Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako da uradim stampanje-posebno-jeftino?

[es] :: Izdavaštvo :: Kako da uradim stampanje-posebno-jeftino?

[ Pregleda: 4733 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Milan Nikolic
Beograd

Član broj: 39042
Poruke: 158
*.yubc.net.

Jabber: lenche@yubc.net


Profil

icon Kako da uradim stampanje-posebno-jeftino?03.05.2005. u 10:54 - pre 231 meseci
Molim da mi neko objasni kako da napravim jednu stvar.
Imam oko 30 fajla za stampanje u boji formata A4.
To su slike programskih uredjaja, koje su namenjene za pravljenje sablona studijskog povezivanja koji bi se nalazio na slikama na zidu.
Te slike zelim da budu u boji a da budu jeftine jer trazim najprostiju opciju.
Trabaju mi slike odnosno papir koji ce biti slobodno najtanji sto je moguce, ali samo da bude masan papir, kao proste stranice - kao naprimar prve stranice HaloOglasa ili iz bilo kakvih casopisa znaci samo da je masan papir.
To mi je vazno zato sto sablone tih uredjaja sa slika, postavljacu/lepicu na deblju podlogu naprimar dascice, i zato mi je bitno da je masan papir zbog neupijanja lepka, a i lepseg izgleda. Slicno kao kada se kasiraju ikone, tada se uzme bilo koji papir sa slikom ikone naprimer sa kalendara ili iz casopisa, potom se zalepi slika na ravnu podlogu daske i potom sve izlakira, takav posao obavezuje masan papir zbog dakle neupijanja vlaznosti.

Kako da uradim najjeftinije stampanje da otstampam tridesetak A4 formata takvog nekog najjeftinijeg masnog papira? Cuo sam da je lasersko stampanje najbolje ali ja nemam pojma da li se to ili nekako drugacije isplati.
Predpostavljam da ima nacina da se to uradi jeftino jer vidjam masu raznih takvih papira svuda kao oglasi po zidovima, reklamice, brosurice, pa neki masni papiri na jeftinim novinama itd.
Zna li neko sta mi je najbolje ciniti?
Hvala i sretni praznici
Milan Nikolic
Ono što mislim da znam, može biti interesovanje za mnogo više.
 
Odgovor na temu

zevsmms
Novi Sad

Član broj: 58724
Poruke: 16
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: Kako da uradim stampanje-posebno-jeftino?18.05.2005. u 23:05 - pre 230 meseci
Pa najbolje ti je da stavis 2x A4 na A3 format i odneses na difitalnu stampu ili kako bi nas naord rekao cesto na kolor laser ali i tu postoji razlika u kvalitetu a ne toliku u ceni

1. HP digi offset INDIGO masina
2. HP color laser
3. XEROX color laser (ima mali problem sa stampom veci povrsina u jednom tonu)

trebao bi to odstampati na 300g kunstdruku. razlika u ceni stampe i ceni papira je 3% sto je smesno malo.

Tako odstapano odeneses na plastifikaciju i odna iseces na pola, nalepite dascie ili sta vec i onda je to vecito a nekosta vise od 1000 - 1200 din ceo posao!


:)
 
Odgovor na temu

Milan Nikolic
Beograd

Član broj: 39042
Poruke: 158
*.yubc.net.

Jabber: lenche@yubc.net


Profil

icon Re: Kako da uradim stampanje-posebno-jeftino?05.08.2006. u 11:57 - pre 215 meseci
Tridesetak ovakvih slika. Gde da odem da mi se uradi to, zna li neko gde je najbolje?


Ono što mislim da znam, može biti interesovanje za mnogo više.
 
Odgovor na temu

Milan Nikolic
Beograd

Član broj: 39042
Poruke: 158
*.yubc.net.

Jabber: lenche@yubc.net


Profil

icon Re: Kako da uradim stampanje-posebno-jeftino?06.08.2006. u 11:06 - pre 215 meseci
Ne bi hteo da otvaram novu temu za ovu stvar što me sada zanima.

Treba mi rešenje za podešavanje slike pred štampanje, naime, radi se o tome da kada prosto pokrenem print, slika mi biva podešena u mdi fajl, a sa time smanjena veličina fajla uvek na oko pedesetak KB. Tako da sliku koju sam imao od stotinak ili nekoliko stotina KB, prebaci mi na takav nivo da odmah postane uočen gubitak na kvalitetu slike.

Poznanik mi jedan reče preko telefona, da je mogućno jedno rešenje, da se fajl pred štampanje sačuva i podesi u PDF, te tako sa time ostaje potpuna veličina fajla koji će se štampati.
Nisam saznao koji program omogućuje tu stvar, a sve što trenutno imam od programa ne može nikako drugačije da mi podesi fajl za štampanje osim u pomenuti MDI.

Možda postoji neki način?
Pomozite.

Ono što mislim da znam, može biti interesovanje za mnogo više.
 
Odgovor na temu

[es] :: Izdavaštvo :: Kako da uradim stampanje-posebno-jeftino?

[ Pregleda: 4733 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.