Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problemi prilikom snimanja po suncanom danu - U pomoc

[es] :: Digitalne kamere :: Problemi prilikom snimanja po suncanom danu - U pomoc

[ Pregleda: 3364 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

graca

Član broj: 57986
Poruke: 5
*.teol.net.



Profil

icon Problemi prilikom snimanja po suncanom danu - U pomoc 06.06.2005. u 14:57 - pre 229 meseci
Imam JVC grd-73 digitalni kamkoder i uglavnom sam zadovoljan snimcima koje napravim sa njim (posto sam totalni amater - podesi sve na automatski i snimaj). Medjutim, nikako da rijesim problem kod snimanja po suncanom danu a problem se sastoji u vidljivim velikim pikselima koji se javljaju na snimljenom materijalu (prilikom prikazivanja filma pixeli su bas vidljivi sto nije slucaj kad snimam u zatvorenom prostoru, po vjestackom svjetloscu ili kad je dan tmuran). Prilikom snimanja u kamkoderu podesim opciju - sunce:) i kad snimam i na automatskom i sa manuelnom opcijom rezultat na snimljenom materijalu je isti. Nadam se ovo procitati neki iskusni kamerman i pomoci mi da rijesim problem.
P.S. Pomazu i odgovori tipa: Kupi novi kamkoder :-)
 
Odgovor na temu

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
*.ppp-bg.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: Problemi prilikom snimanja po suncanom danu - U pomoc 06.06.2005. u 21:19 - pre 229 meseci
Malo mi je cudno to "veliki pixeli".
Da li mislis na mozaik koji se javlja povremeno na video materijalu?
Moguce da glava nije bas cista.
Mada to bi se javilo i na indoor osvetljenju(posto to nema veze sa vrstom osvetljenja)
 
Odgovor na temu

graca

Član broj: 57986
Poruke: 5
*.teol.net.



Profil

icon Re: Problemi prilikom snimanja po suncanom danu - U pomoc 07.06.2005. u 07:21 - pre 229 meseci
Ma ja tako zovem kockice koje se pojave. One su drugacije od kockica koje se jave kad je zaprljana glava. Kad snimam indoor ne osjeti se uopste da je slika dio nekog mozaika ali kad slikam outdoor po suncu vidi se da je slika sastavljana od kockica odnosno vidi se mozaik. To se ne desava kad snimam kad je oblacno.
Hvala na interesovanju.
 
Odgovor na temu

Isa777
Svilajnac

Član broj: 61598
Poruke: 8
*.netpro.co.yu.



Profil

icon Re: Problemi prilikom snimanja po suncanom danu - U pomoc 18.06.2005. u 19:24 - pre 229 meseci
Zaista cudan problem.Obicno je obratno tj. da u losim svetlosnim uslovima dodje do pojave zrna u slici usled automatskog podizanja gain-a. Nisi napisao da li je slika ujedno i preeksponirana,odnosno previse svetla ili ne.Dugo godina se bavim kamerom ali nisam imao takav problem.Proveri cistocu objekiva,pada mi na pamet i prasina na chipu,mada je tesko to da se desi kod kamera koje nemaju izmenjljive objektive.Ako ne uspes drugacije probaj da nabavis ND filter (sivi filter) odgovarajuceg precnika koji ces nabaciti ispred objektiva pri spoljnim snimanjima.Obrati se nekom fotografu po pitanju nabavke istog.Na taj nacin ces smanjiti kolicinu svetla koja prolazi kroz objektiv ka chipu. Za pocetak izvedi test sa naocarima za sunce koje ces postaviti pred objektiv. Ako uspe daj se u potragu za filterom.
 
Odgovor na temu

graca

Član broj: 57986
Poruke: 5
*.teol.net.



Profil

icon Re: Problemi prilikom snimanja po suncanom danu - U pomoc 20.06.2005. u 19:03 - pre 229 meseci
Hvala puno.
Pokusacu pa cemo vidjeti.
Puno pozdrava
 
Odgovor na temu

Isa777
Svilajnac

Član broj: 61598
Poruke: 8
*.netpro.co.yu.



Profil

icon Re: Problemi prilikom snimanja po suncanom danu - U pomoc 21.06.2005. u 16:58 - pre 229 meseci

Nema na cemu. Javi sta si uradio da znamo. Pozdrav!!
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalne kamere :: Problemi prilikom snimanja po suncanom danu - U pomoc

[ Pregleda: 3364 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.