Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

nikon 3200?da li je stvarno tako dobar?

[es] :: Digitalni fotoaparati :: nikon 3200?da li je stvarno tako dobar?

[ Pregleda: 6800 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

wery

Član broj: 54326
Poruke: 6
*.pool8253.interbusiness.it.



Profil

icon nikon 3200?da li je stvarno tako dobar?04.04.2005. u 01:46 - pre 231 meseci
Zdravo svima!
Kao prvo bas se i ne razumem u digitalne foto aparaate pa mi treba par saveta.Kupio sam HP M307 3.2mp sa kojim i nisam zadovoljan!Da ne duzim pricu,sad me interesuje Nikon 3200!
Mozete li mi reci nesto o njemu?Cuo sam da je jako dobar,da pravi odlicne slike i da je snimak jako dobar cak bolji nego kod Kanon-a a 75?Na filmu da li ima ton?Nocu,kakve su fotke i snimci?Na mom hp-u se nista ne vidi cim je mracnije.
Koja je razlika izmedju njega i Nikona 4600 koji je noviji model a malo jeftiniji?
Nikon 3200 imam po ceni od 230e?Da li se isplati ili ima nesto bolje za taj novac?
Jako mi se svidja kako izgleda..Mali je..Lep..
Recite mi vase misljenje!Sve sto znate o njemu.
Hvala unapred.
Mirko
 
Odgovor na temu

dragancesu
subotica

Član broj: 38340
Poruke: 2189
*.voban.co.yu.



+73 Profil

icon Re: nikon 3200?da li je stvarno tako dobar?04.04.2005. u 07:26 - pre 231 meseci
Pre dve godine sam kupio HP320. I onda sam krajem prosle godine krenuo da kupim nesto bolje. No, da se razumemo hp320 je odlicna masina.

Gledao sam aparate sa 3 MP. Probao sam i taj M307, lepo ali nedovrseno. I slucajno sam video Nikon 3200. Pa kad sam ga video i uzeo u ruku skoro sam se nasmejao, ali kad sam ga malo bolje pogledao i probao osvojio me je. Cudo tehnike. Ne kazem da nema manjih i boljih, ali ako s uzme i cena u obzir, odlican je.

Malo sam pogledao i nasao model 3700. Njega nisam probao ali sam ga uzeo. I nisam pogresio. Sjajan je.

Prosle godine na jednom testu su bili modeli sa 5 MP. Ubedljivo najbolji je bio Nikon 5200, jedina mana mu je bila cena, onda je kostao 550 EUR. Sada je koliko vidim oko 350.
Pomozite Micro$oftu u borbi protiv piraterije, poklonite prijatelju Linux
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

Član broj: 31495
Poruke: 5566
195.252.81.*



+896 Profil

icon Re: nikon 3200?da li je stvarno tako dobar?04.04.2005. u 09:21 - pre 231 meseci
Citat:
wery: Zdravo svima!
Kao prvo bas se i ne razumem u digitalne foto aparaate pa mi treba par saveta.Kupio sam HP M307 3.2mp sa kojim i nisam zadovoljan!Da ne duzim pricu,sad me interesuje Nikon 3200!
Mozete li mi reci nesto o njemu?Cuo sam da je jako dobar,da pravi odlicne slike i da je snimak jako dobar cak bolji nego kod Kanon-a a 75?Na filmu da li ima ton?Nocu,kakve su fotke i snimci?Na mom hp-u se nista ne vidi cim je mracnije.


Zavisi za sta ti treba aparat. Cak i stari Nikon 3100 pravi isto tako bolje slike od Canona A 75. Kad smo kod scenskih modova i automatike, svaki Nikon ce dati bolju i realniju fotku nego Canoni A serije. Canon, sa druge strane ima prednost u manuelnim podesavanjima - sto je zgodno za nocne snimke. Medjutim, tu se javlja dva problema. Da li zelis da slikas nocne slike umetnickog tipa ili neku akciju. Ako si umetnicki tip, Canon ima vise opcija za nocne snimke ukoliko koristis manuelni mod - mozes da produzis ekspoziciju a smanjis ISO vrednost i mozes dobiti solidnu fotku nekog nocnog pejsaza. Medjutim, treba ti stativ za to. Ako hoces da fotkas nocne slike na brzinu, bez stativa, svejedno je koji aparat jer Nikon ima odlican Night scene mod. Ako zelis da slikas u mracnim zatvorenim prostorima, Nikon je bolji, meni se bolje pokazao iako su testovi na strani Canona (ali po iskustvu nikako se ne bih slozio). Odnosno, daje realnije slike sa drasticno, drasticno manje suma (nemoj gledati testove gde lupaju da u takvim uslovima Nikon ima suma, to nije tacno, mogu poslati razne primere slika sa Canona A75 u zatvorenom prostoru gde su slike uzasno sumovite, dok je Nikon u tim prostorijama i uslovima dao mnogo bolje slike bez prevelikog suma). Nikon 3700 je jos bolji izbor jer ima Li-on bateriju, manji je...
Do 230 evra uklapa ti se Nikon 3700 ili Canon A510 - oba ce te zadovoljiti svojim kvalitetom. O nekim starijim modelima nemoj ni razmisljati, jer su cene toliko pale...

Pozdrav
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: nikon 3200?da li je stvarno tako dobar?04.04.2005. u 10:50 - pre 231 meseci
Citat:
dragancesu: No, da se razumemo hp320 je odlicna masina.


Uh, moracu tvoje komentare da uzimam sa rezervom. Ako je tebi HP 320 odlican, onda su tvoji kriterijumi veoma neobicni.
 
