Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Wap i Random Problem

[es] :: PHP :: Wap i Random Problem

[ Pregleda: 2587 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

m_k
Sarajevo [BiH]

Član broj: 29364
Poruke: 340
85.158.38.*

Sajt: www.mkscripts.net


Profil

icon Wap i Random Problem20.04.2005. u 21:39 - pre 231 meseci
Kako da napravim da na mobitelu prikazujem random poruke iz DB. Probao sam sa ORDER BY RAND() i sa ovom kodom:
Code:
$kat = $_GET['id'];
include ("../config.php");
include ("../connect.php");
$poruka_db_kat = mysql_query("SELECT ID FROM `mk_sms_poruke` WHERE id_kategorije='$kat'");
while ($row = mysql_fetch_array($poruka_db_kat, MYSQL_ASSOC))
    {
        $id_kat_por[] = $row['ID'];
    }
$rand = rand(0, sizeof($id_kat_por));
$rand = $id_kat_por[$rand];
$poruka_db = mysql_query("SELECT ID, sms_poruka FROM `mk_sms_poruke` WHERE ID='$rand' LIMIT 1");
while ($row = mysql_fetch_array($poruka_db, MYSQL_ASSOC))
    {
        echo $row['sms_poruka']."<br/><b>ID: ".$row['ID']."</b><br/>";
    }

ali mi uvijek vrti istu poruku. Zna li neko u cemu je fazom. Radi se o wap stranici.
May the force be with you...
 
Odgovor na temu

m_k
Sarajevo [BiH]

Član broj: 29364
Poruke: 340
85.158.39.*

Sajt: www.mkscripts.net


Profil

icon Re: Wap i Random Problem21.04.2005. u 07:23 - pre 231 meseci
Skontao sam problem ali ne znam riješenje. Izgleda da se na mobitelu stranica ne refreshuje kada kliknem na next vec se ucita ona koju je mobitel prethodno zapamtio.
May the force be with you...
 
Odgovor na temu

Br@nkoR
http://localhost

Član broj: 2597
Poruke: 1603

Sajt: localhost


+23 Profil

icon Re: Wap i Random Problem21.04.2005. u 07:42 - pre 231 meseci
Pa ti onda šalji header kojim ćeš sprečiti keširanje stranice ili postavi odgovarajući meta tag u wml stranicu.
Banned - Not available
 
Odgovor na temu

m_k
Sarajevo [BiH]

Član broj: 29364
Poruke: 340
85.158.38.*

Sajt: www.mkscripts.net


Profil

icon Re: Wap i Random Problem21.04.2005. u 08:45 - pre 231 meseci
Mozes li mi to molim te malo objasniti i dati neki primjer jer mi wml ne ide najbolje.
May the force be with you...
 
Odgovor na temu

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

Član broj: 7594
Poruke: 2458
*.ptt.yu.

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: Wap i Random Problem21.04.2005. u 09:16 - pre 231 meseci
A kako ti ide citanje tutorijala i knjiga?!?

Mislim, stvarno ne kapiram, radis wap sajt(ove), vec mesecima pratim kako postavljas WAP/PHP teme i pitanja, a ocigledno pritom nisi nasao za shodno da investiras malo svog vremena u citanje osnovne literature. A to se iz aviona vidi po pod-pitanjima koja postavljas.

Ja se stvarno divim Branku na zivcima. Ne mislim konkretno na ovu temu, nego generalno... Sve cesce hvatam sebe kako cim ugledam ovakve teme, samo mi mis mehanicki ide ka crvenom 'x' u gornjem desnom uglu FF-a...

I da ne bude da sam samo u off-topic zoni...
Code:

header("Cache-Control: no-cache, must-revalidate");  // Prevent caching, HTTP/1.1 
header("Pragma: no-cache");  // Prevent caching, HTTP/1.0        

Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
Odgovor na temu

m_k
Sarajevo [BiH]

Član broj: 29364
Poruke: 340
85.158.38.*

Sajt: www.mkscripts.net


Profil

icon Re: Wap i Random Problem21.04.2005. u 09:42 - pre 231 meseci
Citat:
boccio: A kako ti ide citanje tutorijala i knjiga?!?

Mislim, stvarno ne kapiram, radis wap sajt(ove), vec mesecima pratim kako postavljas WAP/PHP teme i pitanja, a ocigledno pritom nisi nasao za shodno da investiras malo svog vremena u citanje osnovne literature.

Hvala ti na codu.
Da te ispravim ovo je druga moja tema vezana za wml. I ovim se bavim tek sedmicu dana i normalno je da ne znam. Trazio sam i na googlu i skidao gotove skripte prije nego sam postao.
May the force be with you...
 
Odgovor na temu

Nemanja Avramović
Engineering Manager
MENU Technologies
Beograd, Srbija

Moderator
Član broj: 32202
Poruke: 4391
*.yu1.net.

Sajt: https://avramovic.info


+46 Profil

icon Re: Wap i Random Problem21.04.2005. u 11:10 - pre 231 meseci
offtopic:
vec uobicajeno besnilo moderatora :D

al' sta ces... ipak je lakse da iskopira kod nego da cita manual i da `gubi vreme` izvlaceci zakljucke kako nesto odraditi ;)
Laravel Srbija.

