Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Putevi evolucije

[es] :: Vodič za učenje :: Seminarski radovi :: Putevi evolucije

[ Pregleda: 2325 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

palaeos
Miodrag Glisic
Beograd

Član broj: 56553
Poruke: 3
195.178.39.*



Profil

icon Putevi evolucije27.04.2005. u 13:27 - pre 231 meseci
Cao narode!
Student sam paleontologije,a znanje engleskog mi je oskudno,pa nisam bas u mogucnosti da koristim stranu literaturu...Postoje li neki sajtovi na srpskom,hrvatskom , bosanskom ili crnogorskom jeziku (pravi sam poliglota sto se toga tice)!!!:)??? Moze li mi ko napisati malo opsirnije o konvergentnoj evoluciji,divergentnoj , paralelizmu i homeomorfama...
 
Odgovor na temu

palaeos
Miodrag Glisic
Beograd

Član broj: 56553
Poruke: 3
195.178.39.*



Profil

icon Re: Putevi evolucije28.04.2005. u 17:44 - pre 231 meseci
??????
 
Odgovor na temu

hakinen
kragujevac

Član broj: 30133
Poruke: 1182
*.kg.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Re: Putevi evolucije29.04.2005. u 11:00 - pre 230 meseci
Steta sto nisi gledao sinoc emisiju na svitelu ( svilajnacka televizja ), u kojoj su izveli zakljucak da evolucije nije bilo, vec da smo stvoreni od nekog viseg bica!!! Kao dokaz tim tvrdnjama, navodi se to da ne postoje prelani oblici koji bi omogucili evoluciju, i to da su svi dokazi evolucionista odbaceni!!! Pa ti vidi!!! Moje licno misljenje je da je bilo evoluciju, i da nas niko nije stvorio vec smo se stvorili sami!!! Ne pratim ovo podrucje bas tako da nema linkova za tebe!!!
ZASTAVA 750LE poslednja serija 85god 950.000 primerak!
 
Odgovor na temu

zaraza

Član broj: 19938
Poruke: 1139
*.ptt.yu.



+4 Profil

icon Re: Putevi evolucije29.04.2005. u 11:03 - pre 230 meseci
kako nema prelaznih oblika? to smo ja ti, ona dzukela na ulici, vo, macka itd...evolucija nije proces koji ide u krug vec u jednom smeru...kada jedan oblik 'iznedri' neki drugi savrseniji on vise nema razloga da postoji.,...
 
Odgovor na temu

hakinen
kragujevac

Član broj: 30133
Poruke: 1182
*.kg.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Re: Putevi evolucije29.04.2005. u 11:57 - pre 230 meseci
Ok, a sta je sa majmunima... Ako su oni jedan od prelaznih oblika u nasoj evoluciji sto smo se onda mi usavrsili a majmun ostao majmun.. sto i on nije postao covek :-)
ZASTAVA 750LE poslednja serija 85god 950.000 primerak!
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.yubc.net.



+7173 Profil

icon Re: Putevi evolucije29.04.2005. u 12:08 - pre 230 meseci
Zato sto mu nije bilo potrebno da se usavrsi na taj nacin... kao sto ni pacov nije evoluirao u covekolikog pacova vec takav kakav jeste on sasvim solidno izdrzava uslove prirode i mnozi se odlicno. Evolucija se konstantno desava, a neka vrsta se menja u pravcu koji joj omogucava bolje prezivljavanje i dominaciju na odredjenoj povrsini.

Majmun NIJE prelazni oblik u evoluciji coveka, bar ne danasnji majmun - covek i danasnji majmun imaju zajednicke pretke, koji su i te kako daleko danas kao vrsta od modernih primata, kako coveka tako i od danasnjih majmuna.

@hakinen...

Citat:

Steta sto nisi gledao sinoc emisiju na svitelu ( svilajnacka televizja ), u kojoj su izveli zakljucak da evolucije nije bilo, vec da smo stvoreni od nekog viseg bica!!! Kao dokaz tim tvrdnjama, navodi se to da ne postoje prelani oblici koji bi omogucili evoluciju, i to da su svi dokazi evolucionista odbaceni!!! Pa ti vidi!!! Moje licno misljenje je da je bilo evoluciju, i da nas niko nije stvorio vec smo se stvorili sami!!! Ne pratim ovo podrucje bas tako da nema linkova za tebe!!!


Hajde ovako - cak i da pretpostavimo da "prelaznih" oblika izmedju fosila i danasnjih zivotinja nema (iako ih ima, i to u velikim kolicinama i nalaze se u muzejima) kakav je to dokaz "da smo stvoreni od viseg bica"

To bi bilo kao da ti tvrdis "Pesaka je udario kamion sa prikolicom", ja kazem "nije tacno, ja nisam uspeo da vidim prikolicu" i mi izvucemo dokaz da je pesaka udario BMW Z3 kabriolet sa pokvarenim farovima.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

hakinen
kragujevac

Član broj: 30133
Poruke: 1182
*.kg.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Re: Putevi evolucije30.04.2005. u 00:18 - pre 230 meseci
Odlicno ti je ovo poredjenje Ivane!!! Ma moje licno misljenje je da evolucija postoji, i da se ona razvija, a ono za majmune to je ubacio moj burazer koji ima sasvim suprotno misljenje od mene!! Nemoguce da nas je stvorio neko savrseni, jer taj savrseni bi se do sada sto puta pojavio, i moje licno misljenje je da je biblija, crkva ... samo jedan veliki produkt ljudske maste kao opravdanje postojanja svega!!!
ZASTAVA 750LE poslednja serija 85god 950.000 primerak!
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za učenje :: Seminarski radovi :: Putevi evolucije

[ Pregleda: 2325 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.