Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Brzina ADSL-a je duplo manja nego sto treba da bude ?!

[es] :: ISP :: ADSL :: Brzina ADSL-a je duplo manja nego sto treba da bude ?!
(TOP topic, by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11

[ Pregleda: 112963 | Odgovora: 210 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ivanmaat
Beograd

Član broj: 115938
Poruke: 49
77.46.190.*



Profil

icon Re: Brzina ADSL-a je duplo manja nego sto treba da bude ?!12.09.2009. u 11:04 - pre 177 meseci
I ja sam kod mene pre par dana primetio cudno ponasanje adsl-a. Kad skidam nesto direktno, download mi je ocajan, ne prelazi 60kB, a nekad se krece i oko 10-20 kB. A kad skidam preko torrenta onda ide i brze oko 100, mozda ako bi naleteo na neki bolji torrent, mozda bi dostigao i mix od 200kB to ne znam. Samo znam da sam zvao Telekom pre dva dana i rekli su mi da ce problem da bude resen od 24-48h, a ako ne bude da ih zovem opet. Tako da moracu opet slusalicu u ruke. Pojma nemam sta se ovo desava. Nikad mi se tako nesto pre nije desavalo.
 
Odgovor na temu

aphex_hn
HN

Član broj: 81132
Poruke: 23
93.86.3.*



Profil

icon Re: Brzina ADSL-a je duplo manja nego sto treba da bude ?!16.09.2009. u 00:10 - pre 177 meseci
Citat:
ivanmaat: I ja sam kod mene pre par dana primetio cudno ponasanje adsl-a. Kad skidam nesto direktno, download mi je ocajan, ne prelazi 60kB, a nekad se krece i oko 10-20 kB. A kad skidam preko torrenta onda ide i brze oko 100, mozda ako bi naleteo na neki bolji torrent, mozda bi dostigao i mix od 200kB to ne znam.


isti slucaj i kod mene
home is where my harddisk is
 
Odgovor na temu

TSF

Član broj: 207282
Poruke: 77
79.101.243.*



Profil

icon Re: Brzina ADSL-a je duplo manja nego sto treba da bude ?!16.09.2009. u 10:14 - pre 177 meseci
Ni meni se ne ponasa najnormalnije sa direktnim download-om, ping je skroz normalan kao i vrednosti za snr i attenuation pa pretpostavljam da nije problem u parici ili instalaciji.
 
Odgovor na temu

marko63

Član broj: 58184
Poruke: 28
*.31.24.217.adsl2.beograd.com.



+1 Profil

icon Re: Brzina ADSL-a je duplo manja nego sto treba da bude ?!13.01.2010. u 21:33 - pre 173 meseci
MIK u sake i menjajte. Nista ne boli osim ako niste gledali, zbog uzbudjenja, sta potpisujete pa sda morate i godinu ili dve da im platite u napred ukoliko raskinete ugovor.
 
Odgovor na temu

TSF

Član broj: 207282
Poruke: 77
109.93.235.*



Profil

icon Re: Brzina ADSL-a je duplo manja nego sto treba da bude ?!14.01.2010. u 11:43 - pre 173 meseci
Nema potrebe, poziv call centru je resio problem jos pre 4 meseca.
 
Odgovor na temu

exsaba

Član broj: 82867
Poruke: 27
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 138696335


+1 Profil

icon Re: Brzina ADSL-a je duplo manja nego sto treba da bude ?!15.02.2010. u 08:22 - pre 172 meseci
Vidim sa ovog foruma da je situacija sa ADSL-om ista godinama, ali bih hteo da znam da li je trenutno stanje (trenutno = višemesečno) samo kod nas u Batočini ili i šire. Naime, kad smo ja i mnogi drugi odavde uveli ADSL pre oko godinu ipo, imali smo "normalan" protok, download oko 105KB/s u proseku, što je trajalo do pre nekoliko meseci. Poznato mi je da je Telekom pre tih nekoliko meseci isprodavao još jedan broj paketa i od tada je situacija sledeća: popodne, uveče, subotom, nedeljom i praznicima, znači kad su ljudi kod kuće i kad se veći broj "zakači" na Internet, download pada drastično, 20, 30, retko 50 KB/s. Upload je takođe katastrofalan. Ovo se događa kod svih mojih poznanika ovde, tako da sigurno nije problem na mojoj liniji. Da li je problem samo na batočinskoj centrali ili se ovo događa i u drugim mestima, u Srbiji? Kakva su iskustva? Ubeđen sam da je Telekom u cilju zarade ponovo prevazišao mogućnosti svojih kapaciteta, ali bih hteo to da čujem i od drugih. Unapred hvala svima koji odgovore.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Brzina ADSL-a je duplo manja nego sto treba da bude ?!15.02.2010. u 09:45 - pre 172 meseci
Ne verujem da je to u pitanju, poslednjih nedelja je bilo nekih problema ali mi se čini da je sada popravljeno. Kakav download je u pitanju? Da li ste probali sa raznih izvora, različitim programima i u razno vreme ili samo kako si napisao? U svakom slučaju oni koji najviše skidaju ne rade to u slobodno vreme nego stalno pa ti termini nisu mnogo važni.
 
