Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sto vise odgovora,to bolje..zip fajl sa sifrom

[es] :: Security :: Kriptografija i enkripcija :: Sto vise odgovora,to bolje..zip fajl sa sifrom

[ Pregleda: 3728 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Passwd

Član broj: 54624
Poruke: 640
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Sto vise odgovora,to bolje..zip fajl sa sifrom07.04.2005. u 19:55 - pre 231 meseci
Imam jedno pitanje:


Primjer:

Ako stavimo u neki zipani folder neku datoteku i nju zastitimo sifrom,kada to napravimo otvorimo taj cijeli zipani folder u notepadu, i sad me zanima dal je moguce procitat ta "kineska" slova??

Moja pretpostavka je da je tu zapisana sifra kojom je ta slika zasticena,a ako se varam slobodno recite....
 
Odgovor na temu

Passwd

Član broj: 54624
Poruke: 640
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Re: Sto vise odgovora,to bolje..zip fajl sa sifrom07.04.2005. u 20:50 - pre 231 meseci
I jos nesto.Ako je ta slika zasticena sifrom "pogodi" ,dal je moguce tu sliku otvorit nekom drugom sifrom -znaci da se slika otvara sifrom "pogodi" i npr. "auto"?
 
Odgovor na temu

Passwd

Član broj: 54624
Poruke: 640
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Re: Sto vise odgovora,to bolje..zip fajl sa sifrom10.04.2005. u 19:40 - pre 230 meseci
Gdje ste svi pobjegli?
Za ono sa dvije je moguce jer mi je jednom advanced zip passwd recovery
rekao drugu sifru koja je isto otvorila fajl.
 
Odgovor na temu

miniC
Srbija

Član broj: 40983
Poruke: 220
*.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Re: Sto vise odgovora,to bolje..zip fajl sa sifrom10.04.2005. u 20:52 - pre 230 meseci
Nije moguce!!!

Mozes da skines program AZPR Advanced Zip Password Recovery, on ima nekoliko nacina da ti pronadje sifru.

Ako vec stitis fajlove, bolje ti je RARom jer on nema metodu sigurnog pronalaska sifre kao ZIP.

Imaju oni Advanced *** Password Recovery za sto sta.

Ako imas eMule ili niki P2P program skini neku crackovanu verziju.

Puno pozdrava!
 
Odgovor na temu

Passwd

Član broj: 54624
Poruke: 640
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Re: Sto vise odgovora,to bolje..zip fajl sa sifrom11.04.2005. u 09:48 - pre 230 meseci
A negdje mora pisati ta sifra,kako kompjuter zna s kojom ga moze otvorit??
 
Odgovor na temu

miniC
Srbija

Član broj: 40983
Poruke: 220
*.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Re: Sto vise odgovora,to bolje..zip fajl sa sifrom11.04.2005. u 14:15 - pre 230 meseci
Pa negde i pise, ali ne u formatu koji je tebi citljiv!!!

Ko zna na koji nacin ga ZIP (RAR ili bilo ko drugi) kriptuje????

I onaj AZPR (ARPR) radi brute force metodom (nasilno), tj. vrti sifre dok ne pronadje pravu! Ni on nezna gde je sifra smestena i kako da je dekriptuje!!!

Da je tako lako ko sto ti kazes, ne bi ni imalo smisla uvodjenje sifri!!!

Pozdrav

P.S> Racunar inace nezna nista, on samo "vidi" 0 ili 1 (tj. ima napon, nema napon), a sta se obradjuje njega bas briga!!!
 
Odgovor na temu

[es] :: Security :: Kriptografija i enkripcija :: Sto vise odgovora,to bolje..zip fajl sa sifrom

[ Pregleda: 3728 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.