Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Cena dekodiranja(seck.simensa)

[es] :: GSM - servisiranje :: Cena dekodiranja(seck.simensa)

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 9925 | Odgovora: 40 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

SASA M.
Pripyat

Član broj: 32850
Poruke: 3180
*.dial.InfoSky.Net.



+370 Profil

icon Re: Cena dekodiranja(seck.simensa)19.06.2005. u 05:57 - pre 229 meseci
Kako se osim servisera niko drugi nije ukljucio, rekoh da napisem neka svoja razmisljanja na ovu temu. Pored ovolikih zalbi, ja ne mogu da poverujem da se ovde pise tako da ispada da se posao jednog servisera svodi samo dekodiranje mob. telefona i da je to jedini ili bar glavni izvor vasih prihoda. Ako je tako nije ni cudno sto je za ovih 10-ak godina koliko se telefoni dekodiraju, narastao broj onih koji su videli da to mogu da rade sa minimalno ulozenih sredstava i znanja. Drugo, neko je spomenuo nesto kao: Ja sam ga naucio, sada radi za 300din tj. jeftinije od mene. To je normalno, jer si mu predao/poklonio svoje znanje tj. da mu je obuka naplatena 1000e sigurno bi i on cenio svoje znanje i ne bi dekodirao za 150-300din. S druge strane se tesko mogu informacije koje su sada lako dostupne naplacivati isto kao ranije. Kao i u vecini drugih poslova ovog ili slicnog tipa, odsekli ste jedan drugome granu na kojoj sedite. Za vas koji ste duze u poslu, normalno je da vam ovakva situacija ne odgovara i mislim da spustanje cene na 1 din. pucanj u prazno. Da bi imalo efekata, moralo bi biti masovno, u celoj zemlji, a ne samo u Beogradu. Prosto, ako vam situacija sa sadasnjom zaradom ne odgovara, logicno bi bilo da se preorjentise na posao koji donosi vecu zaradu, na posao koji zahteva vece znanje, koje ovi sadasnji novopeceni serviseri jos nemaju. Takodje ne znam koliko bi pomoglo da cene aparata za dekodiranje skoce na 1000e? Da li bi u tom slucaju broj prodatih telefona opao, one firme koja bi napravila telefon da zahteva tako skup aparat, imajuci u vidu da sada svakih par meseci izadje po neki novi model. Kome bi se isplatilo da ima 10 uredjaja po 1000e u servisu? To bi znacilo opterecenje i na njihove zvanicne servise, sto sigurno ni jednoj firmi nije cilj. Sustina otezanog dekodiranja/servisiranja(izmedju ostalog) nije zastita svih koji to rade od onih koji to tek pocinju, vec samo ovlascenih servisa od nestrucne prepravke/popravke neovlastenih lica bili oni servis ili pojedinci. Zvanicni servis(i) ce dobiti(trebalo bi) sve potrebne informacije/logistiku za pravilno servisiranje aparata. Na kraju, kada bi ti aparati toliko i kostali, mozda bi potreba za dekodiranjem nestala.
 
Odgovor na temu

[es] :: GSM - servisiranje :: Cena dekodiranja(seck.simensa)

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 9925 | Odgovora: 40 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.