Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vartine baterije su nabubrele :)

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Vartine baterije su nabubrele :)

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6890 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

FlashGrounder
Flash Grounder
Google

Član broj: 10776
Poruke: 344
212.62.58.*



Profil

icon Vartine baterije su nabubrele :)10.04.2005. u 11:09 - pre 231 meseci
pozdrav!

znaci za a75-icu koristim 4 vartine baterije photo accu na 2300mAh
punim ih punjacem koji je bas za njih znaci varta compact charger koji ih puni 12 sati i bas je za te baterije jer je 230 mA

e sad...i baterije i punjac su kupljeni tu negde pre nove godine, sve radi savrseno, baterije drze dosta dugo, nema nikakvih problema, ali primetio sam da se na svakoj od 4 baterije ona (u ovom slucaju zelena) folija ili ne znam sta je to vec sto obavija celu bateriju, znaci na svim baterijama su se pojavila zadebljanja na toj foliji kao da je na pojedinim mestima usao vazduh ili tako nesto..

e sad nikad nisam otvarao ove punjive baterije pa ne znam kakva im je struktura, da li je moguce da su se pojavili ti reljefi na povrsini baterije samo zbog toplote pri punjenju ili je to mozda nesto drugo sa cim ne bih trebao da se zezam, ako je mozda nesto procurelo ili sta vec.

Ali znaci na svakoj od 4 baterija se to pojavilo manje vise


Hvala na savetu :)
 
Odgovor na temu

Axel DPS

Član broj: 51060
Poruke: 541
*.yubc.net.



Profil

icon Re: Vartine baterije su nabubrele :)10.04.2005. u 16:57 - pre 231 meseci
To ti znaci da si bacio pare na punjac, odnosno sada i sam vidis koliko su dobre Vartine baterije obzirom da ta nabubrenja nisu nista drugo nego da se celije raspadaju a navodno bi trebalo da izdrze 1000 punjenja.
Ovaj slucaj si trebao da napises u temi "DOBAR A JEFTIN PUNJAC"
 
Odgovor na temu

FlashGrounder
Flash Grounder
Google

Član broj: 10776
Poruke: 344
212.62.58.*



Profil

icon Re: Vartine baterije su nabubrele :)10.04.2005. u 21:00 - pre 231 meseci
jel to sto posto sigurno, posto mi je jedan ortak rekao da se samo od toplote odvojio taj celofan ili sta vec.

potrazicu racun da im jebem kevu u radnji ako ustanovim da je to zaista strasno

i jos nesto...jel to znaci da nisam trebao da guram baterije u aparat i da fotkam danas, tj da li to moze da mi sjebe aparat, da se razlije itd...ili ce samo baterije mozda manje drzati itd?
 
Odgovor na temu

MiskoSD
tu negde

Član broj: 35197
Poruke: 132
217.24.27.*



Profil

icon Re: Vartine baterije su nabubrele :)10.04.2005. u 21:52 - pre 231 meseci
Ok isti slucaj Canon A75 , Vartin punjac i vartine baterije 2300ma.Posle 2 punjena isto su tako nabubrele,ali ih i dalje koristim bez problema, takodje ih i punim.Pa s toga sumnjam da je samo ona folija od toplote nabubrela, a jednu sam na jednoim mestu probusio iglom i nista se nije desilo.
 
Odgovor na temu

FlashGrounder
Flash Grounder
Google

Član broj: 10776
Poruke: 344
212.62.58.*



Profil

icon Re: Vartine baterije su nabubrele :)10.04.2005. u 21:54 - pre 231 meseci
jel bar iscurelo nesto :), za baterije nije frka samo da mi ne unerede ljubimca :)
 
Odgovor na temu

MiskoSD
tu negde

Član broj: 35197
Poruke: 132
217.24.27.*



Profil

icon Re: Vartine baterije su nabubrele :)10.04.2005. u 22:00 - pre 231 meseci
Ma nije koristi ih slobodno, ja sam sa njima ispucao oko350 fotosa na salonu automobila, plus kuci i pre neko vece snimao Indexsovce u pozoristu i jos se nisu istrosile.Alkalne baterije ne mogu da iscuru, sem ako ih mehanicki ne ostetis.
 
Odgovor na temu

FlashGrounder
Flash Grounder
Google

Član broj: 10776
Poruke: 344
212.62.58.*



Profil

icon Re: Vartine baterije su nabubrele :)10.04.2005. u 22:23 - pre 231 meseci
odlicno! :) znaci da se ne cimam

thanks
 
Odgovor na temu

Axel DPS

Član broj: 51060
Poruke: 541
*.yubc.net.



