Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Linux instalacija problem!!!!!!!!

[es] :: Linux desktop okruženja :: Linux instalacija problem!!!!!!!!

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 13274 | Odgovora: 78 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mkdsl

Član broj: 28910
Poruke: 796
*.gromnet.net.



+10 Profil

icon Re: Linux instalacija problem!!!!!!!!16.04.2005. u 17:59 - pre 231 meseci
Da, kao shto mulaz kazhe, greshka je do color depth. Mada ako stavish na 8, to ce biti tuga od grafike, zhali bozhe takvu karticu i takav monitor. Ja provereno tvrdim da slack 10.0 radi sa generichkim ati drajverima (s obzirom na karticu koju imash), ali dalje od toga nece (drajveri sa atijevog sajta ne rade). 1024x768 sa 32bit color depth-om.

Probaj da konfigurishesh uz pomoc xf86config novo podeshavanje, stavi osvezhavanje 60 hz, color depth 8, vidi da li ce onda raditi. Ne morash svaki put da reinstalirash linux zbog ovoga, samo pokreni xf86config i cepaj. Javi nam kako je proshlo.

Usput, mogao bi log iz /var/log/xf86.(x).log da nam kopirash ovde, mozhda postoji neki drugi problem a da je u vezi sa color depth. Shto vishe informacija, pre (i lakshe) cemo ti pomoci.

Pozdrav.
 
Odgovor na temu

redfusion

Član broj: 12651
Poruke: 113
*.neobee.net.

ICQ: 346105695


Profil

icon Re: Linux instalacija problem!!!!!!!!16.04.2005. u 18:35 - pre 231 meseci
Ne mogu da verujem UPSELI SMO.

Ali ljudi, to je 256 boja i rezolucija tako mala da ne mogu da vidim ni toliko da promenim
u nekom od preferensisa rezoluciju. Jel moze to nekako da se izvede u unixu, nekakvom (imam run command) komandom. Sada se plasim da cackam ponovo instalaciju, jel sam jako srecan sto radi :)
Ne znam da sve znam da ništa ne znam!
 
Odgovor na temu

redfusion

Član broj: 12651
Poruke: 113
*.neobee.net.

ICQ: 346105695


Profil

icon Re: Linux instalacija problem!!!!!!!!16.04.2005. u 18:40 - pre 231 meseci
Oh, pa ovde je bilo jos postova.

Sto se tice xf86configa, tu sta god sam ranije podesavao, on nije kontao kao promenu, nego je isao po starom. Kako da ja to kada on zavrsi i pita do you want to save...
ya stavim y
i on sacuva i jel to sve ili jos nesto treba?
Ne znam da sve znam da ništa ne znam!
 
Odgovor na temu

mkdsl

Član broj: 28910
Poruke: 796
*.gromnet.net.



+10 Profil

icon Re: Linux instalacija problem!!!!!!!!16.04.2005. u 20:00 - pre 231 meseci
Ne treba ti nishta vishe, on automatski kreira konf fajl i smeshta ga za upotrebu pri sledecem startovanju KDE-a. Bekapuj taj conf fajl u sluchaju da neshto opet zajebesh, ako zajebesh, samo ga vratish i opet imash svojih 256 boja (lol). Igraj se, mozhe to i bolje da se podesi. Namesti rezolucije (tamo gde te pita koje hocesh rezolucije da koristish sve), rezoluciju menjash sa ctrl+alt+[plus] i ctrl+alt+[minus] na numerichkoj tastaturi. Igraj se, trebalo bi da ti proradi.
 
Odgovor na temu

redfusion

Član broj: 12651
Poruke: 113
*.neobee.net.

ICQ: 346105695


Profil

icon Re: Linux instalacija problem!!!!!!!!16.04.2005. u 22:13 - pre 231 meseci
Uspeo sam da povecam rezoluciju na 800x600, ali boja je malo.
Koristio sam Generic 16 driver, a ne Generic Vga.
Ima jedan Generic 32W, pokusacu i sa tim.
Nego kada koristim xf86config, obavezno se s*ebe, makar i ponovio kako je ranije bilo, nece da radi. Jedino instalacija, ali ona traje oko 5 minuta, tako da mi ne pada tesko.

