Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako savladati tremu prilikom fotografisanja/snimanja

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Kako savladati tremu prilikom fotografisanja/snimanja

[ Pregleda: 4447 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
*.dialup.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Kako savladati tremu prilikom fotografisanja/snimanja20.04.2005. u 13:39 - pre 231 meseci
Ne znam da li je ovo dobra soba za ovu temu,ali mislim da jeste...
Naime interesuje me kako da savladam neku "tremu" koja me obuzme kad snimam nesto a pritom sam okruzen ljudima.Ne u bukvalnom smislu naravno,ali recimo,ide prolece,a ja prolece volim i tada najvise snimam i fotografisem,uglavnom motive prirode,procvetalo drvece,cvece i slicno,sto se u prolece vidja.
To uglavnom radim kod mene u kraju ili u centru grada.Problem je u tome sto mi je u tom trenutku uzasno neprijatno.Recimo snimam neko drvo ili zoomiram cvet,i razmisljam sta ce drugi pomisliti zasto to radim,ili ono da ne pomisli neko "gledaj onu budalu" i slicno.Lako je meni da snimam i fotografisem kada sam na nekom putovanju,izletu,na moru ili slicno,to je normalno tamo,ali kad fotografisem i snimam po mom kraju(periferija Beograda) osecam se tako...trulo...da ja to ne mogu da opisem...Zato uvek volim da kada nesto treba da snimam u prolece da budem sa nekim koga znam,cisto ono "da mi ubije tremu",ali to je cesto malo tesko po osobu koja mi pravi drustvo,bilo da je moja devojka,burazer,keva ili neki ortak,jednostavno ne mogu da podnesu da stajem kod svakog drveta i da snimam ili slikam,tako da sam uglavnom na kraju oslonjen sam na sebe.I onda naravno trulo mi.Snimam recimo Lale mlado lisce i slicno ovih dana,a prolaze neki iz komsiluka pa se osecam kao loodak...otkud znam,prosto se izgubim,gledam da to radim jos diskretnije da bas niko ne vidi,i onda tek ispadnem budala...
 
Odgovor na temu

damiru_2
Damir Ulovec
Radim za klikere...
127.0.0.1

Član broj: 55541
Poruke: 819
*.com
Via: [es] mailing liste

Sajt: Pitajte me, možda ću Va..


+2 Profil

icon Re: Kako savladati tremu prilikom fotografisanja/snimanja20.04.2005. u 14:25 - pre 231 meseci
Idi leči se... ;)
Šalu na stranu. Ne obaziri se na to šta drugi misle, radi ono što voliš u
životu i radi to koliko god želiš pod uslovom da ne šteti drugim ljudima. A
tipove (za koje i ja znam da postoje) tipa "dajgle budalu šta radi majke ti"
samo ignoriši. Bolje je to što ti radiš nego huliganstvo po stadionima,
pušenje trave, takmičenje u opijanju po svadbama, tuča, silovanje i šta ti
ja znam...
Nastavi i uživaj. To ti je moj savet.
Kaže se: "Nikad se ne kači s idiotom. On te prvo spusti na svoj nivi, a
zatim te dotuče iskustvom."

Pozdrav.
- Je s' ti normalan? Ko bre da se skida go?
- Ja ću da se skinem do pojasa...
 
Odgovor na temu

dragancesu
subotica

Član broj: 38340
Poruke: 2189
*.voban.co.yu.



+73 Profil

icon Re: Kako savladati tremu prilikom fotografisanja/snimanja20.04.2005. u 14:32 - pre 231 meseci
Ima mnogo definicija umetnosti, ali sam jednu zapamtio

Umetnost je ono sto drugi ne razumeju.

Pomozite Micro$oftu u borbi protiv piraterije, poklonite prijatelju Linux
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Kako savladati tremu prilikom fotografisanja/snimanja20.04.2005. u 14:40 - pre 231 meseci
Znaj da tebe ljdi vrlo malo primecuju. Obati paznju pre svega kako se ti ponasas kao prolaznik, da li primetis ama bas sve sto ljudi rade oko tebe. Vrlo malo zar ne, primetis uglavnom nesto sto samo skrece paznju na sebe. Isto tako je i sa ostalima.

Mozes bez problema da slikavas ceo dan u prepunom parku, a da te ljudi uopste ne primete, ako sam ne skreces paznju na sebe. U stvari, verovatno primecujes da cesto imas problem stoti ljudi udju u kadar i smetaju a to je bas zato sto te ne primecuju.

S druge strane, to sto ti radis, ne smao da nije nista lose nego naprotiv te stavno nemas razloga da se stidis zbog toga. Svaki covek u nekom svom periodu ima problem sa ptereanim stidom, neko manje a neko vise. Dobar nacin da ga prevazidjes je upravo u tome da shvais da to sto radis nije nista nenormalno ili lose i da u stvari nemas nikakav razlog da se stidis. ja bih cak rekao da ljudima koji te i primete i obrate paznju na tebe, ne da ne pada nista lose napamet u vezi tebe, nego bas naprotiv, ljubopitljivi su jer misle da je to sto radis lepa stvar.