Profil

icon Re: Vartine baterije su nabubrele :)11.04.2005. u 08:00 - pre 231 meseci
Kada ti ta nabubrenja procure ostaces bez punjaca a mozda i Canona A 75....
 
Odgovor na temu

FlashGrounder
Flash Grounder
Google

Član broj: 10776
Poruke: 344
212.62.58.*



Profil

icon Re: Vartine baterije su nabubrele :)11.04.2005. u 13:02 - pre 231 meseci
znaci zajebo sam se sa ovim baterijama :(

samo mi nije jasno da li uglavnom do toga dolazi zbog loseg punjaca ili losih baterija?
 
Odgovor na temu

MiskoSD
tu negde

Član broj: 35197
Poruke: 132
217.24.27.*



Profil

icon Re: Vartine baterije su nabubrele :)11.04.2005. u 16:58 - pre 231 meseci
Sinoc sam ih stavio na punjacu i punile su se oko14H. Sve 4 su onako nabubrele, ali posle nekoliko sati su splasnule, i ja ipak mislim da je problem samo do onog celofana sto obmotava bateriju, jer dok se puni baterija se greje i dolazi do deformitete celofana , a posle sa hladjenjem se povuce...cao.
 
Odgovor na temu

Axel DPS

Član broj: 51060
Poruke: 541
*.yubc.net.



Profil

icon Re: Vartine baterije su nabubrele :)11.04.2005. u 20:24 - pre 231 meseci
Onda nastavi da ih punis, ali obavezno dobro operi ruke pre rucka
 
Odgovor na temu

MiskoSD
tu negde

Član broj: 35197
Poruke: 132
217.24.27.*



Profil

icon Re: Vartine baterije su nabubrele :)11.04.2005. u 20:59 - pre 231 meseci
Ok Axel, cudime da su zadrzale autonomiju, i reci mi sta je problem same Varta photo-accu baterije ili Vartin punjac(neki tip 57039 za ni-mh baterije- compact charger) Hvala. Ili preporuci neke baterije za fotoaparat ,od 2300-2400mah.
 
Odgovor na temu

Bartman
Beograd

Član broj: 4467
Poruke: 400
*.verat.net.



Profil

icon Re: Vartine baterije su nabubrele :)11.04.2005. u 22:11 - pre 231 meseci
To je zbog celofana. Baterije su ti verovatno OK.Pogledaj temu o punjacima i baterijama i proveri oznake na bateriji kao sto je opisano da bi bio siguran da si kupio originalne. Btw. kod mene je tako od kada sam ih kupio i sve radi OK, a punio sam ih 10-ak puta. Dakle ako je original nema razloga za brigu !!!

Pozdrav
Aye caramba !!!
 
Odgovor na temu

Axel DPS

Član broj: 51060
Poruke: 541
*.yubc.net.



Profil

icon Re: Vartine baterije su nabubrele :)12.04.2005. u 07:24 - pre 231 meseci
Naravno da su u pitanju celije a ne punjac obzirom da Varta ne proizvodi celije ko zna koji kineski brend ih je punio. To sto neko spominje ka ih je punio 10 ili 20 puta zaista nije za ozbiljno.Znaci kvalitetne celije(Sanyo,Panasonic,Henel,) imaju do 1000 punjenja bez ostecenja odnosno smanji im se snaga ali se neraspadaju.Sanyo pravi najkvalitetnije celije i one se prodaju uz Sanyo,Ansmann,Unirosss,Sony i Olympus punjace, Henel(Hahnel) ima svoje celije i sam proizvodi punjace i nezaostaje ni malo za navedenim brendovima, A zvaninicni testovi na svetskim sajmovima su proglasili za najbolju kombinaciju Ansmann PhotoCam III uz koji dobijas 4 Sanyo celije od 2400mAh a za najkvalitetnije celije vaze Sanyo 2500mAh koje se za sada prodaju samu u Ansmanovim blisterima. U Maju ove godine na triziste izlaze SocerTravel 2500Ansmann) i Sanyo NQ-? 2500 znaci punjaci uz koje dolaze ove celije u pakovanju.Ceka se odgovor Henela
 
Odgovor na temu

MiskoSD
tu negde

Član broj: 35197
Poruke: 132
217.24.27.*



Profil

icon Re: Vartine baterije su nabubrele :)12.04.2005. u 15:45 - pre 231 meseci
Hvala Axel na opsirnom odgovoru, samo mi reci jos gde se mogu kupiti kod nas i po kojoj ceni ? Misko.
 
