Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

problem kod Windows 98 se

[es] :: Windows desktop :: problem kod Windows 98 se

[ Pregleda: 2786 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Josip Kačunić
Split

Član broj: 56466
Poruke: 5
*.kbf-st.hr.



Profil

icon problem kod Windows 98 se28.04.2005. u 10:54 - pre 231 meseci
Iman jedan mali problem. Naime win 98 SE mi ne pripoznaje i ne otvara nijedan dokumenat koji u sebi sadrži znakove Č,Ć,Ž,Š već im svaki put moran prominit naziv na drugome računalu ne unoseći takve znakove da bi ih uspija otvorit na svome računalu. Kako riješit problem?
 
Odgovor na temu

VRKY

Član broj: 21087
Poruke: 4690
*.adsl.net.t-com.hr.



+8 Profil

icon Re: problem kod Windows 98 se28.04.2005. u 11:13 - pre 231 meseci
Poigraj se malo s Regional and Language Options (Control Panel>Regional and Language Options)...
 
Odgovor na temu

Josip Kačunić
Split

Član broj: 56466
Poruke: 5
*.kbf-st.hr.



Profil

icon Re: problem kod Windows 98 se30.05.2005. u 13:17 - pre 229 meseci
Stvar je jednostavna! Ako netko naleti na ovaj problem evo uputa za riješenje problema: 1. znaj da si pogriješio pri instalaciji prvi put (propustija si odabir države i na taj način fontove čćžšđ) 2. uzmi instalacijski cd od WIN 98 SE i nanovo ga instaliraj iz postojećih Windowsa tako da ne moraš formatirati cili HDD) 3. pri instalaciji pripazi da odabereš zemlju u kojoj se nalaziš KRAJ!!!!!!!!
 
Odgovor na temu

Andreavk
Beograd

Član broj: 49047
Poruke: 222
*.yubc.net.



Profil

icon Re: problem kod Windows 98 se30.05.2005. u 14:27 - pre 229 meseci
My computer > C: > Windows Font > klikni na bilo koji font u tom folderu - posle toga bi trebalo da prepoznaje
....ali ako npr. hoces da imas datum u taskbaru na cirilici a umesto toga ti se pojave "kuke i motike" prilikom instalacije ili reinstalacije treba da za zemlju odaberes NONE - imala sam taj problem na win98
 
Odgovor na temu

pbenka
Bački Petrovac

Član broj: 41366
Poruke: 506
*.ftn.ns.ac.yu.



+54 Profil

icon Re: problem kod Windows 98 se31.05.2005. u 10:41 - pre 229 meseci
E sa win98 nije stvar tako jednostavna kao sa winxp. Kao što reče Josip, najbolje stvar rešiti prilikom instalacije. Međutim, većina koja nije iskusna u tome ili kad ti to neko instališe koji neće da se bakće, tera instalaciju po defaultu, i onda nemaš podršku u sistemskim fontovima prilagođeno našem području. Stvar može da se popravi, imam jedan zip fajl sa uputstvom i potrebnim fajlovima koji ti mogu poslati. "težak" je oko 500 kb.

Međutim, moj savet je da se izbegava korišćenje naših slova u nazivu fajla, upravo zbog ovih problema. Možete onda zamisliti kad ti neki lik donese fajl sa nazivom u ćirilici :)
Pavel - yt7ta
 
Odgovor na temu

Andreavk
Beograd

Član broj: 49047
Poruke: 222
*.yubc.net.



Profil

icon Re: problem kod Windows 98 se31.05.2005. u 15:35 - pre 229 meseci
Ja sam imala taj problem u win98 i resila ga bas tako - znaci za citanje nase cirilice i latinice za zemlju kod instalacije izabrati None. Ako se koriste fontovi za jednokratnu upotrebu - taj font snimis na disketu i drzis ga otvoren dok radis sa njim. Ako se koriste nestandardni fontovi u Wordu obavezno ici u Tools > Options i na Save cekirati 'Embed True type fonts' pa OK - ovo ce povecati velicinu dokumenta ali omogucava da neko ko nema instaliran koristen font vidi taj dokument onako kako on stvarno izgleda.
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: problem kod Windows 98 se31.05.2005. u 16:26 - pre 229 meseci
Po mom mišnjenju, korišćenje Unicode u nazivu fajlova treba OBAVEZNO izbegavati. Konkretno, CDFS (sistem zapisa na CD/DVD-u) NIJE kompatibilan sa unicode standardom i kad-tad će Vam napraviti problem od toga.

Video sam to mnogo puta i, verovali ili ne, sa nekih diskova, podaci nikada nisu izvađeni. Ovo je ektreman slučaj, ali Vam to nikako ne treba. Ustvari, uopšte ne vidim razlog za insistiranje za Unicode-om u nazivu.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: problem kod Windows 98 se

[ Pregleda: 2786 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.