Odgovor na temu

dragancesu
subotica

Član broj: 38340
Poruke: 2189
*.voban.co.yu.



+73 Profil

icon Re: nikon 3200?da li je stvarno tako dobar?04.04.2005. u 13:19 - pre 231 meseci
Sto se tice HP 320 bio mi je prvi digitalni aparat, kupljen pre dve godine. S obzirom da gde god krenem ponesem foto aparat, a nemam neke umetnicke sklonosti, znaci vise dokumentarno, bio sam zadovoljan. S druge stane, ko god je video slike bio je zaodovoljan.

Ali nijedan aparat nije savrsen. Ovaj model nema opticki zoom, digitalni nije narocito upotrebljiv. Blic mu je dosta slab, do metar i po, dva najvise. Nema manuelne modove, samo automatika. I dosta je spor, za danasnje pojmove, 5-10 sekundi formiranje slike. Recimo i da je glomazan.

Ali u poredjenju sa "idiotom" ima mnogo prednosti. Automatika uvek radi, na karticu stane mnogo vise fotografija, svako moze da ga koristi. Na "idiote" sam presao kad sam shvatio da skoro da nemam mojih slika. Ako je aparat malo komplikovaniji i zahteva dosta podesavanja onda ne moze svako da ga koristi. A "idiota" mozes svakom dati u ruku i bude solidna slika.

Koristio sam i refleksne aparate Zenit. Bilo je podesavanja, ali i rezultata. Samo s dosta muke, mora se priznati.

Onda sam otisao u muzej i tamo je bilo zabranjeno koristiti blic. Iskljucio sam blic i na kraju ostao zadivljen da su sve slike uspele, cak i one u polumracnim prostorijama. Od tada vise ne koristim film.

Jos ga imam. Pre neki dan sam pozajmio drugarici koja je putovala u Prag. Devojka koja retko koristi aparat se odusevila kako je to jednostavno, a sve slike uspele.

Recimo da je digitalni aparati dobra stvar, ali ne za svaku priliku i za svakog. Dzaba sto neko kupi dobar aparat ako posle ne zna da ga koristi. Mislim da se mnogi razocaraju sa dobrim aparatima, a razlog je sto ih ne koriste kako bi trebalo. Nije sve moguce, niti dozvoljeno, ipak te masine imaju ogranicenja koja se moraju postovati.

Pomozite Micro$oftu u borbi protiv piraterije, poklonite prijatelju Linux
 
Odgovor na temu

GFC
Ghostbuster
Beograd, Srbija

Član broj: 21830
Poruke: 316
*.vdial.verat.net.



+1 Profil

icon Re: nikon 3200?da li je stvarno tako dobar?04.04.2005. u 13:35 - pre 231 meseci
draganescu, može li malo utisaka o Nikon-u 3700? Bila je jedna slična tema (Canon A510 vs Nikon 3700), o Canon-u znamo dosta a o 3700 gotovo ništa.
G H O S T B U S T E R
 
Odgovor na temu

wery

Član broj: 54326
Poruke: 6
*.pool8255.interbusiness.it.



Profil

icon Re: nikon 3200?da li je stvarno tako dobar?04.04.2005. u 19:29 - pre 231 meseci
hvala na savetima!
verujem da ja nikon 3700 kako kazes i bolji od 3200.
mene prvenstveno interesuje nikon 3200 mada sam sada u dilemi(kako god necu zuriti dok skroz ne odlucim)izmedju njih dva a i canon a-510,odlican(jedino sto mu je snimak valjda ogranicen na 3 min)
nikon 3200 mi je lepsi od 3700 pa i to na mene dosta utice.koristi obicne baterije koje se zamene kad se istrose.kako je sa 3700 tj litijum baterijom.koliko traje i predpostavljam da bi bilo dobro kupiti dve tako da se jedna puna uvek ima u rezervi.?koliko kosta jedna takva baterija?
ja nisam neko ko ce da pravi profesionalne fotke pa prema tome kazu vise odgovara nikon koji ima manje podesavanja od kanon-a.
znaci:nikon 3200 pravi jako dobre slike i po mraku i po danu i film mu je jako dobar opet i nocu i danju.snimak filma je sa zvukom i nije limitirano vreme snimka kao kod kanon-a na 3 min?mozete li mi sve ovo potvrditi?
veliko hvala
 
Odgovor na temu

ddz
Dušan Dželebdžić
Pravni fakultet UUB
Beograd

Član broj: 3272
Poruke: 711
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: nikon 3200?da li je stvarno tako dobar?04.04.2005. u 21:05 - pre 231 meseci
Citat:
znaci:nikon 3200 pravi jako dobre slike i po mraku i po danu i film mu je jako dobar opet i nocu i danju.snimak filma je sa zvukom i nije limitirano vreme snimka kao kod kanon-a na 3 min?mozete li mi sve ovo potvrditi?


Pravi jako dobre slike po danu, i OK slike po mraku (ako znas kako da ga upotrebljavas). Film se snima sa zvukom i ogranicen je jedino slobodnim kapacitetom memorije / memorijske kartice. Film je dobar danju, i osrednji nocu (pojavljuje se dosta 'noise'-a), i snima se u .mov formatu. Rezolucija filma je sasvim OK za pustanje na TVu, dok na kompjuteru deluje lose, posebno kad se slika razvuce preko celog ekrana. Solidan frame-rate.
If you can't beat your computer at chess, try kickboxing.
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: nikon 3200?da li je stvarno tako dobar?

[ Pregleda: 6800 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.