[NE PRUŽAM PODRŠKU ZA PHP PREKO PRIVATNIH PORUKA!]
 
Odgovor na temu

Br@nkoR
http://localhost

Član broj: 2597
Poruke: 1603

Sajt: localhost


+23 Profil

icon Re: Wap i Random Problem21.04.2005. u 11:12 - pre 231 meseci
Citat:
boccio
Ja se stvarno divim Branku na zivcima. Ne mislim konkretno na ovu temu, nego generalno...


Hvala, ali i moji su na izmaku.

A što se tiče wml koda.
Code:
<meta http-equiv="Cache-Control" content="no-cache"/>

ovo stavljaš između head tagova.
Banned - Not available
 
Odgovor na temu

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

Član broj: 7594
Poruke: 2458
*.ptt.yu.

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: Wap i Random Problem21.04.2005. u 14:05 - pre 231 meseci
Citat:
m_k:
Da te ispravim ovo je druga moja tema vezana za wml. I ovim se bavim tek sedmicu dana i normalno je da ne znam. Trazio sam i na googlu i skidao gotove skripte prije nego sam postao.

Moguce da gresim, ali sam ubedjen da si i ranije imao WAP/WML-related teme...Ne mogu ruku da dam, ali ajde. Ako gresim - izvinjavam ti se.

Citat:
JaHvram: offtopic:
vec uobicajeno besnilo moderatora :D

Besnilo? hm...nebitno, necu ovde da komentarisem, a ako imas primedbe na moj rad/strucnost/odnos prema korisnicima - izvol'te na Predlozi&Pitanja...


Citat:
JaHvram:
al' sta ces... ipak je lakse da iskopira kod nego da cita manual i da `gubi vreme` izvlaceci zakljucke kako nesto odraditi ;)

E, upravo se o tome radi. Sve vise ljudi krece u PHP pricu po principu daj da sklepnem nesto, pa cim dobijem error eto mene na [es]-u.

Koliko si ti (a i svi ostali) video tema koje izgledaju recimo ovako - "dobio sam taj-i-taj error, pokusao sam na ovaj nacin da ispravim - nije htelo; u dokumentaciji imam primere ali se ovaj slucaj ne obradjuje; output varijabli mi je takav-i-takav..."

Ne...cim se prvi error pojavi, niko dve sekunde ne ukljuci mozak nego rokne ceo kod ovde, pa ce se vec naci neko ko ce da ispravi krive drine. Isto tako (kao u ovom slucaju) nije dovoljno da Branko kaze "šalji header kojim ćeš sprečiti keširanje stranice", pa da se covek zahvali na pomoci i uputi na gugl da nadje tutorijale KAKO se u PHP-u koristi header() funkckija za kesiranje - nego, naravno: "e, ajde napisi mi kako to da uradim"...

over and out...ne nastavljam dalje off-topic, ali sam morao da se izduvam :)



Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
Odgovor na temu

Nemanja Avramović
Engineering Manager
MENU Technologies
Beograd, Srbija

Moderator
Član broj: 32202
Poruke: 4391
*.yu1.net.

Sajt: https://avramovic.info


+46 Profil

icon Re: Wap i Random Problem21.04.2005. u 17:16 - pre 231 meseci
Citat:
boccio: Besnilo? hm...nebitno, necu ovde da komentarisem, a ako imas primedbe na moj rad/strucnost/odnos prema korisnicima - izvol'te na Predlozi&Pitanja...


ma daj, to je standard za [es] ;) mada... znam da je to zbog korisnika, ali jbg... takvi su ljudi, a ako su svi (velika vecina) takvi, tesko sta mozete da ucinite, osim da ignorisete pitanja korisnika, ali onda ce sajt imati sve manje i manje poseta i lagano ce prestati da vazi za najbolji srpski tehnicki forum (ili tako nekako)...

Citat:
boccio:
E, upravo se o tome radi. Sve vise ljudi krece u PHP pricu po principu daj da sklepnem nesto, pa cim dobijem error eto mene na [es]-u.

Koliko si ti (a i svi ostali) video tema koje izgledaju recimo ovako - "dobio sam taj-i-taj error, pokusao sam na ovaj nacin da ispravim - nije htelo; u dokumentaciji imam primere ali se ovaj slucaj ne obradjuje; output varijabli mi je takav-i-takav..."

Ne...cim se prvi error pojavi, niko dve sekunde ne ukljuci mozak nego rokne ceo kod ovde, pa ce se vec naci neko ko ce da ispravi krive drine. Isto tako (kao u ovom slucaju) nije dovoljno da Branko kaze "šalji header kojim ćeš sprečiti keširanje stranice", pa da se covek zahvali na pomoci i uputi na gugl da nadje tutorijale KAKO se u PHP-u koristi header() funkckija za kesiranje - nego, naravno: "e, ajde napisi mi kako to da uradim"...


svaka je takva :D salim se... ali na 4 ovakve dodje jedna normalna (odokativno)...


eoo (end of offtopic)

p.s. posto je lik dobio odgovor na pitanje, a ja sam poceo mali flame, `deder` lockni ovo :)
Laravel Srbija.

[NE PRUŽAM PODRŠKU ZA PHP PREKO PRIVATNIH PORUKA!]
 
Odgovor na temu

[es] :: PHP :: Wap i Random Problem

[ Pregleda: 2587 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.