Jos nesto. GDE SU MOJE PARTICIJE!!!
Kako da nadjem particije, ne mogu da otvaram sve ono mnt, etc, bin ima milion foldera.
Jel ima mojih particija ili ne?




Ne znam da sve znam da ništa ne znam!
 
Odgovor na temu

mkdsl

Član broj: 28910
Poruke: 796
*.gromnet.net.



+10 Profil

icon Re: Linux instalacija problem!!!!!!!!16.04.2005. u 22:41 - pre 231 meseci
Citat:
redfusion: Nego kada koristim xf86config, obavezno se s*ebe, makar i ponovio kako je ranije bilo, nece da radi. Jedino instalacija, ali ona traje oko 5 minuta, tako da mi ne pada tesko.


Kada izgenerishesh podeshavanja, on ti kazhe gde smeshta konfiguracioni fajl. Nakon snimanja, idi u taj folder i bekapuj taj fajl (komanda cp imefajla.conf imefajla.conf.bkp)

Naravno, bekapuj fajl sa setovanjima koja su ti radila, posle samo vratish taj bekap u originalno ime i ponovo pokreni kde.

Citat:
Jos nesto. GDE SU MOJE PARTICIJE!!!
Kako da nadjem particije, ne mogu da otvaram sve ono mnt, etc, bin ima milion foldera.
Jel ima mojih particija ili ne?


Edituj /etc/fstab, tu ti se nalaze sve particije koje se mountuju. Imash i putanju gde je shta mountovano, pogledaj dobro fajl. Ima josh jedan, /etc/mtab - u tom fajlu vidish koje su ti particije TRENUTNO mountovane. Prostudiraj pa cesh provaliti gde ti se shta nalazi.
 
Odgovor na temu

redfusion

Član broj: 12651
Poruke: 113
*.neobee.net.

ICQ: 346105695


Profil

icon Re: Linux instalacija problem!!!!!!!!16.04.2005. u 23:07 - pre 231 meseci
Ne mogu da funkcionisem sa malo boja. Mislio sam da uzivam u netu...
Pokusacu sa onim knopixom, kad vec ima drajver.
Ne znam da sve znam da ništa ne znam!
 
Odgovor na temu

axez

Član broj: 1021
Poruke: 1388
*.nat-pool.nsad.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Linux instalacija problem!!!!!!!!17.04.2005. u 01:38 - pre 231 meseci
Citat:
redfusion: Ne mogu da funkcionisem sa malo boja. Mislio sam da uzivam u netu...
Pokusacu sa onim knopixom, kad vec ima drajver.



Ne stvarno...kako uopste ocekujes da kartica koja je napravljena recimo 2004-te radi sa drajverima iz 2001.????
 
Odgovor na temu

mmirilovic
Mladen Mirilović
Čačak

Član broj: 10462
Poruke: 721
*.blueisp.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Linux instalacija problem!!!!!!!!17.04.2005. u 09:34 - pre 231 meseci
Eto vidiš. A mogao si i sam da provališ sve ovo samo da nisi bio lenj i da si pažljivije čitao šta ti X server poručuje!

I da, pređi na neku noviju distribuciju. SuSE 9.2 je sasvim OK!
Pozdrav.
 
Odgovor na temu

redfusion

Član broj: 12651
Poruke: 113
*.dialup.neobee.net.

ICQ: 346105695


Profil

icon Re: Linux instalacija problem!!!!!!!!17.04.2005. u 10:40 - pre 231 meseci
A suse 9.3?

Posto imam dosta periferija-bluetooth, citac kartica-usb, gamepad. Odnosno sta mislite 0 Suse 9.3? Na netu nadjoh neki review u kom taj lik prvo ispljuje 9.3 jer je obogaljen kako kaze za multimedijalnu podrsku, a kasnije nesto kao popravlja jel su ga demantovali iz suse...smesno je. Sta je bolje apriori 9.3 ili mozda ipak malo stariji 9.2?
Ne znam da sve znam da ništa ne znam!
 
Odgovor na temu

mmirilovic
Mladen Mirilović
Čačak

Član broj: 10462
Poruke: 721
*.blueisp.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Linux instalacija problem!!!!!!!!17.04.2005. u 11:03 - pre 231 meseci
Nisam znao da je izašao 9.3. Uzmi njega ako ti je dostupan. Ako ne, i 9.2 će završiti posao!
Pozdrav.
 
