Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

brisanje reda u subformi

[es] :: Access :: brisanje reda u subformi

[ Pregleda: 2214 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vileko
Zoran Fritzić

Član broj: 34721
Poruke: 40
*.net.t-com.hr.



Profil

icon brisanje reda u subformi12.04.2005. u 09:55 - pre 231 meseci
imam dva pitanja pa ako može pomoć
1. imam kreiranu formu i u njoj subformu. U subformi upisujem neke podatke i trebao bi obrisati neki selektirani red u subformi. Ako kreiram gumb delete na formi on obriše postojeću formu i sve upisano u subformi, a ja bi trebao samo taj red ili redove koje sam selektirao u subformi, kako?

2. imam formu i subformu i trebao bi kopirati podatke iz forme i subforme kao novi upis sa istim podacima, kako?
hvala!
 
Odgovor na temu

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.eqao.com.



+79 Profil

icon Re: brisanje reda u subformi12.04.2005. u 14:08 - pre 231 meseci
Q: "trebao bi obrisati neki selektirani red u subformi."
A: Tvoja subforma je verovatno datsheet ili contin. form. Na levoj strani imas sivu traku, zove se record selector. Klikni na record selector, sivo postaje malo tamnije i tako znas koji je rekord selektovan. Onda kaziprstom desne ruke otkucaj Delete taster.

Q:"imam formu i subformu i trebao bi kopirati podatke iz forme i subforme kao novi upis sa istim podacima"
A: Koristi rekordsete. Prvo kopiras rekord sa master forme, onda kopiras sve rekorde koji odgovaraju osriginalnom master rekordu, ali ih dodelis novokreiranom rekordu. Nije jasno? Probaj to da uradis rucno, praveci append kverije i bice ti jasnije. Kad uspes to da uradis pomocu append kverija, analiziraj SQL statement. Onda mozes ili da koristis rekordsete il RunSQL sa SQL stringom koji gradis svaki put kad ti zatreba.
 
Odgovor na temu

vileko
Zoran Fritzić

Član broj: 34721
Poruke: 40
*.xnet.hr.



Profil

icon Re: brisanje reda u subformi12.04.2005. u 15:37 - pre 231 meseci
Citat:
Zidar: Q: "trebao bi obrisati neki selektirani red u subformi."
A: Tvoja subforma je verovatno datsheet ili contin. form. Na levoj strani imas sivu traku, zove se record selector. Klikni na record selector, sivo postaje malo tamnije i tako znas koji je rekord selektovan. Onda kaziprstom desne ruke otkucaj Delete taster.

ok, možda sam krivo postavio pitanje. moja subforma je datasheet, access2000. I kad selektiram neki red (a znam da je i koji je selektiran) jer sam ga npr. pogrešno upisao pa mi netreba, tada da ne bi morao micati ruku sa miša i klikati "delete" mislio sam može li se napraviti cmdButton koji bi zamjenio taj klik na tastaturu. Kada na formi napravim sa wizardom cmdButton koji ima na On Click :
DoCmd.DoMenuItem acFormBar, acEditMenu, 8, , acMenuVer70
DoCmd.DoMenuItem acFormBar, acEditMenu, 6, , acMenuVer70
tada obriše cijeli upis iz forme i subforme, e sad pitanje glasi da li bi se mogao napraviti cmdButton na formi koji bi obrisao samo redove u subformi koje sam prethodno selektirao ?

za drugi odgovor hvala, probat ću sa append kverijem.
 
Odgovor na temu

vileko
Zoran Fritzić

Član broj: 34721
Poruke: 40
*.xnet.hr.



Profil

icon Re: brisanje reda u subformi12.04.2005. u 17:10 - pre 231 meseci
uspio sam riješti brisanje reda u subformi iz forme bez klikanja delete i to ovako nekako:

Dim strSQL As String
Dim xmojID As Variant

xmojID = Me.mojasubforma.Form!mojID
strSQL = "DELETE * FROM tabelaodsubforme WHERE ((mojID)=" & xmojID & ");"
CurrentDb.Execute strSQL, dbFailOnError
Me.mojasubforma.Form.Requery

i to radi
hvala
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: brisanje reda u subformi

[ Pregleda: 2214 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.