Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ovislink WL1120 AP klijent, ne propusta DHCP

[es] :: Wireless :: Ovislink WL1120 AP klijent, ne propusta DHCP

[ Pregleda: 2469 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Ovislink WL1120 AP klijent, ne propusta DHCP06.05.2005. u 18:57 - pre 230 meseci
U poslednje vreme je pocelo da mi se desava nesto vrlo cudno. Ovislink ne propusta DHCP.

Ovislink je podesen kao klijent i kaci se na AP. Iza AP-a je ruter (MikroTik) sa DHCP serverom.

Ako je Ovislink podesen da preuzima svoj IP od DHCP-a, to radi, medjutim racunar koji je spojen na klijentski Ovislink ne moze da preuzme DHCP od rutera. Ovo se na nekim uredjajima desava a na nekim ne (po pravilu desava se na svim novijim uredjajima koje smo instalirali). Takodje ne moze da prodje ni PPPoE.

Kada racunaru podsim rucno IP adresu sve radi kako treba.

Probao sam isti Ovislink uredjaj u AP rezimu (spojen na ruter kablom) i on tada bez ikakvih problema propusta DHCP do racunara koji je na njega spojen wireless-om.

Probao sam firmware 3.00F i 3.00I i sa oba se isto desava.

Ovo je verovatno povezano sa drugim problemom kojisam primetio a to je da se desava da kada racunar korz ovilsink klijent trazi DHCP, upit biva poslat pod MAC adresom ovislinka a ne stvarnom MAC adresom racunara koji salje upit (medjuitm, sva kasnija komunikacija ide preko stvarnog MAC-a). Ovo moze da objasni zasto ne prolazi DHCP upit racunara, jer je ako Ovislink uputi DHCP upit sa svojim MAC-om, naravno da ne moze dobiti ispravan odgovor jer je za njegovomMAC-u vec dodeljen IP.


Da li je neko imao slicnih problema?

 
Odgovor na temu

simor
Simo Radjenovic
Wirecard AG
München

Član broj: 19175
Poruke: 366
*.panline.net.



Profil

icon Re: Ovislink WL1120 AP klijent, ne propusta DHCP08.05.2005. u 20:55 - pre 230 meseci
Valjda nije kasno...

Korisnik uvek na osnovu MAC adrese lan kartice dobije DHCP adresu od servera, posto ona salje zahtev za dodelom IP adrese, a ne AP. Ne znam jesi gledao u /var/lib/dhcp/dhcp.lease? Ne verujem da ces naci MAC adresu korisnikovog AP-a ako radi u klijent modu. A to sta ti AP na koji se korisnik kaci prikazuje je drugo, to smo mislim vec pominjali ranije. Verovatno kod ovislink klijenata zavisi od verzije firmvera.

Na AP-u koji koristimo za kacenje korisnika kad pogledam ko se sve asocirao dobijem MAC adrese nekad od LAN kartica, a nekad od AP-ova.

Mi smo imali problem da ni jedan korisnik nije mogao da dobije adresu od DHCP-a, i kad smo resetovali switcheve i par AP-ova sve je proradilo. Probaj to, mozda pomogne, ukoliko do sada nisi resio to...


 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Ovislink WL1120 AP klijent, ne propusta DHCP08.05.2005. u 21:47 - pre 230 meseci
Ma sve sam probao. Najcrnje mi je sto u mrezi imam korisnike sa istim uredjajima i kod nekih sve lepo radi a kod nekih ne.

Iance se ovaj problem pojavio kako sam stavio MikroTIk. Na drugom ruteru je sve radilo kako treba.
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Ovislink WL1120 AP klijent, ne propusta DHCP

[ Pregleda: 2469 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.