Odgovor na temu

redfusion

Član broj: 12651
Poruke: 113
*.dialup.neobee.net.

ICQ: 346105695


Profil

icon Re: Linux instalacija problem!!!!!!!!17.04.2005. u 11:14 - pre 231 meseci
Ok, ocu i hvala svima na pomoci!
Ne znam da sve znam da ništa ne znam!
 
Odgovor na temu

redfusion

Član broj: 12651
Poruke: 113
*.dialup.neobee.net.

ICQ: 346105695


Profil

icon Re: Linux instalacija problem!!!!!!!!17.04.2005. u 21:24 - pre 231 meseci
[url]http://www.novell.com/products/linuxpackages/professional/index_group.html[/url]

Ja narucio SuSe 9.3 i ajd' reko da vidim sta to ima sve u paketu, da se malo raspitam na netu sta je za sta najbolje, kad ono ovolika lista paketa?
Ja ne bi za 100 dolara ispisao sve te nazive paketa, a ne da ih pravim...c,c,c,c.

Koji je najbolji:
mail client
text editor
muzicki player
video player
dvd player
? Samo to, a za ostalo mi nije odma najbitnije.

Sta je meni najbolji, ne filosofirajte. Samo osnovne f-je da ima, tj da odradjuje posao brzo i kompetentno.


Ne znam da sve znam da ništa ne znam!
 
Odgovor na temu

mkdsl

Član broj: 28910
Poruke: 796
*.gromnet.net.



+10 Profil

icon Re: Linux instalacija problem!!!!!!!!17.04.2005. u 23:15 - pre 231 meseci
Citat:
redfusion: Sta je meni najbolji, ne filosofirajte. Samo osnovne f-je da ima, tj da odradjuje posao brzo i kompetentno.


Stvarno mrzim arogantnost, pogotovo ljudi koji ovde dolaze da potrazhe pomoc. Da ne bih "filosofirao", predlazhem ti da se okanesh linuxa, i ostani na win-u. Jer osnovne funkcije (tj. da ti odradjuje posao brzo i kompetentno) bez ulozhenog truda necesh ni na jednom linuxu naci!. Da sam ja dizao ruke nakon svakog problema koji mi iskrsne na linuxu, ja bih odavno bio najzagrizheniji windozer... A pocheo sam na slackware-u (koji je keva naspram suse-ta itd)...

Batali ti linux ako nemash nerve da uchish. Linux nije windows, i nadam se da nikad nece ni postati.

Just my 2 cents.
 
Odgovor na temu

redfusion

Član broj: 12651
Poruke: 113
*.neobee.net.

ICQ: 346105695


Profil

icon Re: Linux instalacija problem!!!!!!!!18.04.2005. u 00:35 - pre 231 meseci
Malooo, si me pogresno shvatio. Kada sam pitao najbolji, mislio sam od tamo u paketima 9.3 ponudjenih. Ne zelim da zatrpavam hard sa 10 programa za mp3, kada mi je jedan dovoljan, zar ne?Niti zelim da za svaku pesmu kuckam play...itd. Zato sam hteo da mi korisnici sa iskustvom napisu koji je taj jedan, a po kriterijumu da moze da radi funkciju bolje od ostalih koji su u paketu. Jel trazim puno?

Zasto ujedas. :) Kada sam napisao ne filosofirajte, mislio sam da po normalnim kriterijumima kazete koji je najbolji, a ne recimo po tome sto "ovaj" moze da radi i bez gui i takve slicne zamisli. Znaci po nekakvim normalnim kriterijumima prosecnog korisnika multimedijalnog desktopa.

Nemoj da mrzis, jer arogantnosti(gde li si je samo iskopao) u mom postu nema. I drago mi je sto si ti krenuo iz kamenog doba-Slackware. Siguran sam da znas kako se civilizacija razvijala, tako da bi trebao da imas vise razumevanja za one koji ne misle da treba krenuti od nule. Moje ambicije su vezane za ekonomiju, a ne za informatiku, tako da mi nije neophodno da znam toliko o detaljima koji zivot ne znace.

