Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

iRiver N10 - vaše mišljenje?

[es] :: Multimedijalni uređaji :: iRiver N10 - vaše mišljenje?

[ Pregleda: 3046 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

uross
Beograd

Član broj: 16592
Poruke: 32
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.



Profil

icon iRiver N10 - vaše mišljenje?03.05.2005. u 17:13 - pre 231 meseci
Šta mislite o ovom MP3 player-u? Da li ga neko slučajno ima. Znam da je skup i to samo zato što je fancy, ali ga kupujem ženskoj osobi na poklon pa u tom slučaju nije minus! :)

Pošto su mi jedine opcije još Creative MuVo TX FM i iRiver 790 i 890, zanima me da li neko zna da li zaostaje tehničko-tehnološki i kvalitativno u nečemu od ova druga tri modela. Jako mi se ne sviđa npr. kada su takve stvarčice od plastike, za ovaj N10 nisam našao podatke od čega je ali liči mi na magnezijum ili aluminijum.

Razmišljao sam i o apple-u ali mi je baš bez veze što nema ni displej.

Znači zanemarivši napucanu cenu zbog dizajna da li je u skladu sa ostatkom kvalitetne iRiver ponude?
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: iRiver N10 - vaše mišljenje?04.05.2005. u 00:03 - pre 231 meseci
Imam ga ja. Kvalitet ipak opravdava višu cenu. Stvarčica deluje prilično čvsto i izdržljivo i od opcija ima sve što može zatrebati. Kućište nije samo od plastike (ima i nešto magnezijuma), ali ista (nažalost) preovlađuje. Mada, kvalitetom je daleko iznad konkurencije, bar od onih koje sam ja video. Za razliku od Creative MUVO plejera, N10 NEMA FM, pa je to jedan od nedostataka (mada meni lično ni ne treba).

Ne verujem da je potrebno neko posebno opisivanje, jer na netu postoji gomila reviewa koji se time bave.

Čak je i kutija ekstra klase, kao i dodatna oprema.

Ono što je u samom startu loše je koncepcija - naime, N10 nije namenjen da radi kao flash disk i pored postojanja takve memorije. Znači, ne pojavljuje se kao dodatni disk u sistemu, već se sva manipulacija fajlovima obavlja kroz softver, specijalno napravljen za tu priliku, a koji je ograničen.

Moje mišljenje - katastrofa.

Ali, pošto se na internetu organizovala prava mala revolucija sa ciljem iznuđivanja novog firmvera, isti je ubrzo izbačen i može se skinuti sa zvanične prezentacije. :)
Naravno, osim ove mogućnosti, firmver donosi i neke nove opcije. Tako i ovaj inicijani nedostatak, lako biva otkonjen. :)

Kvalitet zvuka je odličan i dodatno se može podešavati preko ugrađenog ekvilajzera. Način navigacije kroz menije je blago debilan, ali to je već stvar ukusa. Izgled prosto nije potrebno komentarisati - fantastičan je.

Na kraju, ono najbitnije - ako je za žensku osobu, cenu je već opravdao.
PREPORUKA!

Pozdrav
 
Odgovor na temu

pajaja
Beograd

Administrator
Član broj: 41598
Poruke: 3430
*.215.EUnet.yu.

Jabber: pajaja@elitesecurity.org
ICQ: 253317269


+144 Profil

icon Re: iRiver N10 - vaše mišljenje?04.05.2005. u 18:37 - pre 230 meseci
Takodje glas za iRiver...
Ja imam iFT 595 i savrsen je
imo sam prilike da probam i N10.
ako ti smeta sto nema radio onda ti preporucujem da pogledas neki drugi model ( takodje iRiver.. )

xxx
mali mali mali kamičak...nebo plave boje.
In Memoriam: Madzone Zeka(15.09.2005-16.09.2005)
 
Odgovor na temu

[es] :: Multimedijalni uređaji :: iRiver N10 - vaše mišljenje?

[ Pregleda: 3046 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.