Problemmozes da savladas tak sto ces za pocetak da namerno slikavas tamo gde ima ljudi, ali tako sto ces da zauzmes nenku zgodnu poziciju i ne mices se sa nje nego samo slikavas ono sto ti odatle zapadne za oko. Sto si duze na jednom mestu, to postajes neprimeniji za ljude. Sigurno ces napraviti i neke snimke kojima se nis nadao i to bas ljudi koji prolaze.
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Kako savladati tremu prilikom fotografisanja/snimanja20.04.2005. u 14:49 - pre 231 meseci
Ima tu dosta i do konzervativnog i palanačkog duha naše sredine koja teško prihvata bilo šta što ne razume. Mislim da na zapadu ljudi nemaju te probleme, i verovatno ne razmišljaju o stidu dok prave odlične urbane fotografije.
 
Odgovor na temu

FlashGrounder
Flash Grounder
Google

Član broj: 10776
Poruke: 344
212.62.58.*



Profil

icon Re: Kako savladati tremu prilikom fotografisanja/snimanja20.04.2005. u 15:44 - pre 231 meseci
uhh

ta trema je nesto najnormalnije :), a mogu da kazem da je sto juznije to tuznije po tom pitanju u nasoj zemlji, jer u bg nisam to primetio u tolikoj meri kao kod sebe u nisu..znaci veliki je izbor "titula" koje cete dobiti ovde ako postavite stalak u sred grada,(ludak, psihopata, spijun, terorista)...

evo podsetili ste me na dogadjaj od pre otprilike mesec dana koji se meni desio. Ne samo da su pomislili ko zna sta, nego zamalo da naj**em od batina :)

http://veljovic.blogspot.com/2005/03/ajoj-sta-mi-se-desilo.html
 
Odgovor na temu

tarla

Član broj: 15527
Poruke: 1648



+42 Profil

icon Re: Kako savladati tremu prilikom fotografisanja/snimanja20.04.2005. u 21:36 - pre 231 meseci
fino je rekao Albert Ajnstajn. Samo su svemir i ljudska glupost beskonacni. samo za svemir nisam siguran.

Proslo ljeto idem ja gradom i slikam. naravno prolaznici me ne zanimaju ni sta misle ni kako izgledaju. i stanem ja da uslikam zgradu vlade kad cemeni GLUPI drot.

"Alo momak ne smijes da slikas sticene objekte!"
reko druze jel ti gledas dnevnik? Kaze on "Gledam."
Pa zar nisi vidio da je slika zgrade vlade svako vece na tv-u?
On se onako poklopi...

Sto se tice nervoze vezane za slikanje na to nemoj da obracas paznju. najbolje da se totalno iskljucis od okoline. I ja sam u slicnoj gabuli. Najvise volim makro fotografiju i moram priznati da je okolini jako intetresantno kad ganjam gustere, muve, pcele i travke.
Na nekim zurkama cim dodjem do aparata ja slikam pepeljaru, kutiju cigara, opusak, karmin od cura,...:)


 
Odgovor na temu

risteski
goce risteski
zitiste

Član broj: 44911
Poruke: 33
*.com
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Kako savladati tremu prilikom fotografisanja/snimanja21.04.2005. u 06:16 - pre 231 meseci
Sto te je blam ?
Pre neki dan sam pokusavao da snimim pcelu dok je na cvetu, ali je to ispalo
jako veliki problem, dok podesim makro i zumiram ona vec odzuji na drugi
cvet, da si me samo video kako trcim za njom u polucucecem stavu, a jos
zivim u maloj ulici i u malom mestu gde me svi znaju, al boli me uvo volim
da pravim fotografije.
Samo slikaj i ne obaziri se na druge
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Kako savladati tremu prilikom fotografisanja/snimanja22.04.2005. u 14:20 - pre 231 meseci
Xe xe, da to me podseti, obicno kada sam u drustvu a nosim fotoaparat uvek se neko buni sto ja stalno nesto zastajkujem, a cesto se i smeju kada zauzmem neku cudnu pozu koja mi je potrebna zbog kadra (a stvarno umem da budem mastovit). Ipak, uvek kada pogledaju fotke, skapiraju zasto sam ja nesto radio.
 
Odgovor na temu

AMomcil
Aleksandar Momcilovic
SW inzenjer
myVR Software
Oslo, Norveska

Član broj: 27189
Poruke: 773
*.sdsl.no.



+1 Profil

icon Re: Kako savladati tremu prilikom fotografisanja/snimanja22.04.2005. u 16:17 - pre 231 meseci
Huh, ova prica FlashGrounder-a ne zvuci ni malo zabavno sada..
Da znas da ti se slicno moze desiti ako fotografises i u USA, posle ovog terorizma, sa tim sto tamo Organi ipak mnogo finije nastupaju. U Arapskim zemljama ljudi ne vole da im slikas lica, ponekad mogu biti i agresivni, vise u Maroku, nego u Tunisu, npr.

I to sto pricas za nadimke.. Mene su zvali dileom jer sam svojevremeno oko ponoci turio aparat na stativ da slikam crkvu Sv. Marka u Beogradu. Bilo mi zapravo mnogo smesno.
Nisam primetio slicne reakcije u drugim mestima po Evropi, a i Severnoj Africi. Mozda su navikli vise na turiste, a mozda cisto da gledaju svoja posla, ne znam.
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Kako savladati tremu prilikom fotografisanja/snimanja

[ Pregleda: 4447 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.