Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Is RPM Doomed? (DistroWatch članak)

[es] :: Linux :: Is RPM Doomed? (DistroWatch članak)

[ Pregleda: 4532 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

impaque
Ivan Savčić
YUnet International
Beograd, Zvezdara

Član broj: 717
Poruke: 939
*.yubc.net

ICQ: 27215173
Sajt: www.imped.net


Profil

icon Is RPM Doomed? (DistroWatch članak)22.06.2002. u 03:12 - pre 265 meseci
http://www.distrowatch.com/article-rpm.php

mišljenja? komentari?
 
Odgovor na temu

B o j a n
eCTRL
EU

Član broj: 1178
Poruke: 2925
*.yubc.net

Jabber: bc@default.co.yu
Sajt: default.co.yu/~bc


+1 Profil

icon Re: Is RPM Doomed? (DistroWatch članak)22.06.2002. u 15:37 - pre 265 meseci
To samo potvrđuje razloge raznoraznih slacker-a, ,,bsd svinja'' i ostalih odmetnika od rh, mdjk, i šta ti ja znam dial and smile distribucija ...

beh ...

Look ma, a binary RPM!

"It's okay, I'm just admiring to the shape of your skull!" -- Dr. Gonzo
 
Odgovor na temu

leka
Dejan Lekić
senior software engineer, 3Developers
Ltd.
London, UK

Član broj: 234
Poruke: 2534
*.racasse.se

Sajt: dejan.lekic.org


+2 Profil

icon Re: Is RPM Doomed? (DistroWatch članak)22.06.2002. u 23:25 - pre 265 meseci
Bojane, ovaj clanak su i pisali upravo ti koje si pomenuo (pretpostavljam, jer ga nisam ni procitao) - dakle oni koji ne smeju da priznaju cinjenicu da su ih dve LINUX distribucije PREGAZILE - Debian i RedHat ...
Ne znam za tebe, ali znam BSD-ovce koji koriste RPM ... I sto je cudno lepo ga koriste... :)))
Dejan Lekic
software engineer, MySQL/PgSQL DBA, sysadmin
 
Odgovor na temu

B o j a n
eCTRL
EU

Član broj: 1178
Poruke: 2925
*.yubc.net

Jabber: bc@default.co.yu
Sajt: default.co.yu/~bc


+1 Profil

icon Re: Is RPM Doomed? (DistroWatch članak)23.06.2002. u 09:34 - pre 265 meseci
Citat:
leka:
Bojane, ovaj clanak su i pisali upravo ti koje si pomenuo (pretpostavljam, jer ga nisam ni procitao) -


E pa nisi pretpostavio dobro, žao mi je što moram da te razočaram. Tekst se ne odlikuje nikakvim pozitivnim tonom prema rpm-u, čak šta više pun je sarkazama, i negativnog mišljenja prema istome, što mi se i sviđa.
Citat:

dakle oni koji ne smeju da priznaju cinjenicu da su ih dve LINUX distribucije PREGAZILE - Debian i RedHat ...

yea right!
Citat:

Ne znam za tebe, ali znam BSD-ovce koji koriste RPM ... I sto je cudno lepo ga koriste... :)))

ahhahahahhahahaha
Ovaj, VELIKI smeh za ovo ... Leko, izvini, ali MORAM da te zamolim da me upoznaš sa nekim od tih. Mislim, ko je još TOLIKO lud da koristi bilo šta drugo pored bsd portova ( pkgsrc ) ???

"It's okay, I'm just admiring to the shape of your skull!" -- Dr. Gonzo
 
Odgovor na temu

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
*.tehnicom.net

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: Is RPM Doomed? (DistroWatch članak)23.06.2002. u 12:25 - pre 265 meseci
Citat:
B o j a n:
To samo potvrđuje razloge raznoraznih slacker-a, ,,bsd svinja'' i ostalih odmetnika od rh, mdjk, i šta ti ja znam dial and smile distribucija ...

beh ...

Look ma, a binary RPM!


Pa sta znam po meni RPM je stvarno lose resenje, kada krenu zavisnosti da luduju pa pocnu da se javljaju konfilikti, smuci mi se zivot, pogotovo ako treba nesto da instaliram koristeci rmp, ajde nekako jos uz urpmi koji ide uz mandrake josh kako tako stvari budu i lakse za sredjivbanje.

Mada ako mene pitate RPM bi trebalo zabraniti, jer mi se desavalo da imam noviju verziju neke biblioteke a program trazi stariju, pa nece nikako da se instalira program cak nije htelo ni sa force da prodje :((, i jednostavno iako kod kuce imam Mandrake, svaki dodatni software koji hocu da instaliram lepo *.tar.gz i udri po make-u.

A druga stvar molio bih sve korisnike da ne koriste vredjanja i pljuvanja po ovom forumu samo zato sto neko ne koristi tvoj omiljeni distro ili mozda koristi Windows ili neki BSD. Jer ce takve poruke biti brisane u brzom maniru i bez mnogo milosti.

Hvala
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.verat.net



+7177 Profil

icon Re: Is RPM Doomed? (DistroWatch članak)23.06.2002. u 12:32 - pre 265 meseci
Pa zasto ih onda nisi obrisao bez milosti - ovaj thread vrvi od subjektivnih procena i pljuca po onima koji tako ne misle :)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
*.tehnicom.net

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: Is RPM Doomed? (DistroWatch članak)24.06.2002. u 23:25 - pre 265 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Pa zasto ih onda nisi obrisao bez milosti - ovaj thread vrvi od subjektivnih procena i pljuca po onima koji tako ne misle :)


Pa iz vise razloga, mislim pobegao mi je ceo thread u momentu, jer mnogo vremena provodim uz knjigu jer je ispitni rok u toku, pa je situacija vanredna sto bi rekli.

Drugo mislim ce ovako ostaviti veci utisak da budu samo opomenuti jer kako kazu bukva se ne sece iz jednog udarca :))

i trece ali ne najmanje vazno, je da ce i ostali novi clanovi ovako moci da procitaju upozorenje i shodno tome adekvatno se ponasati na forumu.
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Is RPM Doomed? (DistroWatch članak)

[ Pregleda: 4532 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.