Odgovor na temu

popovic1970
Dragan Popovic
Brzan (Batocina)

Član broj: 223836
Poruke: 4
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Brzina ADSL-a je duplo manja nego sto treba da bude ?!15.02.2010. u 16:59 - pre 172 meseci
Ja sam iz Brzana kod Batocine i kod mene sve ok. DL 105-106kb/s
 
Odgovor na temu

radicm
beograd, zeleznik

Član broj: 253427
Poruke: 9
*.adsl-a-6.sezampro.rs.



Profil

icon Re: Brzina ADSL-a je duplo manja nego sto treba da bude ?!02.03.2010. u 23:26 - pre 172 meseci
Nekoliko objasnjenja za teme koje sam gledao i koje mislim da treba da kazem posto vidim da ljudi ne shvataju neke stvari:

1. mreza u Srbiji (telefonske zice) su stare kolko? recimo pola veka otprilike? i naravno da ce doci do odredjenog smanjenja protoka kao sto bi i doslo na svakoj mrezi cak i onoj najnovijoj zbog raznih otpora u kablovima... mogu da objasnjavam na 10 strana o tome

2. vidim da se ljudi zale na smanjenje saobracaja u odredjenim satima moram da kazem da se meni to ne desava koristim 1024/128Kbps kod sezampro-a i moram reci da sam zadovoljan u svakom pogledu, i osobljem i internetom, istni za volju na speedtest.net nikad ne izvuce preko 900Kbps ali to mi ne smeta u skidanju podataka sto sa torrent-a (ako je torent dobar vuce i preko 1000) sto sa neke druge strane, gledanju filmova preko neta, igranju igrica (igrao sam WoW bez problema)

Sta da vam kazem ako smatrate da vam je provajder los menjajte ga, MiG (migracioni) kod vam moraju dati

3. da nas deru na cenama deru nas znam dosta ljudi i u grckoj i u hrvatskoj a bogami i u rumuniji i njihove cene su otprilike iste za dupli ako ne i cetvorostruki protok, primera radi drug mi zivi u Rjeci (Hrvatska) placa 4096/nisam siguran za upload oko 15e i na speedtest.net mu izvlaci svih 4096 bez problema

A sta ces, raspolazi sa onim sto imas ili mozda hocete da blokiramo šine i da trazimo poboljsanje adsl-a?

4. Video sam neku temu gde se zena zali da joj u podesavanju za ruter pise 64/64kbps a da joj oni tvrde da to nije do njih, znaci ako vam u podesavanju za ruter pise 64/64kbps nema boga da ce vam ici brze od toga, i to jeste do njih u centrali, telefon u ruke i zovite svog provajdera i oni bi to trebali da srede sa centralom

Meni se desilo da dok je ono islo besplatno* povecavanje protoka, sa 512 pa na vise, protok ostao na 512 kada sam shvato o cemu se radi zvao sam ih i sve je sredjeno u roku od 2h

5. Jos nesto kablovski SBB ima bolji protok podataka (ako izuzmemo smetnje i nestanke sto zbog vremenskih uslova sto zbog komsija koje bi da gledaju kablovsku a da ne placaju ili ti na divljaka) u to sam se takodje uverio, znaci ako vam bas tolko smeta pad protoka zbog mreza i imate mogucnosti predjite na kablovski

Toliko od mene :P a napisacu jos nesto o IP televiziji cim se budem vise raspitao i isprobao je da ne bi lupao sad ovde napamet

Sto se tice protoka u poslednjih 10ak dana to je potpuni kolaps svih ADSL korisnika i cini mi se da je danas prvi dan kako se nesto popravilo, objasnjenje koje sam ja dobio je da je telekom imao neki problem sa svojim upload serverom preko koga ocigledno idu svi provajderi u srbiji
 
Odgovor na temu

zentriks

Član broj: 192824
Poruke: 665



+23 Profil

icon Re: Brzina ADSL-a je duplo manja nego sto treba da bude ?!16.06.2010. u 19:54 - pre 168 meseci
Meni danas nije radio net ceo dan. Signal adsl-a je bio ok ali ruter nije hteo da se konektuje tj nije mogao da nadje dns server. Veceras radi s tim sto mi lampica act treperi otprilike svaku sekundu kad se nista ne skida dok je do sad stajala mirno, inace nisam primetio da nesto ne stima sve je ok.
 
Odgovor na temu

Lander0101
student

Član broj: 261898
Poruke: 7
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Brzina ADSL-a je duplo manja nego sto treba da bude ?!02.07.2010. u 11:15 - pre 168 meseci
I meni se deshava da serveri koji su u United states imaju duplo manji protok(a imam 2048/192)
Evropski serveri normalno shljakaju.

Chudno ali istinito :(
 
Odgovor na temu

Dragan Krstevski
Beograd

Član broj: 161480
Poruke: 418
*.opera-mini.net.



