Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Apsolutno prvi koraci. Kompajliranje &td

[es] :: C/C++ programiranje :: Apsolutno prvi koraci. Kompajliranje &td

[ Pregleda: 2863 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Katja_Zap
Grad

Član broj: 37817
Poruke: 100
*.bb.online.no.



Profil

icon Apsolutno prvi koraci. Kompajliranje &td11.04.2005. u 11:52 - pre 231 meseci
Evo ovako:
U lijevoj ruci drzim ”uVisoin2” i gomilicu primjera sa ” .C ” zapisima, a u desnoj drzim ATMEL 89S8252 razvojni sistem. E, sad posto mi treba jedna slobodna ruka, ostavljam ATMEL, i u jednu ruku uzimam ”uVision2”, a u drugu gomilicu primjera ( neki ispadaju iz ruke ). I sta ?

Hocu da pogledam jedan od gotovih primjera. Izaberem najjednostavniji ( Hallo Word ), otvorim, izgradim ( build ) i to, naravno, prodje bez problema. Sad bi ja da pogledam kako program radi. Aktiviram ikonicu “ Start/Stop debugging session ” i tu mi se osposobe ikonice “ Step into ”, “ Step over ” i slicne. Probam da vidim hoce li program da ide od jedne do druge instrukcije, ali nece. Aktiviranje strelice " Next Statement " me vodi na zapis ………. STARTUP.A51. Pogledam u fasciklu projekta, ali nema zapisa " .exe ". Sta da radim ?

Da napomenem: Trazim nacin kako da neki program debugiram i unesem. Samo pisanje programa pretpostavlja da poderem barem dvoje pantalone sjedeci pred PC-om, radeci primjere i reupoznavajuci se detaljnije sa C-om ( nekad su me ucili C++ ). Za sad treba samo da pocnem. Kako se primjer ” .exe ” unosi u ATMEL, imam detaljno uputstvo, i ne bi trebalo da bude problem.
 
Odgovor na temu

leka
Dejan Lekić
senior software engineer, 3Developers
Ltd.
London, UK

Član broj: 234
Poruke: 2534
..31.216.81.gus.vf.siwnet.net.

Sajt: dejan.lekic.org


+2 Profil

icon Re: Apsolutno prvi koraci. Kompajliranje &td20.04.2005. u 08:39 - pre 231 meseci
Nikad cuo ni za uVisoin2 ni za ATMEL 89S8252, nazalost. :( Ali, gde god je C, tu mora biti i C kompajler. Gde god postoji C kompajler onda tu postoji neki izvrsni fajl koji se moze direktno pozvati da bi se kod iskompajlirao, i linker da bi se objektni fajlovi linkali unutar jedan izvrsni fajl za odredjenu platformu.
Nisi rekao(la) da li mozda koristis cross-compiler, ako koristis, onda bih ti mogao pomoci (u koracima) kako da "build"-as svoj program bez tog ATMEL-a, samo treba da mi das listu fajlova (.c) i target (evo nekih interesatnih "target"-a: arm-linux, wince, i386-pc-mingw, m68k-palmos-coff, itd...)
Dejan Lekic
software engineer, MySQL/PgSQL DBA, sysadmin
 
Odgovor na temu

Katja_Zap
Grad

Član broj: 37817
Poruke: 100
*.bb.online.no.



Profil

icon Apsolutno prvi koraci. Kompajliranje &td20.04.2005. u 13:06 - pre 231 meseci
Leka, hvala ti na odgovoru.

U medjuvremenu sam se malo pomakao s mjesta. Mozebitni uzrok je to da je u zaglavlju upisano da se radi o drugom mikrokontroleru.

Pisalo je <REG51F.H>, dok sam ja kao cilj naveo i u izborniku izabrao moj ATMEL.

Prebacio sam cilj u projektu na " Philips 8xC51RD+ " i stvar je sljakala.

E, sad lukav kao lisica, ja upisem u zaglavlje <at898252.H> a cilj ponovo vratim na ATMEL, i od kompajlera dobijem poruku da ne moze da otvori zapis <at89.......>. Uz to, protestuje zbog definiranja porta kao " P1 ". Tu sam potrazio pomoc od " uVison2-a " i nesto je naznacio pa bih probao i to, ali glawni problem je nemogucnost otvaranja zapisa.

Ima li neko ideju gdje je problem ?
 
Odgovor na temu

leka
Dejan Lekić
senior software engineer, 3Developers
Ltd.
London, UK

Član broj: 234
Poruke: 2534
..31.216.81.gus.vf.siwnet.net.

Sajt: dejan.lekic.org


+2 Profil

icon Re: Apsolutno prvi koraci. Kompajliranje &td20.04.2005. u 14:32 - pre 231 meseci
Pa ono, mozda nije .H vec .h? Jesi li razmisljao o tome? ;) To kako kapiram nije Windows, pa da nema razlike da li je veliko ili malo slovo...
Dejan Lekic
software engineer, MySQL/PgSQL DBA, sysadmin
 
Odgovor na temu

[es] :: C/C++ programiranje :: Apsolutno prvi koraci. Kompajliranje &td

[ Pregleda: 2863 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.