Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

unordered lista pravi prob. u ie. a ni u ff nije bolje

[es] :: Web dizajn i CSS :: unordered lista pravi prob. u ie. a ni u ff nije bolje

[ Pregleda: 3025 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Im_a_Veggie
Dragan Babić
Novi Sad

Član broj: 39965
Poruke: 163
*.nspoint.net.

Jabber: averagejoe@jabber.org
Sajt: www.dnevnikeklektika.com


Profil

icon unordered lista pravi prob. u ie. a ni u ff nije bolje03.04.2005. u 00:10 - pre 232 meseci
problem je na : http://www.semperfi-1982.com/ht/rhyme.php

prvo par reci o tome sta sam hteo da uradim.
ovako, napravio sam 1 div #songs, u njemu je unordered lista ciji su li elementi floatovani :left. taj div songs ima fixed height da bih stvorio iluziju neke kao tabele (nije mi to bitno, bitno mi je da se naprave kolone). svaki li element sadrzi (sadrzace, sada je samo prazan anchor) link ka tekstu pesme.
e sada, ja sam zadovoljan kako to izgleda sada. medjuti smeta mi sto ie nece da pikaze list-image. ako bolje pogledate tacno je "proguta" i linkovi pocinju od onog dela gde u FF pocinje zvezdica (taj moj bullet).
ok, onda sam krenuo drugim putem, i rek'o ajd da maknem taj bullet i iz ffa, pa da ga nema uopste (kompromis jbga :P), kad ono ff nece da ga smakne ...

da li neko moze naci resenje? bilo da odstranim bullet skroz ili da nateram ie da ga prikaze.
 
Odgovor na temu

Br@nkoR
http://localhost

Član broj: 2597
Poruke: 1603

Sajt: localhost


+23 Profil

icon Re: unordered lista pravi prob. u ie. a ni u ff nije bolje03.04.2005. u 08:45 - pre 232 meseci
O ovome je ranije bilo reči čak si i ti učestvovao u toj diskusiji.
Da bi uklonio bullet:
Code:
#songs ul{
    list-style: none;
}


A da bi ga dodao i IE iskoristi trik i taj bulet dodaj kao pozadinu za li element i dodaj samo padding kako tekst ne bi došao preko slike.
Code:

#songs ul li{
    background-image: url(bullet02.gif);
    background-repeat: no-repeat;
    padding-left: 20px;
}

Banned - Not available
 
Odgovor na temu

Im_a_Veggie
Dragan Babić
Novi Sad

Član broj: 39965
Poruke: 163
*.nspoint.net.

Jabber: averagejoe@jabber.org
Sajt: www.dnevnikeklektika.com


Profil

icon Re: unordered lista pravi prob. u ie. a ni u ff nije bolje03.04.2005. u 23:45 - pre 232 meseci
e sad se setih ...

stalno sam kucao list-style-type:none , jbm li ga ... kasno mi je bilo da razmisljam kako valja. (postovao sam oko pola 2 cini mi se, zbrka se stvorila u vugli)

hvala branko.
 
Odgovor na temu

[es] :: Web dizajn i CSS :: unordered lista pravi prob. u ie. a ni u ff nije bolje

[ Pregleda: 3025 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.