+3 Profil

icon Re: Brzina ADSL-a je duplo manja nego sto treba da bude ?!14.10.2010. u 21:17 - pre 164 meseci
To jeste,ne ma odgovarajuce brzine.
Galence
 
Odgovor na temu

Mojne011

Član broj: 268989
Poruke: 23
*.adsl-a-8.sezampro.rs.



+2 Profil

icon Re: Brzina ADSL-a je duplo manja nego sto treba da bude ?!15.11.2010. u 21:47 - pre 163 meseci
meni je prepolovljena brzina u zadnjih deset dana kod sezama,

kad ih zovem čekam više sati da se jave dok mi se ne istroši baterije na fonu da bi namazali fekalijama i govorili da net radi,

davali,

ovu glupost http://www.sezampro.rs/uputstvo.zip
 
Odgovor na temu

Louisss
Darko Horvat
Kulpin,B.Petrovac

Član broj: 266627
Poruke: 60
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Brzina ADSL-a je duplo manja nego sto treba da bude ?!12.12.2010. u 18:06 - pre 162 meseci
Da li je ovako nesto plod instalacije u kuci ili ne, nemam blage veze! Uglavnom, ako budu povecavali brzinu necu moci da dobijem sve po standardu:
ADSL State___________________Show Time
Data Path____________________Fast
Operation Mode_______________G.dmt.bisplus
Max. Bandwidth Down/Up(kbps)__13972 / 136
Bandwidth Down/Up(kbps)_______1024 / 127
SNR Margin Down/Up(dB)________23.0 / 34.5
Attenuation Down/Up(dB)________16.0 / 7.1
Power Down/Up(dBm)___________-0.7 / -3.6
CRC Down/Up 0 / 0
FEC Down/Up 0 / 0
HEC Down/Up 0 / 0

 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.exe-net.net.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Brzina ADSL-a je duplo manja nego sto treba da bude ?!12.12.2010. u 18:34 - pre 162 meseci
Mocices, ne sekiraj se, ponekad ruteri lose napisu takve podatke.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

Louisss
Darko Horvat
Kulpin,B.Petrovac

Član broj: 266627
Poruke: 60
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Brzina ADSL-a je duplo manja nego sto treba da bude ?!12.12.2010. u 20:39 - pre 162 meseci
Samo sto meni stoji Max. Bandwidth Up 136 otkad sam dobio ADSL krajem avgusta!
Down se menja od sadasnjih 13936 pa do 19000 a up uvek stoji na 136kbps!
 
Odgovor na temu

Morpheus NS
Novi Sad, Srbija

Član broj: 222101
Poruke: 190
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: nsportal.info


+165 Profil

icon Re: Brzina ADSL-a je duplo manja nego sto treba da bude ?!06.06.2011. u 17:01 - pre 156 meseci
Može neko sa Click 8 paketom da mi kaže kojom brzinom otprilike ide download na tom paketu? Danas sam povećao brzinu na 8 mbit/s i download ide do nekih 480 KB/s, što mi se čini isuviše sporim za taj paket. Inače, ovo su vrednosti iz HG520c:



Uploaded with ImageShack.us

Inače, online test na ping.eu, koji mi se do sad pokazao najmerodavnijim pokazuje nekih 640 KB/s... Svestan sam da ne može teoretskih megabajt po sekundi, ali me interesuje koje su vrednosti koje bih trebao očekivati na ovom paketu.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Brzina ADSL-a je duplo manja nego sto treba da bude ?!06.06.2011. u 19:58 - pre 156 meseci
Trebalo bi da ide bar 830-840KBps, prema slici se tvoj modem dobro dogovorio i ne bi trebalo da imaš problema. Nemoj da uzimaš za ozbiljno te testove, povuci neki Linux (najbolje nekoliko odjednom) pa onda pogledaj kako će da ide.
 
Odgovor na temu

Morpheus NS
Novi Sad, Srbija

Član broj: 222101
Poruke: 190
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: nsportal.info


+165 Profil

icon Re: Brzina ADSL-a je duplo manja nego sto treba da bude ?!06.06.2011. u 20:38 - pre 156 meseci
Hvala na odgovoru, tako sam i zamišljao brzinu. Pokušao sam i sa Linuxom, ali je i to išlo oko 500 KB/s. Zvao sam tehničku podršku, prošli celu foru s Adobe sajtom (ko im je uopšte predložio da brzinu testiraju sa Adobe fajlom od 12 MB?) i završili na tome da će mi se javiti kad reše problem na centrali. Videćemo. :)
 
Odgovor na temu

marentije
nezaposlen
nis

Član broj: 298142
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Brzina ADSL-a je duplo manja nego sto treba da bude ?!27.01.2012. u 14:49 - pre 148 meseci

Pozdrav svima, pišem povodom sledećeg problema. Korisnik sam paketa 1536/256 Kb/s. Međutim brzina je upola manja.
Evo i skrina...



Zanima me da li neko zna u čemu je problem, koje su mi mogućnosti, da li mogu ručno nešto namestiti ili se obratiti tehničkoj podršci. Hvala svima unapred!
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: ADSL :: Brzina ADSL-a je duplo manja nego sto treba da bude ?!
(TOP topic, by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11

[ Pregleda: 112963 | Odgovora: 210 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.