenio na 250ms) onda znači da je najmanje 3.76. U pitanju je nova serija NetModa sa strujnim kablom koji se skida, koji bi to hardver trebao da bude?
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: NETMOD bagovi? Ne prihvata pozive, itd...09.05.2005. u 18:05 - pre 230 meseci
Doneo sam NetMod do kompjutera, i ništa ne reaguje (ni USB ni RS232) iako je priključen na struju. Jel neispravan, ili treba da bude spojen za centralu da bi radio? ako je ovo drugo, ne mogu da verujem da mu treba "U" linija da bih mogao da ga flešujem? Pa koja budala je zamislila da kompjuter treba da donesem do NetModa da bih ga flešovao, i to samo dok mu je ispravna linija prema centrali!

 
Odgovor na temu

duck@
Dusan Nikolic

Član broj: 15393
Poruke: 367
*.bankerinter.net.



+1 Profil

icon Re: NETMOD bagovi? Ne prihvata pozive, itd...09.05.2005. u 18:45 - pre 230 meseci
Ma site im je ehfsodnfsdnafn - moja baba ima updateovaniji site

Evo ovako izgleda stari netmod

On je Hardware version: V.30 USB ciji je najnoviji firmware verzije 3.80

Ovako izgleda novi netmod

On je hardvare version: 60 USB ciji je najnoviji firmware verzije 3.83

Sto se tice novog net moda (Obzirom na tvoj prethodni post ne verujem da imas njega) on dolazi sa ovim - 'najnovijim' firmware-om i njega nema potreba da updateujes a i ne znam cime bi moglo jer i ne postoji noviji

NE - mislim da treba da instaliras drivere i instaliras NetMod Configuration manager da bi mog'o da fleshujes firm-ware. Naravno ako to vec nisi uradio!

[Ovu poruku je menjao duck@ dana 09.05.2005. u 20:07 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: NETMOD bagovi? Ne prihvata pozive, itd...09.05.2005. u 18:56 - pre 230 meseci
Jok, proradilo je sve kad sam bocnuo običnu telefonsku liniju (analognu) umesto "U" linije.

Imam ovaj drugi, bez kabla, i kada su proradili portovi ustanovio sam da imam:
hardware version 60
software version v 3.83 serbia USB

Pošto dotični u svakom slučaju ne radi kako treba, onda bih da ga flešujem sa starijom verzijom softvera koja nema dotični bag, ali je pitanje gde da je nadjem? Na sajtu su svi flešovi (za Srbiju) za verziju hardvera v.30.
 
Odgovor na temu

duck@
Dusan Nikolic

Član broj: 15393
Poruke: 367
*.bankerinter.net.



+1 Profil

icon Re: NETMOD bagovi? Ne prihvata pozive, itd...09.05.2005. u 19:02 - pre 230 meseci
Hm pa ne znam sta da ti kazem - stvarno mi ne pada na pamet gde mozes da nadjes neki stari firmware za tu verziju hardware-a osim da probas za neki drugi model ALI - moze da se desi da ne upali, ili jos gore da pre_ebes nesto
Ako mozes malo da mi pojasnis sta ti tacno ne valja - ako mogu da ti pomognem ?!?
Mozemo i na PP da se cujemo ako nije za smaranje foruma, ili mozda prosto telefonom ako mogu da pomognem!

Pozdrav
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: NETMOD bagovi? Ne prihvata pozive, itd...09.05.2005. u 19:25 - pre 230 meseci
Update firmware-a na NetMod radim sa atupx, ali kako mogu da snimim aktuelni firmware sa NetModa na kompjuter, pre nego što ga update-ujem?
 
Odgovor na temu

duck@
Dusan Nikolic

Član broj: 15393
Poruke: 367
*.bankerinter.net.



+1 Profil

icon Re: NETMOD bagovi? Ne prihvata pozive, itd...09.05.2005. u 20:37 - pre 230 meseci
Uglavnom evo da dodam - posto sam tebi na PP nadam se delom pomog'o - a ti naravno javi sta si napravio da mogu da vide i ostali ako budu imali slican problem!

Update firmware-a moze da se uradi direktno u NetMod configration manageru (za sta je naravno potrebno da bude pored kompjutera ). Kada imas novi Firmware na kompu i ako nesto krene kako ne treba ili se nekome ne svidja MOZE da se vrati stari! Evo kako:
1. Ako je stari firmware koji treba da se vrati neki ciju verziju takodje imate na kompu moze on da se downloaduje na NetMod, i to je to.
2. Ako je taj stari bio onaj default-ni, fabricki i nesto je s_ebalo moze da se resetuje na taj. Kako - pise u eng. uputstvu strana 54.

Da tacno je @Pisac to sto kazes - moze i tako tj. preko AT komandi da se updateuje, a ima i fora sa sifrom ili ti kodom. Ta varijanta je 'najkomlikovanija' jer grci treba da ti poslaju kod koji ukucas u telefon i koji njima (grcima) prosledi tvoje informacije - verzije svega, br. telefona itd. i onda oni verovatno slicnim kodom, po principu remote update, tebi update-uju firmware!

Pozdrav svima - ko sazna nesto novo neka javi!
 
Odgovor na temu

Bojsane
Beograd

Član broj: 6140
Poruke: 349
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: NETMOD bagovi? Ne prihvata pozive, itd...11.05.2005. u 17:33 - pre 230 meseci
Citat:
duck@: HISTORY
----------

P.S. U srbiji su zastupljena dva modela Intracomovog NetMod-a:
Hardware version: V.30 USB
ciji je najnoviji firmware verzije 3.80

Srecno!


A gde je ta verzija 3.80, zar nije zadnja 3.79?

....:))))ok našao sam, a da li je to samo ( tvoj?) prevod ili ima ispravke nekih bagova?
 
Odgovor na temu

duck@
Dusan Nikolic

Član broj: 15393
Poruke: 367
*.bankerinter.net.



+1 Profil

icon Re: NETMOD bagovi? Ne prihvata pozive, itd...11.05.2005. u 20:50 - pre 230 meseci
Da ne bi ispalo da reklamiram, mada ne znam sta bih reklamirao al' ajd'

vec vidim da si nas'o! Nisam ja prevodio Firmware )) Nego je srpski - za srbiju
Pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: Fiksna telefonija :: NETMOD bagovi? Ne prihvata pozive, itd...

[ Pregleda: 3498 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.