I ne znam gde si video odustajanje, tu si nesto cudno ispovezivao. Ko odustaje? Pa iznjakao sam se sa 7.1, sa Mandrake 9x i na kraju kupio Suse 9.3 i nemam nameru da odustanem dok ne dobijem ono sto sam naumio. Legalan besplatan multimedijalni sistem.
Sada cekam da stigne suse 9.3, a do tada molim da mi se odgovori na ("arogantno")pitanje iz proslog posta.
Ne znam da sve znam da ništa ne znam!
 
Odgovor na temu

mkdsl

Član broj: 28910
Poruke: 796
*.gromnet.net.



+10 Profil

icon Re: Linux instalacija problem!!!!!!!!18.04.2005. u 01:06 - pre 231 meseci
Citat:
redfusion: Malooo, si me pogresno shvatio. Kada sam pitao najbolji, mislio sam od tamo u paketima 9.3 ponudjenih. Ne zelim da zatrpavam hard sa 10 programa za mp3, kada mi je jedan dovoljan, zar ne?Niti zelim da za svaku pesmu kuckam play...itd. Zato sam hteo da mi korisnici sa iskustvom napisu koji je taj jedan, a po kriterijumu da moze da radi funkciju bolje od ostalih koji su u paketu. Jel trazim puno?


Ne trazhish puno, trazhish od nas da ovde iznosimo shta je po nama najbolje. Ja cu reci jedno, neko drugi ce reci drugo, neko treci ce reci trece... I onda ce izbiti flame i mod ce zakljuchati temu. Ti lepo instaliraj prvi put sve, pa chachkaj, pa vidi shta ti se najvishe svidja, pa makni ono shto ti se ne svidja... Eksperimentishi, niko to nece hteti da radi za tebe.

Citat:
Zasto ujedas. Kada sam napisao ne filosofirajte, mislio sam da po normalnim kriterijumima kazete koji je najbolji, a ne recimo po tome sto "ovaj" moze da radi i bez gui i takve slicne zamisli. Znaci po nekakvim normalnim kriterijumima prosecnog korisnika multimedijalnog desktopa.


Imash toliki izbor softvera za linux, da pojam "normalni kriterijumi" slabo stoji kod linuxa. Neko voli mplayer, neko voli xine, neko voli noatun... Sva tri su ok, jelte... Imaju svoje prednosti i mane... a to su samo 3 video plejera koje sam naveo... Imash ih josh par stotina...

Citat:
Nemoj da mrzis, jer arogantnosti(gde li si je samo iskopao) u mom postu nema. I drago mi je sto si ti krenuo iz kamenog doba-Slackware. Siguran sam da znas kako se civilizacija razvijala, tako da bi trebao da imas vise razumevanja za one koji ne misle da treba krenuti od nule. Moje ambicije su vezane za ekonomiju, a ne za informatiku, tako da mi nije neophodno da znam toliko o detaljima koji zivot ne znace.


Ja sam bio spreman da krenem da uchim od najtezhe distribucije. Ne smatram da je to ubedljivo najbolja distribucija na svetu (iako ja od nje ne dizhem ruke vec godinama - iz razloga shto mi najvishe odgovara). I imam razumevanja za one koji ne misle da treba krenuti od nule, godinama ljudima pomazhem oko linuxa... Ali ne razumem ljude koji promene 4 distribucije u roku od nedelju dana - i onda trazhe od ostalih shta to treba najvishe da odgovara njima (?!?). Izvini, ali niko ne razmishlja za tebe - osim tebe.

Citat:
I ne znam gde si video odustajanje, tu si nesto cudno ispovezivao. Ko odustaje? Pa iznjakao sam se sa 7.1, sa Mandrake 9x i na kraju kupio Suse 9.3 i nemam nameru da odustanem dok ne dobijem ono sto sam naumio. Legalan besplatan multimedijalni sistem.
Sada cekam da stigne suse 9.3, a do tada molim da mi se odgovori na ("arogantno")pitanje iz proslog posta.


Ok, ako nisi reshio da odustajesh, bash fino. Tek ce da se iscimash dok namestish sve da radish, ti si samo zagrebao povrshinu onoga shto se zove "alternative world".

I na kraju, da ti odgovorim na pitanje. Izvini, ali onoliki spisak da bilo ko prochita - pa da ti kazhe shta je od toga najbolje... O izvini... mi takodje imamo zhivot van linuxa .

