Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

[Veterina]: Bolestan papagaj (tigrica)

[es] :: Nauka :: [Veterina]: Bolestan papagaj (tigrica)

Strane: 1 2

[ Pregleda: 33461 | Odgovora: 28 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: [Veterina]: Bolestan papagaj (tigrica)10.01.2015. u 14:41 - pre 112 meseci
Uzgred, ti sama odluči, ovo nije ništa pod moranje... ja sam imao tigricu i nosio kod veterinara i svejedno je uginula, a veterinar nije imao pojma šta se dešava, njegovi pomoćnici još manje... jbg. :(
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: [Veterina]: Bolestan papagaj (tigrica)10.01.2015. u 15:08 - pre 112 meseci
Cisto kao neki info.Govor tela: Kako ptice komuniciraju


http://njuska.com/govor-tela-kako-ptice-komuniciraju/
 
Odgovor na temu

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: [Veterina]: Bolestan papagaj (tigrica)10.01.2015. u 15:09 - pre 112 meseci
Oživljena tema posle deset godina, mislim da je šampion
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: [Veterina]: Bolestan papagaj (tigrica)10.01.2015. u 16:12 - pre 112 meseci
^^Ovaj problem je uvek aktuelan... biće i deset godina kasnije.
 
Odgovor na temu

superbaka

Član broj: 5290
Poruke: 2924



+1298 Profil

icon Re: [Veterina]: Bolestan papagaj (tigrica)10.01.2015. u 16:44 - pre 112 meseci
to sto ne moze da stoji na jednu nogu je mozda posledica povredjivanja usled pada, i ne bi trebalo da bude povezano... simptomi koje si opisala zajedno sa ucestaloscu ne mora da znace da je navukao neku infekciju... nekako mi to lici na problem sa hranom, prenatrpan zeludac recimo i slicno... u svakom slucaju, obrati se veterinaru, cuo sam da u Nisu ima veoma dobrih ambulanti za male zivotinje... i obrati paznju da li se papagaj prejeda, ili je mozda hrana losa (plesniva, suva, pokvarena...), ili mu mozda dajes da jede nesto sto ne bi smeo, pa mu fermentira ili pravi neke druge probleme sa zeludcem...
 
Odgovor na temu

angelina tigrica
bih

Član broj: 330434
Poruke: 2
31.223.139.*



Profil

icon Re: [Veterina]: Bolestan papagaj (tigrica)03.09.2015. u 17:08 - pre 104 meseci
Zdravo svima.
Molim vas za pomoć, da mi kažete vasa mišljenja. Dok ja ne pronađem veterinara koji se razumije u papagaje, posebno ove male. Kupila sam dvije tigrice prije sest dana,trenutno se navikavamo jedni na druge.Stari si tri mjeseca. Istaživala sam o njima ali opet to nije dovoljno, ipak je potrebno i iskustvo. Mislim da mi je jedan papagaj bolestan pošto se stalno češe. Čak ga je i ovaj drugi počeo češkati po glavi. Mirni su kada vide da mi obraćamo pažnju na njih. Kada vide da mi pričamo i da ih ne gledamo oni pjevuše. Mada nisu se privikli na nas, nadam se da hoće uskoro. Izgleda kao da se ovom papagaju ljušti koža, kao da ima, da kažem, perut. Kada se češe to bijelo ispada. Mislim da to nije normalno. Ovaj drugi to ne radi. Ne znam mogu li ja nekako da im pomognem. http://static.elitesecurity.org/sad.gif
" Mogu osvojiti svijet jednom rukom, dok me ti držiš za drugu." M.S.
 
Odgovor na temu

smsoft
Kraljevo

Član broj: 118585
Poruke: 390
*.dynamic.sbb.rs.



+80 Profil

icon Re: [Veterina]: Bolestan papagaj (tigrica)03.09.2015. u 21:45 - pre 104 meseci
Imam tigricu (tigra) vec deset godina. Oni odbacuju deo perja (mitarenje) nekoliko puta u godini, ovaj moj bude skoro celav na celu. Mozda je to u pitanju. Svakakvih uputstava ima, ali evo moje iskustvo. Jede sve zivo, od kackavalja, papira, mesa, pa sve do grafita sa olovke i zdrav je potpuno. Mislim da je tajna zdravlja kao i kod ljudi, u pokretu. Moj provodi dobar deo dana van kaveza, leti po stanu, u dobroj je formi, a vecinu vremena provodi nekome na ramenu. Dakle, sto pre da se pripitome i da lete...inace njihova zivotna dob je do 18 godina. Vazno je da su ptice vesele i da im je cisto okruzenje, hrana i voda...
"With SM Soft, one's never alone."
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: [Veterina]: Bolestan papagaj (tigrica)04.09.2015. u 07:29 - pre 104 meseci
Moguće je i da ima parazite, pogotovo što je tek kupljen, ko zna u kakvim je uslovima pre toga živeo, ali to ipak najbolje da veterinar pogleda.
 
Odgovor na temu

angelina tigrica
bih

Član broj: 330434
Poruke: 2
31.223.139.*



Profil

icon Re: [Veterina]: Bolestan papagaj (tigrica)05.09.2015. u 16:31 - pre 104 meseci
Hvala vam mnogo. Uskoro ih vodim na pregled, saznala sam da imamo jednog veterinara koji se razumije u ptice :-)
Još ih nisam počela puštati van kaveza, kažu da treba prvo sačekati da se priviknu na nas. Dajem im i svježe voće i povrće ali oni to nece da jedu. Sipina kost im isto nije zanimljiva. Dok ovu hranu za ptice baš jedu i dajem im isto i vitamine i to hoće. Nadam se da je mitarenje u pitanju. Negdje sam čitala da i od vrućine počinje mitarenje, a kod mene u stanu je vruće. Nisam primjetila veće opadanje perja ali im izbija po glavi, ne znam bas tačno kako da se izrazim, kao bijele perkice- samo ta osnovna grana perja :-/ Zvuči glupo ali ne znam kako da opišem drugačije.
Ubacujem im u kavez i kadicu za kupanje, mada sam primjetila da ne vole da silaze na dno kaveza.


" Mogu osvojiti svijet jednom rukom, dok me ti držiš za drugu." M.S.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: Nauka :: [Veterina]: Bolestan papagaj (tigrica)

Strane: 1 2

[ Pregleda: 33461 | Odgovora: 28 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.