Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Malo o integraciji..

[es] :: Advocacy :: Malo o integraciji..

[ Pregleda: 2160 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Malo o integraciji..30.04.2005. u 05:19 - pre 230 meseci
Nešto malo listam MSDN i gledam šta to ima kod Bila.. npr. SQL Server 2005.
Citat:
To illustrate this take a look at the code snippet below. It would work fine in a client-side application, Web application, or a middle-tier component; it turns out that it will also work just fine inside SQLCLR.

Code:

C#
// Connection strings shouldn't be hardcoded for production code

 using(SqlConnection conn = new SqlConnection(
  "server=MyServer; database=AdventureWorks; user id=MyUser; password=MyPassword")) {
  conn.Open();

  SqlCommand cmd = new SqlCommand(
                     "SELECT Name, GroupName FROM HumanResources.Department", conn);
  
  SqlDataReader r = cmd.ExecuteReader();
  while(r.Read()) {
    
    // Consume the data from the reader and perform some computation with it
  }
}


Momci, kako ide kod vas na Linuxu, koliko ono tehnologija, alata, jezika i ko-zna-čega-sve-ne mora da se koristi za desktop, web, baze podataka..? Kako to izgleda u pogledu potrebnih ljudi, vremena i slično (= kad se sve to preračuna u $$$)?

Jok, nije to kupusara :)
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

_owl_

Član broj: 318
Poruke: 1043
*.vdial.verat.net.



+3 Profil

icon Re: Malo o integraciji..30.04.2005. u 17:17 - pre 230 meseci
Java sasvim fino radi na Linux-u (a znas ona ima JDBC). Koja je poenta ovog posta (ja nagadjam ali si izgleda dao potpuno pogresnu argumentaciju). Sedi malo iskuliraj, duboko udahni pa izdahni, smisli odgovor pa raspali po tastaturi.
Owl
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Malo o integraciji..30.04.2005. u 18:25 - pre 230 meseci
OK, ako nije jasno, da rastumačimo dodatno: .NET, pored SQL Servera (koji je naveden kao primer), dobija podršku u praktično svim ostalim MS proizvodima - od komandne linije, preko desktop i web aplikacija, SQL i Exchange servera, pa do samog Longhorna u kome će dosta toga da se oslanja na .NET.

How about that?

Ili malo drugačije, npr. web: (ASP).NET polako ali sigurno postaje "technology of choice" na Windowsu kad se radi o webu, a čini mi se da Java to ne uspeva da postigne u tolikoj (ma ni blizu) meri na Linuxu.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: Malo o integraciji..30.04.2005. u 19:52 - pre 230 meseci
Citat:
degojs: a čini mi se da Java to ne uspeva da postigne u tolikoj (ma ni blizu) meri na Linuxu.


Precisely :)

I BTW koje to sve linux distribucije (od poznatijih) imaju integriran Java runtime (i to onaj pravi, od Suna, ne Caffe ili neko sl. govance :)? Ja ih još nisam našao....

.NET unazad 9 mjeseci dolazi predinstraliran sa win (XP od SP2, server 2003 i bez SP1, win x64 također po defoultu...)

A mislim da sam čuo da će od ove godine i većina linux distribucija imati mono predinstaliran, vjerojatno jer će ubrzo postati i core dio GNOME 3.0 i jerbo je pod GPLa a ne pod nekom khm-khm Sunovom licencom :)
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Malo o integraciji..30.04.2005. u 20:26 - pre 230 meseci
Citat:
A mislim da sam čuo da će od ove godine i većina linux distribucija imati mono predinstaliran, vjerojatno jer će ubrzo postati i core dio GNOME 3.0 i jerbo je pod GPLa a ne pod nekom khm-khm Sunovom licencom :)


Uh, znači lagana pušiona za Javu na sve strane.. :)

Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

axez

Član broj: 1021
Poruke: 1388
*.nat-pool.nsad.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Malo o integraciji..30.04.2005. u 21:29 - pre 230 meseci
Citat:
Sundance: Precisely :)

I BTW koje to sve linux distribucije (od poznatijih) imaju integriran Java runtime (i to onaj pravi, od Suna, ne Caffe ili neko sl. govance :)? Ja ih još nisam našao....



Slackware recimo.
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: Malo o integraciji..04.05.2005. u 10:35 - pre 230 meseci
Citat:
axez: Slackware recimo.


Ajd mi daj još malo zvučnijih imena. Siguran sam da znaš.
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Malo o integraciji..

[ Pregleda: 2160 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.