Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vise dugmica otvara istu tabelu i dodaje redove

[es] :: Access :: Vise dugmica otvara istu tabelu i dodaje redove

[ Pregleda: 1950 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

1900-ti
Beograd

Član broj: 52886
Poruke: 144
*.yubc.net.



Profil

icon Vise dugmica otvara istu tabelu i dodaje redove11.04.2005. u 12:19 - pre 231 meseci
Imam projekat iz baza na faksu i sada se suocavam sa stvarima koje ne znam kako da uradim pa ako nekoga ne mrzi molim da mi odgovori na pitanje..

Imam jednu formu i na njoj niz dugmica...svako dugme sadrzi podatak o sifri artikla, imenu i ceni...pa shodno tome imam n dugmica sa razlicitim imenima, problem je sto ne znam kako da uradim sledece, naime kada korisnik klikne na dugme "artikal 1" da se otvori jedna tabela u kojoj se nadju podaci o tom artiklu, zatim klikne na dugme "artikal 2" a onda se u istoj tabeli od malopre doda jos jedan red sa podacima o "artiklu 2"

ako sam lose objansio recite pokusacu bolje
hvala
 
Odgovor na temu

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.eqao.com.



+79 Profil

icon Re: Vise dugmica otvara istu tabelu i dodaje redove11.04.2005. u 17:23 - pre 231 meseci
Moras da budes malo jasniji. na primer, sta ti znaci "da se otvori jedna tabela u kojoj se nadju podaci o tom artiklu"? Da li ocekuejs da vidis na ekranu otvorenu tabelu, ili da se tabela 'otvori u memoriji? Mni se cini da je ovo drugo.

Probaj ovo:
1) Napravi funkciju koja dodaje rekord u zeljenu tabelu. Pseudo kod:
Code:

Function funAppendRecord(pArtiklID, pNekiPodatakOArtiklu, pNekiDrugiPodatakOArtiklu...),

open.recordset (TvojaTabela)

rescordset.appendrecord
   rescordset!ArtiklID=pArtiklID
   rescordset!NekiPodatakOArtiklu=pNekiPodatakOArtiklu
   recordset!NekiDrugiPodatakOArtiklu=pNekiDrugiPodatakOArtiklu

recordset.close
end function


Onda sa svakog dugmeta samo pozoves tu funkciju i posaljes parametre, na primer:
Code:

Sub Dugme1_Click()
'Ovo dugme dodaje Artikl 17 u kolicini 7 u verziji 25
 call funAppendRecord(    
 pArtiklID=17, pNekiPodatakOArtiklu=7, pNekiDrugiPodatakOArtiklu=25)
End Sub


I tako za svako dugme.

I dobijes efekat kao u MacDonaldu - imas dugme za BigMac, dugme za Sledoled, dugme za Pepsi (ili Coke) i kad god stisnes dugme, doda se jedan red u narudzbu.

:-)
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Vise dugmica otvara istu tabelu i dodaje redove

[ Pregleda: 1950 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.