Mail klijent: Kmail
Text editor: pico (vi)
Muzichki plejer: xmms
Video plejer: xine (mplayer)
Dvd plejer: Pojma nemam

Eto moj spisak, pa ti sad zakljuchi da li ce to i tebi da odgovara. A sad tek kad krenu ostali sa predlozima... Pa kad se zbunish... Al ajde... sa srecom i svako dobro...
 
Odgovor na temu

redfusion

Član broj: 12651
Poruke: 113
*.dialup.neobee.net.

ICQ: 346105695


Profil

icon Re: Linux instalacija problem!!!!!!!!18.04.2005. u 07:29 - pre 231 meseci
Hvala na preporukama, a moram da kazem da te koliko si mi dao 3 (2 zapravo)distribucije ja nisam promenio, nego sam pozajmio i nisu radile, tako da nekakvo iskustvo novijeg datuma nemam. Mislim da mi je najvaznije sto sam saznao iz tvog posta da mogu da uninstalliram programe i na linuxu. Ako je tako, onda cu da krenem sa full instalacijom(naravno bez servera itd...), pa da brisem visak. Jel ima gui za to ili moram da kuckam u konzolama?+ Jel moze vise programa od jednom da se izbrise ili kao na glupavom Windowsu jedan po jedan?

I jos jedno pitanje, vaznije. Imam partition magic i pitam se da li mi za lin kako sam smatrao treba samo:

1)Swap particija - 900 MB(imam 512 rama, a negde sam procitao kao pravilo ~duplo rama za swap)
2)Jedna ext3 koja je podesena kao "/"

i to je to. Jel ovo logicno ili mi treba/preporucujete jos nesto?

Hvala.
Ne znam da sve znam da ništa ne znam!
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.bg.wifi.vline.verat.net.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Linux instalacija problem!!!!!!!!18.04.2005. u 08:14 - pre 231 meseci
Citat:
redfusion:
1)Swap particija - 900 MB(imam 512 rama, a negde sam procitao kao pravilo ~duplo rama za swap)

To pravilo je bilo ranije, kad je RAM bio sirotinjski. Mislim da moze i manje swap-a, da bi se vise koristila RAM memorija, a manje swap.
Citat:
2)Jedna ext3 koja je podesena kao "/" i to je to.

Ovo obicno dobro radi. Treba ti minimum 3GB za Linux, a moze i vise. Part.Magic po nekad zezne stvar. Vecina Linuxa ima neki program za to takodje. Ja licno najvise volim cfdisk, malo je spartanski ali me nikad nije izneverio. Sto se tice izbora paketa, mislim da ti je lakse da dodajes naknadno nego da imas gomilu bezveznih koje treba brisati. Osnovna instalacija ce ti dati sigurno od svega po malo, dovoljno da pocnes rad.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

mkdsl

Član broj: 28910
Poruke: 796
*.gromnet.net.



+10 Profil

icon Re: Linux instalacija problem!!!!!!!!18.04.2005. u 11:13 - pre 231 meseci
Citat:
redfusion: Ako je tako, onda cu da krenem sa full instalacijom(naravno bez servera itd...), pa da brisem visak. Jel ima gui za to ili moram da kuckam u konzolama?+ Jel moze vise programa od jednom da se izbrise ili kao na glupavom Windowsu jedan po jedan?


Imacesh paket menadzer na svojoj distribuciji (na slacku postoji Kpackage za KDE, a konzolarni postoji pkgtool), uz pomoc njega cesh se lako otarasiti onoga shto ti ne treba. Da, mozhe vishe odjednom, chekirash sve shto hocesh da skinesh, kliknesh uninstall i to je to.

Citat:
I jos jedno pitanje, vaznije. Imam partition magic i pitam se da li mi za lin kako sam smatrao treba samo:

1)Swap particija - 900 MB(imam 512 rama, a negde sam procitao kao pravilo ~duplo rama za swap)
2)Jedna ext3 koja je podesena kao "/"


