Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Neka dobra knjiga od Stivena Hokinga?

[es] :: Fizika :: Neka dobra knjiga od Stivena Hokinga?

[ Pregleda: 5700 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Cracker
Beograd

Član broj: 40086
Poruke: 198
195.252.86.*



+6 Profil

icon Neka dobra knjiga od Stivena Hokinga?22.04.2005. u 01:57 - pre 231 meseci
Da li ima neko da mi preporuci neku knjigu od njega jer me interesuju price o kosmosu?
 
Odgovor na temu

tomkeus

Član broj: 40478
Poruke: 503
213.244.197.*



+6 Profil

icon Re: Neka dobra knjiga od Stivena Hokinga?22.04.2005. u 10:09 - pre 231 meseci
Stiven Hoking je do sada napisao: "Kratku istoriju vremena", "Crne rupe i bebe vaseljene" (ovo su u stvari transkripti njegovih javnih predavanja) i "Kosmos u orahovoj ljusci". Možda je napisao još nešto ali je to onda neki totalni undeground. Pročitao sam sve tri knjige i mogu ti reći da nisam preterano oduševljen. U svom pokušaju da stvari približi čitaocu Hoking ih toliko banalizuje da one više nemaju nikakvog smisla, tako da ako nešto hoćeš da saznaš ove knjige ti i nisu baš neki izvor.
 
Odgovor na temu

Cracker
Beograd

Član broj: 40086
Poruke: 198
*.beotel.net.



+6 Profil

icon Re: Neka dobra knjiga od Stivena Hokinga?22.04.2005. u 10:16 - pre 231 meseci
Hoces da kazes da su objasnjenja suvise izdetaljisana nepotrebnim stvarima ili mozda da se bavi samo prostijim stvarima?

Onda jel ima neka dobra knjiga na tu temu za prosecnog poznavaoca kosmosa, unapred hvala.
 
Odgovor na temu

Black_eyed
Black_eyed
Kać (pored Novog Sada)

Član broj: 24662
Poruke: 841
*.nspoint.net.



+110 Profil

icon Re: Neka dobra knjiga od Stivena Hokinga?22.04.2005. u 11:52 - pre 231 meseci
Kosmos je prilicno siroka oblast, sta te najvise interesuje ?

Hoking je vodeci teorijski astrofizicar i njegove knjige su usmerene u tom pravcu. Svakako procitaj "Kratku istoriju vremena", ne verujem da ces se pokajati.

Uvek ti ostaje klasik u toj oblasti , "Kosmos" od Karla Segana, OBAVEZNO !!!
...It's nothing very special...
Try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations.

Monty Python's The Meaning of Life
 
Odgovor na temu

Cracker
Beograd

Član broj: 40086
Poruke: 198
195.252.86.*



+6 Profil

icon Re: Neka dobra knjiga od Stivena Hokinga?22.04.2005. u 12:28 - pre 231 meseci
Interesuju me opste stvari....drugom recju sve, ali bez nekog preteranog detaljisanja (tj. bez formula iz fizike :-).
Npr: Crne rupe, kako je nastao kosmos, zvezde, koji je uzrok svemu tome, zasto i tako to...
 
Odgovor na temu

tomkeus

Član broj: 40478
Poruke: 503
*.vdial.verat.net.



+6 Profil

icon Re: Neka dobra knjiga od Stivena Hokinga?22.04.2005. u 16:34 - pre 231 meseci
Citat:
Cracker: Hoces da kazes da su objasnjenja suvise izdetaljisana nepotrebnim stvarima ili mozda da se bavi samo prostijim stvarima?

Onda jel ima neka dobra knjiga na tu temu za prosecnog poznavaoca kosmosa, unapred hvala.


Ne. Nećeš imati ama baš nikakvih problema da shvatiš šta on pokušava da ti kaže, međutim, previše se služi poređenjima i na kraju tim poređenjima zatrpa suštinu. Barem meni ovo smeta (možda i zato što sam ovo čitao kada sam znao nešto diferencijalne geometrije i OTR pa mi je zbog toga delovalo glupo).
 
Odgovor na temu

Aleksandar Marković
Part Time Freelance Journalist

Član broj: 219
Poruke: 5220
*.mediaworksit.net.

Sajt: www.akcenat.info


+8 Profil

icon Re: Neka dobra knjiga od Stivena Hokinga?22.04.2005. u 16:54 - pre 231 meseci
OT
http://www.elitesecurity.org/tema/62486
 
Odgovor na temu

Cracker
Beograd

Član broj: 40086
Poruke: 198
195.252.86.*



+6 Profil

icon Re: Neka dobra knjiga od Stivena Hokinga?22.04.2005. u 18:33 - pre 231 meseci
Hvala na linku, odlican je.

P.S. nemojte neko vreme da brisete ovu temu!
 
Odgovor na temu

Not now, John!

Član broj: 231
Poruke: 1318
*.teol.net.



+4 Profil

icon Re: Neka dobra knjiga od Stivena Hokinga?22.04.2005. u 21:40 - pre 231 meseci
Ja bih ti preporučio i knjigu "Vasiona Sivena Hokinga" Dejvida Filkina. To je knjiga po kojoj je snimljena serija na BBC. Napisana popularno i razumljivo.
"I'd take the awe of understanding over the awe of ignorance any day."
- Douglas Adams
 
Odgovor na temu

SHCkabbio_[2hot]
Predrag Radenkovic
Pirot

Član broj: 13966
Poruke: 25
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Neka dobra knjiga od Stivena Hokinga?29.04.2005. u 13:53 - pre 231 meseci
"Vasiona Stivena Hokinga" je veoma zanimljiva medjutim ako si ucio i razumeo fiziku u cetvrtom razredu bice ti i suvise banalna zbog toga sto je namenjena sirokom krugu citalaca pa nema nikakvih naucnih objasnjenja i sve izgleda tako prosto (iako nije bas tako). Inace u toj knjizi se kaze da je sugerisano Stivenu Hokingu da prilikom pominjanja jedne formule gubi polovinu citalaca te je on "svesno" spomenuo samo osnovnu relacuju E=mc*c i nista drugo.

Medjutim moze se koristiti kao jedan rezime svega sto se uci iz fizike u srednjoj skoli, doduse ne toliko strucan. Za opustanje je dobra.
 
Odgovor na temu

Cracker
Beograd

Član broj: 40086
Poruke: 198
*.beotel.net.



+6 Profil

icon Re: Neka dobra knjiga od Stivena Hokinga?30.04.2005. u 23:08 - pre 231 meseci
Iskren da budem ni ja ne volim kad je u knjizi mnogo formula. Ne znam da li je nekom poznata knjiga od francuskog filozofa Voltera "Filoznof koji ne zna" ali ja volim takvu literaturu. Ona se ne bavi toliko astronomijom koliko se bavi nekim opstim pitanjima koja svakog interesuju. Npr.: covekovim postojanjem, njegovom ulogom u kosmosu, uzrokom svega, pitanjem ima li Boga ili ne, kritikom Biblije itd. Ako neko zna neke slicne knjige takodje moze da ih preporuci.
 
Odgovor na temu

[es] :: Fizika :: Neka dobra knjiga od Stivena Hokinga?

[ Pregleda: 5700 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.