Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Capture slika :)

[es] :: Digitalne kamere :: Capture slika :)

[ Pregleda: 4873 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

smfilip
Beograd

Član broj: 12580
Poruke: 1630



+4 Profil

icon Capture slika :)18.04.2005. u 14:31 - pre 231 meseci
Interesuje me koji je najbolji program za photo capturing sa Mini DV kamere,probao sam kombinaciju WinDV - za prebacivanje preko firewirea i Adobe Premiere- na export frame,ali se cesto javlja pikselizacija i neke cudne brljotine ,a kvalitet slike je uzasan,dok kad kameru prikljucim na TV ista ta slika je odlicna...
Mislim da je to do samog Premiera jer izgleda bas ubije kvalitet pri kompresiji?!
Inace kamera je Canon MV 300-na kasetu snimi 6 sec "smrznute" slike...sto bi trebalo da je dovoljno
 
Odgovor na temu

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
*.dialup.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: Capture slika :)19.04.2005. u 20:19 - pre 231 meseci
vidi,ja sam najbolje rezultate dobio u Vegasu 5,koji vise nemam instaliran na kompu.
Sada capture ili ti grab frame radim u pinnacle studio 9.Kvaliet slike je...hm,pa moze bolje,deluje mi da ovde radi neku interpolaciju,iako je rezolucija prava PAL,ali ne znam da li on radi capture od preview-a ili bas od DV snimka u FULL PAL rezoluciji.
U svakom slucaju fotku moras da obradis u photoshopu bar malo,a to malo je da uradis autocorrect opcije(levels,contrast,color i to bas ovim redom).U koliko fotka ima shuma onda pre photoshopa uradi ciscenje od shuma u neat image-u ili helicon filteru,naravno gledaj da izbegnes automatiku kako ti fotka ne bi bila previse blurovana,ali u svakom slucaju neces dobiti bas ekstra sredjenu fotku,pa izabri da li ti vise odgovata fotka koja ima i detalje i shum,ili da se ocisti od shuma ali i da se ocisti od nekih detalja(posti ciscenjem shuma uvek gubis i detalje).
Kazem ciscenje fotke od shuma uradi pre photoshopa.Posle photoshop,posle autoopcija mozes korigovati eventualno jos i brightness/contrast,pa saturation (zasicenost boja).Dobices bolju fotku od grabovanog frame-a ali to ce idalje biti daleko od uporebljivog
 
Odgovor na temu

smfilip
Beograd

Član broj: 12580
Poruke: 1630



+4 Profil

icon Re: Capture slika :)20.04.2005. u 09:12 - pre 231 meseci
tnx,probacu
 
Odgovor na temu

najdanovicivan
Ivan Najdanovic
http://www.altsberglotion.com
Pirot

Član broj: 41178
Poruke: 31
195.252.113.*

Sajt: live2rock.net


Profil

icon Re: Capture slika :)12.05.2005. u 11:45 - pre 230 meseci
znas li neki mali program samo za hvatanje slike imam program za snimane a vegas 5 nezam gde da downloadujem a vegas 6 je mnogo veliki program i treba mnogo vremena za download.snimao sa preko windowsa slike a sada mi ix nesto zamiuti i secka u w media maker kada snimam dok je u klipovima lepo se vidi kad ga spoji mutiga i vide se linije sad za snimane koristm inter video winproducer 2 cd i odlican je program ali nece nesto da skida slike od kamere. meni treba program koji ce od snimljenog fajla skinuti sliku.
 
Odgovor na temu

isushrist
Pošteno otimanje novca, sve po propisu
uz ugovor.
Srbija - USA

Član broj: 47277
Poruke: 132
213.244.197.*

Sajt: www.elitesecurity.org


Profil

icon Re: Capture slika :)10.06.2005. u 00:02 - pre 229 meseci
Ako misliš na brljotine koje ti se događaju kada iz premijera eksportuješ frejm, to ti je zato što on eksportuje samo polu-frejm. To ćeš otkloniti tako što ćeš mišem otići na ubačeni fajl, kliknuti desni taster miša i otići na opciju field options i odabrati flicker removal ili jednu od te četri opcije ne sećam se koja, ali mislim da je ono što sam ti rekao. Eksportovani frejm fiše neće biti razmazan.
 
Odgovor na temu

stefann127
Stefanovic Nebojsa
ITS
Beograd

Član broj: 55741
Poruke: 91
*.rcub.bg.ac.yu.



Profil

icon Re: Capture slika :)24.06.2005. u 09:11 - pre 229 meseci
SmFilipe,


pronađi negde SnagIt.


POzdrav

[Ovu poruku je menjao Milan Gligorijevic dana 23.07.2009. u 15:20 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalne kamere :: Capture slika :)

[ Pregleda: 4873 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.