Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Driver za modem?

[es] :: Windows drajveri :: Driver za modem?

[ Pregleda: 3306 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Elza

Član broj: 14016
Poruke: 391
*.tel.net.ba.



Profil

icon Driver za modem?07.04.2005. u 08:43 - pre 231 meseci
Imam jedan problemčić vezano za driver od modema.

Nanovo sam preinstalirala Windowse, sada sam stavila Win 2000.

Zanima me da li ja mogu sam instalirati driver za modem Standard 56K US ROBOTICS tj. je li on ostao na računalu. Naime ja sam nešto uradila kao da je on već prepoznao uređaj koji je spojen.

Spojila sam se na Internet pa valjda je drvier instaliran.
Na sličan način sam uradila s printerom, kao kompjuter je prepoznao uređaj, a valjda mu je time i dodijelio driver.

Znači zanima me samo da li ako je već prije formatiranja diska bio driver i nakon formatiranja i instaliranja Windowsa on ostaje,

pa ga računalo primjeni kad je neki uređaj kao npr. modem ili printer fizički spojen?
 
Odgovor na temu

vampire-yu

Član broj: 36507
Poruke: 17
212.62.58.*



Profil

icon Re: Driver za modem?07.04.2005. u 09:13 - pre 231 meseci
Naravno da ne ostaje !!! Nego windows ima podrsku za neke uobicajne drajvere tako da ti ga on sam prepoznao, ako te buni sto ti mozda pre nije prepoznao a sada jeste mozda si instalirala drugu verziju windowsa, ili cak sa drugim service packom koji ima podrsku za taj drajver.
Kada formatiras disk nista ne ostaje....!!! bar za obicne korisnike.
 
Odgovor na temu

salemfk
Aleksinac-Kragujevac

Član broj: 29295
Poruke: 155
*.kg.sbb.co.yu.



+17 Profil

icon Re: Driver za modem?07.04.2005. u 09:29 - pre 231 meseci
Mada mozda ne bi bilo lose i da instaliras neke drivere koje imas, npr. za graficku karticu!.
Jer windows stavi svoje drivere ali vrlo cesto su mnogo bolji originalni driveri od windows-ovih
A sto se tice modema moze se desiti da originalan driver od modema pravi konekciju vece brzine. Mada ako je konekcija dobra bolje neka ostane kako je bilo!
Moja Panda ima Windows, pa vi sad vidite...!!!
 
Odgovor na temu

Elza

Član broj: 14016
Poruke: 391
*.tel.net.ba.



Profil

icon Re: Driver za modem?07.04.2005. u 10:03 - pre 231 meseci

Stvarno sam uočila da su se boje sve zbrkale, valjda je to što nemam driver za grafičku karticu, ali zašto nju nije prepoznao?

U biti ne znam ni da li imam još uvijek originalni driver, vjerojatno mogu nać preko Interneta?
 
Odgovor na temu

Voodoo
Novi Beograd

Član broj: 3508
Poruke: 488
*.etf.bg.ac.yu.



+1 Profil

icon Re: Driver za modem?07.04.2005. u 12:28 - pre 231 meseci
Jeste on nju prepoznao, ali ne mozes ocekivati da operativni sistem koji dolazi na jednom CD-u u sebi sadrzi svaki Bozji drajver za svaki krsh koji ljudi imaju na mashini.
Nego lepo CD-ove koje si dobila uz svaki uredjaj u ruke, pa redom instaliraj, ili potrazi na netu, na sajtovima proizvodjaca uredjaja.

Posto kazes da je to Windows 2000, on stavlja generichki VGA drajver za sve grafichke karte, sto znachi da trenutno imash samo 640x480 u 16 boja. A nadam se da je to Windows 2000 sa Service Packom 4...
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows drajveri :: Driver za modem?

[ Pregleda: 3306 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.