Partition magic (kao shto tdjokic reche) ume da zhestoko sje*e particije, ja sam prestao da ga koristim odavno josh, kad sam izgubio sve bitne podatke koji su mi bili na win-u (iako sam bekapovao prvo dobar deo...). Generalno, ljudi danas poshtuju sledece pravilo: particije za win praviti u win-u, particije za liux - praviti u linuxu. Ostavi praznu particiju za linux nakon instalacije windows-a, a posle uz pomoc cfdisk-a (da, spartanski, ali vishe nego funkcionalno ) stavi koliko ti je potrebno particija. Josh jedan savet (i to dobar): ako planirash da drzhish bitnije podatke na linuxu, a takodje planirash da, pri izlasku novije verzije svoje distribucije upgrade-ujesh sistem, predlazhem ti da napravish jednu root particiju (/), i jednu /home particiju (gde ce se nalaziti tvoj shell i tvoji podaci). Pri instalaciji novije verzije, ostaje ti uvek /home sa tvojim podacima (naravno, moracesh bekapovati par stvari u /etc tipa passwd, shadow, groups...).

Predlazhem ti da stavish max 300mb swap, ne treba ti vishe, kao shto tdjokic reche, to je pravilo bilo nekad. Necesh drzhati server, niti cesh koristiti bilo kakve procese koji zahtevaju chesto pozivanje swap-a, uglavnom ce ti ram izgurati sve.

Particija ext3 je ok, ali evo ja, posle toliko godina korishcenja ext2 - predjoh na reiserfs journal system. Iako su i ext3 i reiserfs journal fajl sistemi, reiser je donekle brzhi. Imash na netu prednosti i mane svakog, pa baci pogled. I jedan i drugi inache rade posao .


Citat:
i to je to. Jel ovo logicno ili mi treba/preporucujete jos nesto?

Hvala.


U principu, to je to. Trudi se da zaboravish windows filozofiju, bice ti tezhe da se naviknesh na novo okruzhenje i novi sistem rada. Pochetnici chesto prave greshke zbog toga shto misle da na linuxu mogu da urade sve shto im treba kao na windows-u. Da, mogu da urade uglavnom sve, ali ne kao na windows-u.

Citat:
tdjokic: Sto se tice izbora paketa, mislim da ti je lakse da dodajes naknadno nego da imas gomilu bezveznih koje treba brisati. Osnovna instalacija ce ti dati sigurno od svega po malo, dovoljno da pocnes rad.


Da, ali ako ne proba, nece znati koji su bezveze a koji su korisni. Poshto dechko zheli da nauchi, mozhda je bolje da instalirash shto je moguce vishe propratnog softvera, ceo linux (full) staje na 3gb, tako da nemash shta da izgubish. A lako cesh maknuti program koji ti se ne svidi (nakon startovanja istog, i izraza na licu kao da se neko upuvao) .

Ajde, chekamo dalje postove, pa da se bacimo i na podeshavanje suse-ta

Pozdrav.
 
Odgovor na temu

redfusion

Član broj: 12651
Poruke: 113
*.neobee.net.

ICQ: 346105695


Profil

icon Re: Linux instalacija problem!!!!!!!!20.04.2005. u 15:32 - pre 231 meseci
Yeah, stiglo Suse danas i ja ga instalirao.
Yast 2 otkida kako je dobar, sve je sam nasao, konfigurisao, prosto za divljenje. Samo sam kad kad definisao neke sitnice(name kod bluetootha ili pop3 i smtp server za mail) itd. bas je ovaj Linux napredovao, gledajuci onaj Redhat 7.1, ne mogu da verujem. Kde je prelepo dizajniran, poredeci sa onim windowsovim kineskim folderima. Ali da ne bude sve ko po loju, pobrinuo se:

Kinternet, mali program u treyu koji iako je konekcija i provajder podesen, kada mu iz kontekst menija kazem "Dial in", ona njegova ikonica u obliku utikaca samo prikaze munju na 2 sekinde i nista dalje. To mi nije jasno, iako je nasao modem i to tacno i model.

Dalje, Mixer Kmix radi i u trayu je ali nema iz liste mixera da se pozove neki. Predpostavljam da ja sada treba da nekako instaliram neki mixer, zar ne? Pa kako to da izvedem?

Hvala ljudi, ovo je tako strava, tek sam ga pre 20 min zavrsio-install, i otkidam kako je nekako moderno dizajniran Kde i kako brzo ide sve, nisam se tome nadao. A i boot menadzer je simpatican. Yahoo!
Ne znam da sve znam da ništa ne znam!
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux desktop okruženja :: Linux instalacija problem!!!!!!!!

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 13274 | Odgovora: 78 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.