Odgovor na temu

Bartman
Beograd

Član broj: 4467
Poruke: 400
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: Vartine baterije su nabubrele :)12.04.2005. u 19:36 - pre 231 meseci
Kao prvo koliko sam ja upoznat Sanyo pravi baterije za Vartu, tako da je u sustini to jedan te isti proizvod. Sanyo je mnogo poznatiji brend u svetu (Amerika, Azija ...), pa se vise piratizuje, dok je Varta zastupljenija u Evropi i kod nas.
Sto se tice punjaca svaki punjac koji ima kontrolu punjenja ce ti napuniti baterije, bitno je samo da kada ih napuni iskljuci punjenje, jer NiMH baterije ne trpe prepunjavanje. Ipak moja preporuka je da se uzme neki brand name punjac po mogucstvu kod ovlascenog dilera. Isti savet sto se tice kupovine ide i za baterije.
Sto se tice punjenja, ja sam Varta PhotoAccu od 2400 mAh punio 10tak puta, i ne tvrdim da je to odlican rezultat, ali sam jednom prilikom kupio 1,5V (1,4V) AAA C.F.L baterije na buvljaku i trajale su mi citava 3 punjenja. Ne tvrdim da su Vartine tj. Sanyo baterije najbolje, ali po mom skromnom misljenju i iskustvu imaju dosta dobre performanse. To sto usled pregrevanja kod punjenja celofan nabubri, nije nikakav kvar, i to apsolutno ne znaci da su baterije neispravne, naprotiv to je "normalna" pojava, bitno je da baterija, ne curi na krajevima !!!
Kao Vartin (Sanyo) korisnik nadam da cu doziveti njihovo 1000. punjenje, a za sada mogu samo da ih pohvalim, i preporucim svakom kome trebaju kvalitetne NiMH baterije za foto aparat !!!

Pozdrav
Aye caramba !!!
 
Odgovor na temu

Axel DPS

Član broj: 51060
Poruke: 541
*.yubc.net.



Profil

icon Re: Vartine baterije su nabubrele :)12.04.2005. u 19:36 - pre 231 meseci
Dogovorili smo se da nema reklamiranja
 
Odgovor na temu

Axel DPS

Član broj: 51060
Poruke: 541
*.yubc.net.



Profil

icon Re: Vartine baterije su nabubrele :)12.04.2005. u 19:39 - pre 231 meseci
Na zalost Varta nije nikada videla Sanyo u svom punjacu
 
Odgovor na temu

Svemirko Joca
Zemun

Član broj: 49238
Poruke: 84
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: www.liveforspeed.net


Profil

icon Re: Vartine baterije su nabubrele :)26.07.2006. u 02:29 - pre 216 meseci
Haha vidim vecina da ima te bubuljice na baterijama varta firme...
Ja sam se razocarao.... njihov punjac, njihove baterije a bukvalno posle 2 punjenja su dobile velike boginje ! ! !
Da bude jos gore po mene ja ne mogu ni da se pohvalim sa duzinom drzanja baterije.....
Imam samsung digmax 370 (extra radi, narocito video zapis) ali te vartine baterije su strahota....
kada ih totalno napunim samsung moze da radi svega 5 minuta ako i toliko.... i to ne moram da slikam, dosata je sto gori displej i baterije su gotove za 3-5 minuta....
Dobio sam fobiju, pa kada uzmem od druga canon uzmem da zurim da slikam kako bi baterija izdrzala :(

E sad da li je krs baterija ili je krs punjac to ne znam, znam samo da je to ocajno... a kupio sam ih zato sto je drug kupio te baterije nedelju dana pre mene i extra je bio zadovoljan.... nije verovao kada je video na sta lice moje baterije...
2300 su cisto da napomenem i moje i njegove....

Sada evo imam jedan par CFL ili CLF (nisam bas siguran) i duplo su lakse od varta beterija ali mi se cini da duze drze iako su 2100.... njih isto punim sa ovim vartinim punjacem ali jednostavno nisu dobile boginje....

smorio sam se.... imam aparat a skuplja prasinu :(
 
Odgovor na temu

pantmil
elektro održavanje
Beograd

Član broj: 14978
Poruke: 160
*.yubc.net.



+4 Profil

icon Re: Vartine baterije su nabubrele :)26.07.2006. u 13:57 - pre 216 meseci
Ako sudim po mojim baterijama "VARTA", onda su vaše "original falsifikata".
Pre godinu dana sam kupio NiMH-1900 mAh.
Nema ni govora o nekakvom "bubrenju". I opet bi ih kupio.
Težina dveju baterija je oko 60 grama !
Punim ih sa brzim punjačem "ANSMANN ENERGY 4" - 50 evra bez baterija.
U prilogu je njihov katalog punjača.
Obratite pažnju na sledeću karakteristiku punjača: " individual supervision of cells".
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Vartine baterije su nabubrele :)

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6890 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.